Doberman

Jacek Piekiełko
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 13 ocen kanapowiczów
Doberman
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 13 ocen kanapowiczów

Opis

Ta historia wydarzyła się naprawdę!

1996 rok. Rosja. W rzece Aba zostaje znaleziony kawałek dziecięcej czaszki. Po intensywnych przeszukiwaniach terenów wokół rzeki, śledczy odnajdują rozczłonkowane ciała dziewczynek i chłopców w wieku od 9 do 14 lat. Na mieszkańców Nowokuźniecka pada blady strach. W mieście pojawiają się pogłoski o wyjątkowo brutalnym, seryjnym mordercy. Jak się okazuje to nie koniec wstrząsających, makabrycznych zbrodni...
Poznaj historię chłopca, który mógłby być twoim kolegą. Mężczyzny, z którym chętnie napiłbyś się wódki i ponarzekał na otaczający cię świat. Człowieka, który przeżył wielką miłość.

Poznaj historię najbardziej przerażającego mordercy współczesnej Rosji. Potwór z Nowokuźniecka, Syberyjski Rozpruwacz, maniak, chałupnik, bestia — to wszystkie przydomki seryjnego mordercy, o którym Rosja chciałaby zapomnieć. Czy masz odwagę, by zobaczyć jak wygląda najgłębsza otchłań zła?

Data wydania: 2021-09-15
ISBN: 978-83-66939-53-0, 9788366939530
Wydawnictwo: Skarpa Warszawska
Stron: 360
dodana przez: Vernau

Autor

Jacek Piekiełko Jacek Piekiełko Absolwent polonistyki Uniwersytetu Śląskiego. Na papierze debiutował opowiadaniem "Czarny lęk pada" w antologii "Dziedzictwo Manitou". Publikował w czasopismach internetowych, antologiach oraz w OkoLicy Strachu, kwartalniku Relacje-Interpretacje i t...

Pozostałe książki:

Wymazani W złej wierze Opowiem Ci o zbrodni. Historie prawdziwe 4 Ciemne siły Nieskazitelna
Wszystkie książki Jacek Piekiełko

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Są takie książki po przeczytaniu których czujesz się brudny

WYBÓR REDAKCJI
3.10.2021

I ,,Doberman'' Jacka Piekiełko się do nich zalicza. Zacznijmy od tego, że tak naprawdę mam mieszane odczucia wobec tej książki. Bo z jednej strony doskonale wiedziałam, na co się piszę, sięgając po nią, to znaczy, historia Spiesiwcewa była mi znana w ogólnych zarysach; ale z drugiej strony nie podobało mi się to, jak autor wykorzystał ten temat.... Recenzja książki Doberman

Bestia w ludzkiej skórze

3.11.2021

Lubię książki na faktach, bo pokazują jak zawiłe potrafią być ludzkie losy. W przypadku Dobermana autor już na samym początku informuje, że książka jest inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Dlatego po skończonej lekturze zaczęłam szukać informacji o Spiesiwcewie i okazuje się, że autor nie ubarwił jego postaci, to była bestia w ludzkiej skórze. ... Recenzja książki Doberman

Przerażający, budzący niepokój i zgrozę

27.12.2021

"Dobermana" czytałam tuż przed świętami Bożego Narodzenia, czyli zdawało by się przed radosnymi rodzinnymi świętami. Jednak przez cały świąteczny czas męczyła mnie historia Aleksandra Spiesiwcewa, kanibala, socjopaty z Nowokuźniecka, który grasował na ulicach tego miasta na przełomie lat 80. i 90. Aleksandr wierzył, że jest nadczłowiekiem opisanym... Recenzja książki Doberman

Od ofiary do oprawcy, czyli narodziny potwora

6.01.2022

„(…) Tamtego dnia chyba w pełni świadomie znienawidził ludzi. Pragnął ich poniżać. Nie będzie już zwykłym psem. Zostanie szlachetnym zwierzęciem. Sprytnym. Niebezpiecznym. Głodnym. Dobermanem.” Początkowo czytając książkę, było mi żal małego Saszki, skrzywdzonego przez życie, później współczułam już jedynie osobom, które miały pecha i na niego... Recenzja książki Doberman

Moja opinia o książce

Opinie

@Sargento_Garcia
2022-01-16
7 /10
Przeczytane kryminał literatura faktu

Ciekawie poprowadzona narracja przedstawiająca historię seryjnego mordercy działającego w Nowokuźniecku. Autorowi udało się w dość przystępny sposób przedstawić czytelnikowi jak w głównym bohaterze narastało napięcie które rozładowywał dokonując kolejnych morderstw, jak bardzo finalnie był "odklejony" zarówno on jak i osoba mu pomagająca.

× 16 | link |
ME
2021-09-21
8 /10
Przeczytane

To opowieść oparta na prawdziwych wydarzeniach. Historia Bestii z Nowokuźniecka, Dobermana mieszkającego na ulicy Pionerskiej 53 w mieszkaniu 357.

1977 rok. Wtedy poznajemy Saszkę - Aleksandra Nikołajewicza Spiesiwcewa. Trzy lata później jest szkolnym chuliganem w Kaz. A gdy groziło mu wydalenie że szkoły i umieszczenie w poprawczaku, wraz z matką uciekli od ojca pijaka do Nowokuźniecka. Dołączyła do nich Nadieżda, siostrą. Chłopak nadal rozrabiał a Ludmiła broniła go przed wszystkimi. Szczególne zainteresowanie przejawiał aktami spraw kryminalnych (matka pracowała w sądzie i czasem je przynosiła do domu). A pewnego dnia ich rodziną powiększyła się o psa.
Rok 1991 przyniósł uczucie do Żeni, toksyczne, zakończone jej śmiercią i diagnozę schizofrenii u Saszy. Trafił do szpitala w Orle. Tu zaczął pisać pamiętnik.
A w 1996 roku w Nowokuźniecku zaczął się koszmar.

Równolegle z opowieścią o życiu Saszy poznajemy relację Zinera, policjanta, niechętnie udzielającego wywiadu młodemu, początkującemu dziennikarzowi.

Bardzo wciągająca lektura, którą sprawiała wrażenie powolnego zanurzania się w mroku. Makabryczna. Świadomość tego, kim był główny bohater i do jakich czynów się dopuścił jeszcze potęguje to odczucie.

Mocne nerwy są tu niezbędne. Uwierzcie.

× 2 | link |
@Sabina
2021-12-07
8 /10
Przeczytane Literatura faktu

To prawdziwa historia seryjnego rosyjskiego mordercy, Aleksandra Spiesiwcewa, zwanego „Saszą". Nie jest to reportaż, lecz fabularyzowana opowieść o tym zbrodniarzu z Nowokuźniecka.
Sasza bez wątpienia nie miał łatwego dzieciństwa, co odcisnęło piętno na jego psychice. Już w dzieciństwie dopuszczał się aktów wandalizmu, chcąc zapewne wyładować swoją złość i zwrócić na siebie uwagę, gdyż uchodził za szkolnego dziwaka i samotnika.
Po kilku latach jego matka zdecydowała się odejść od męża, zabierając ze sobą Saszę. Chłopak zaczął wykazywać zainteresowanie kryminalistyką, a pojawienie się w domu psa rasy doberman, obudziło w nastolatku zło drzemiące w jego chorej psychice...
Sasza pragnął kochać kobiety, lecz jego wyobrażenie o miłości było zupełnie wypaczone.
Książka opisuje tok myślenia mordercy oraz sposób, w jaki postępował ze swoimi ofiarami.
Bardzo polecam, gdyż książka jest napisana w stylu powieści kryminalnej, przez co dobrze się ją czyta, mimo opisów zbrodni.

× 1 | link |
@misia_be
2022-03-20
10 /10
Przeczytane Audiobook
@rainestrella95
2022-01-02
10 /10
Przeczytane Klub Recenzenta kryminały
@chomiczek71
2021-12-27
10 /10
Przeczytane
@Patriseria
2021-10-25
8 /10
Przeczytane
@ogrod.ksiazek
2021-10-15
8 /10
Przeczytane
@anna_strzelczak
2021-10-31
8 /10
Przeczytane
@domi23
2021-10-09
10 /10
Przeczytane
@ReniBook
2021-10-06
9 /10
Przeczytane
@karsob85
2021-09-27
8 /10
Przeczytane
@Chassefierre
2021-10-03
6 /10
Przeczytane Kryminał, thriller, sensacja Literatura polska

Cytaty z książki

“(...) pokusa zawsze jest wielka, by układać ten świat po swojemu. Decydować. (str. 283) ”
× 1
#
“Czasami tłumaczył sobie, że może dobrze, iż czyny popełnione przez zwyrodnialców są przypominane. Z uwagi na ofiary, by nigdy o nich nie zapomnieć, oraz jako przestroga dla innych, żeby dać so...”
× 1
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl