Dracula: Nieumarły

autor: Stoker Dacre
Dracula: Nieumarły
4.11
Ocena 4.11 na 5 możliwych
Na podstawie 19 ocen kanapowiczów
Rok 1912. Londynem wstrząsa seria makabrycznych zbrodni. Nieliczni świadkowie...
Rok 1912. Londynem wstrząsa seria makabrycznych zbrodni. Nieliczni świadkowie wspominają o czarnym powozie bez woźnicy i mgle, która niczym całun spowija miejsce zbrodni. Oto miasto stało się areną, na której zmagają się dwie najpotężniejsze, znane historii istoty - śmiertelnie niebezpieczna i ol...
Pełny opis
Data wydania: 2009
ISBN: 9788324012640
Wydawnictwo: Znak

Recenzje

"Dracula: Nieumarły" - fanfik czy powieść?
Fanfiki to historie stworzone przez fanów danych powieści, filmów czy też komiksów. Opowiadania te nawiązują do fabuły i postaci występujących w danej książce. Często świat literackiego pierwowzoru służy jedynie jako podstawa dla stworzenia całkiem odrębnej fanowskiej opowieści, w której jedynym ...
Kociołek czarownicy
Sięgnęłam po tę książkę z ciekawości spodziewając się gotyckiej powieści pełnej pasji, nawiązującej stylem i klimatem do XIX-wiecznej części pierwszej. Niestety, szczerze się rozczarowałam. Opowieść jest ciekawa pod względem ukazania psychologii postaci wymyślonych przez Brama Stokera, ale z pier...
Napisz swoją opinię

Opinie

@Rebellish
@Rebellish 2010-06-12
Przeczytane (2009-11-11)
Początkowo byłam zawiedziona, bo skoro początek był trochę nudny, myślałam, że dalsza część książki też taka będzie. Mile się zaskoczyłam, gdyż później naprawdę się wciągnęłam i czytałam tę książkę z dużą przyjemnością. Co prawda uważam, że ten cały Kuba Rozpruwacz pasuje do tej powieści jak pięść do nosa. Właściwie moim zdaniem jego postać jest tutaj niepotrzebna, jakby autorzy chcieli tylko zapchać jakieś miejsce. Nie czytałam książki Brama Stokera, ale jeżeli jest ona jeszcze lepsza od tej, to bardzo się cieszę. Dracula to niesamowicie fascynująca postać. Moim zdaniem zbyt mało było go w tej książce, ale i tak był bardzo ciekawie opisany. Prawdziwy wampir. Zero tych typowych pieszczochów, których coraz więcej w wielu książkach pojawiających się na świecie. Miło się czytało, i mimo początkowego znużenia, nie uważam tej książki za stratę czasu. Polecam.
@makomt
@makomt 2010-03-07
Przeczytane (2010-01-01)
Nie czytałam książki Brama Stokera, więc "Drakula Nieumarły" był moim pierwszym podejściem do tego najsławniejszego z wampirów. Obawiałam się trochę, że moja nieznajomość Draculi będzie rzutować na lekturę, ale zupełnie niepotrzebnie. Czytelnik nie odnosi wrażenia, że coś mu umyka, ponieważ każda z postaci biorących udział w wyprawie sprzed lat, została przedstawiona tak, żeby pokazać co się z nią działo po tamtych wydarzeniach i jak one wpłynęły na jej dalsze życie. Książka jest bardzo interesująca, kiedy wciągniemy się w tę historię ciężko się oderwać, a gdy już musimy to szybko do niej wracamy. Czyżby przyciągający urok mrocznego księcia?...
@frodo
@frodo 2010-07-25
Przeczytane (2010-07-25)
Dobrze się czytało. Dla miłośników hrabiego Vlada książka zawiera dużo smaczków. Stylizowana na powieść gotycką, taką jaką był pierwowzór. Poznajemy dalsze losy śmiałków przeciwstawiających się Vladowi. Choć nie do końca on jest tutaj tym najgorszym. I co równie ważne miłośnicy kina grozy też mogą tropić różne ślady obecności odtwórców roli "Księcia Ciemności" na stronach tej ksiązki. Przekonała mnie do siebie. No ale umarli podróżują szybko. Smakowita.
@delouis
@delouis 2010-05-30
Przeczytane (2010-05-30)
Nie miałam okazji przeczytać "Draculi" Brama Stoker, w związku z tym nie wiem jaki 'rozdźwięk' występuje pomiędzy książką "Dracula Nieumarły", a jej poprzedniczką. Muszę jednak przyznać, że ku mojemu zaskoczeniu kontynuacja powieści o Vladzie niesamowicie mnie wciągnęła. Szybki rozwój akcji, 'przeskakiwanie' z jednych wydarzeń w drugie, spowodowały że czytało się szybko i nie było miejsca na monotonię. Gorąco polecam :)
@Moira
@Moira 2010-11-12
Przeczytane (2010-11-12)
Mam mieszane uczucia w związku z tą książką, choć górują te pozytywne. Potomek Stokera wraz z przyjacielem odwalił naprawdę kawał dobrej roboty pisząc tę kontynuację, jestem jednak zdania, że wplątywanie tu aż tyle znanych postaci tworzy powieść totalnie chaotyczną i mało wiarygodną (przerost fikcji nad fikcją). Mimo wszystko czytało się bardzo przyjemnie i pozycja ta jest swoistą perełką w mojej biblioteczce.
@Marie
@Marie 2012-03-24
Przeczytane (2012-03-24)
Przeczytałam z przyjemnością. Wciągnęła mnie do ostatniej strony. Według mnie jako horror idealna. Często zaskakuje, przeraża, owiewa mrokiem. No i ten klimat z początku XX wieku :)
Dracula: Nieumarły

Rok 1912. Londynem wstrząsa seria makabrycznych zbrodni. Nieliczni świadkowie wspominają o czarnym powozie bez woźnicy i mgle, która niczym całun spowija miejsce zbrodni. Oto miasto stało się areną, na której zmagają się dwie najpotężniejsze, znane historii istoty - śmiertelnie niebezpieczna i olśniewająco piękna hrabina Elżbieta Batory oraz jej największy wróg. Dracula.
Drogi uczestników walecznej wyprawy, którzy już raz stawili czoła najgroźniejszemu z wampirów przetną się raz jeszcze. Do walki staną Jonathan Harker, jego piękna żona Mina, ich zbuntowany syn Quincey, doktor Seward, lord Holmwood oraz sprytny profesor Abraham van Helsing. Dawni sojusznicy będą musieli wybierać między lojalnością a dumą. Pomiędzy śmiercią a mrocznym życiem istoty potępionej. Jednak zanim dawna więź się odrodzi, bestia odbierze życie dwóm bohaterom. Kto naprawdę stoi za krwawą zemstą, a kto jest zaledwie pionkiem w rozgrywce między potężnymi wampirami?
Tymczasem londyńska policja podejrzewa, że do miasta powrócił Kuba Rozpruwacz. Sprawa trafia na pierwsze strony gazet, a w niewyjaśnionych okolicznościach giną kolejne prostytutki. Tylko Mina domyśla się okrutnej prawdy. Budzi się w niej długo skrywana moc, która uczyni ją równą mrocznym przeciwnikom. Musi działać zanim bestia dotrze do jej syna. Zanim długo skrywany sekret wyjdzie na jaw. Zanim dowie się Dracula.

Dracula: Nieumarły to pierwsza oficjalna kontynuacja kultowej powieści Brama Stokera Dracula. Dacre Stoker, krewny słynnego pisarza, oraz Ian Holt, doświadczony autor i scenarzysta, sięgnęli do niepublikowanych wcześniej notatek twórcy, by z rozproszonych zapisków odtworzyć dalsze losy rumuńskiego księcia. W ten sposób do rąk czytelnika trafia niezwykła opowieść o walce, miłości i przetrwaniu. Mroczny Dracula powraca - wciąż tak samo pociągający i poruszający - dręczony wyborem między miłością do kobiety, a naturą, która zmusza go do okrucieństwa. Jednak zanim odzyska miłość ukochanej, przyjdzie mu stanąć do walki z groźnym przeciwnikiem - krwawą hrabiną Elżbietą Batory, której mordercze dokonania zapewniły stałe miejsce na kartach historii. Piękna, demoniczna i bezwzględna zrobi wszystko, by zniszczyć swego wroga i to, co jest dla niego najcenniejsze.
Z tą książką powraca Dracula.
Jedyny.
Prawdziwy.
Wampir.

Współtworzący tą stronę
puchar @makomt @makomt pierwsza opinia