Droga do Domu

Przemysław Żuchowski
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Książka Droga do Domu
Książka Droga do Domu
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Droga do Domu to opowiadanie, którego akcja toczy się w 1675 r., na terenie obecnej Szklarskiej Poręby oraz jej najbliższych okolic. Codzienne życie prostych ludzi w otoczeniu dzikiej wówczas natury, przynosi każdego dnia nowe problemy i nowe przygody. Głównym bohaterem jest Walon, potomek poszukiwaczy złota i drogocennych kamieni, który starając się pomóc sąsiadom w ich narastających kłopotach, decyduje się na wyprawę w góry. Zaszczepione w młodości przywiązanie do natury, zbliża Walona do watahy wilków, a mnożące się problemy zmuszają go do spojrzenia w przeszłość i zagłębienie się w stare tradycje Walończyków. Osnute magią i czarami przeżycia, wprowadzają bohatera do świata tajemnic oraz legend, z których jedna wiąże się z ukrytym przed laty skarbem. Wkrótce Walon zaczyna rozumieć, że wszystko to, czego uczono go w młodości miało swój ukryty cel. Jeszcze, jako chłopiec był świadomie przygotowany do pełnienia w przyszłości roli strażnika walońskiego skarbu. Jest to książka przeznaczona dla wszystkich miłośników Karkonoszy i Gór Izerskich, których piękno, historia oraz dziwna magia przyciągają na te tereny coraz większe rzesze turystów. Czytelnik znajdzie tu przygodę, jak również fragment ocierającej się o baśń przeszłości, związanej z mieszkańcami ówczesnych Gór Olbrzymich oraz Walończykami. Ich historię tworzą nieodkryte do dzisiaj sekrety i wiara w nadprzyrodzoną moc legendarnej postaci Ducha Gór. Dla tych, którym nie było dane obcować z malowniczymi terenami, otaczającymi Szklarską Porębę, to opowiadanie jest doskonałą okazją, aby odpocząć i pobudzić wyobraźnię, mogącą w przyszłości zaprowadzić ich do tego, bogatego w burzliwe dzieje i szereg tajemnic, uroczego zakątka naszego kraju.
Data wydania: 2012
ISBN: 978-83-62708-54-3, 9788362708543
Wydawnictwo: Wydawnictwo Poligrafia AD REM
Stron: 310

Autor

Przemysław Żuchowski Przemysław Żuchowski Tropiciel tajemnic i sekretnych znaków walońskich Przemysław Żuchowski urodził się w Lesznie Wlkp., gdzie stale mieszka. Uzyskał wyższe wykształcenie pielęgniarskie i pracuje w ratownictwie medycznym. Pasją Pana Przemysława są wędrówki po górach i ja...

pozostałe książki:

Wszystkie książki Przemysław Żuchowski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Cudze chwalicie, swego nie znacie

3.11.2013
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

"Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie". Ten cytat nasunął mi się podczas czytania „Drogi do Domu” Przemysława Żuchowskiego. Pochodzi z wiersza Stanisława Jachowicza „Wieś”. Weszliśmy do Europy i uzyskaliśmy możliwości swobodnego podróżowania. Korzystamy z tego przywileju. I bardzo dobrze. Czy jednak znamy własny kraj n... {} Recenzja książki Droga do Domu

@Pani_Wu@Pani_Wu {}× 1

Droga do domu...

11.11.2013
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Przemysław Żuchowski to kolejny polski autor, o którym słyszało zapewne niewielu. Powód jest prozaiczny - nie jest to typowy pisarz. Z wykształcenia pielęgniarz, pracuje w ratownictwie medycznym a czas wolny poświęca na wędrówki po górach i jaskiniach. Szczególną miłością darzy Karkonosze i Góry Izerskie, w których to poszukuje znaków walońskich or... {} Recenzja książki Droga do Domu

@ejotek@ejotek {}

Moja opinia o książce

Opinie

@Renax
2020-07-24
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Młodzieżówki

Książka jest taką powieścią w starym dobrym stylu opowieści o zwierzętach. Bohaterami są wilki z dawnych Karkonoszy, rodzina wilków, w których rewir wkroczył Czarny, inny wilk alfa. Wilki z książki mają uczucia, przeżycia i swoją rodzinę, o którą walczą. Ich walka jednak jest uczciwa. Wygrywa silniejszy. Nie tak jak u ludzi, bo jednocześnie ze światem wilków akcja dotyczy ludzi, jednej konkretnej wioski w 'rewirze' tych wilków. Dzieje się to dawno temu, chyba dwa stulecia do tyłu. Gdy Czarny zaczyna podchodzić pod osady ludzkie, ludzka nienawiść zaczyna się skupiać na wszystkich wilkach. Jedynie Walon, stary, samotny poszukiwacz drogich kamieni i 'uwalniacz' wilków z wnyków chce walczyć o ocalenie wilków. Udaje mu się przekonać do siebie trójkę młodych mieszkańców wioski, którzy kochają góry i zaczynają doceniać przyrodę, prawdziwy skarb tamtych terenów.
Akcja się zagęszcza, aż do punktu kulminacyjnego, którym jest walka wilków, ludzi itd.
Książka napisana jest przepięknym, bogatym językiem, pełnym metafor, epitetów i innych środków, podkreślających piękno przyrody.
Całym wielkim bohaterem książki, oprócz wilków, są Karkonosze. W książce mamy dwie dokładne wędrówki w te góry. Pierwszą jest poszukiwanie zaginionego chłopca, a drugą - poszukiwanie ukrytego Skarbu Gór. Są to jednocześnie wędrówki w głąb siebie, prawie jak w opowieści inicjacyjnej. Po takiej wędrówce w góry ich uczestnicy zaczynają inaczej patrzeć na świat, na życie, na rodzinę. Pewnie miłośnicy ...

{}× 7 | link |
@ejotek
2013-11-11
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane
@Pani_Wu
2013-11-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane Ad Rem

Co czytać po książce “Droga do Domu”- Przemysław Żuchowski

Książka Droga do Domu. Księga II
Droga do Domu. Księga II Przemysław Żuchowski
{}9.3/10
"Droga do Domu" to nie tylko zaskakujące zwrotami wartkiej a...
Książka Dla siebie znalezioną ścieżką
Dla siebie znalezioną ścieżką Małgorzata Lutowska
{}10/10
Fragment: "Kierują się powoli ku bramie. Panuje teraz leniwa...
Książka Księga Ducha Gór
Księga Ducha Gór Carl Hauptmann
{}10/10
Carl Hauptmann był doktorem nauk filozoficznych, literatem, ...
Książka Cywilizacja traw
Cywilizacja traw Krzysztof Pochwicki
{}8/10
Cywilizacja traw” ukazuje wpływ, jaki na rozwój ludzkości wy...
Książka Walonowie u Ducha Gór. Podziemne skarby Karkonoszy i Gór Izerskich
Walonowie u Ducha Gór. Podz... Przemysław Wiater
{}10/10
Polecamy najnowsze opracowanie poświęcone Walończykom, ich h...

Cytaty z książki

“To, na co patrzysz to tylko chata. Dach i ułożone drewniane bele, a prawdziwy dom powinien być tutaj — Walon położył rękę na Gucka sercu. — Niby tak blisko, a jak czasami trudno do niego drogę...”
{}
#
“Ważne chłopcze, żebyś pamiętał, że kto ma w górach czyste serce i żadnego zła nie czyni, to Duch Gór go strzeże i pomocy udzieli jak trzeba, a jak który niecny jest, i chytry, to niech zanim w...”
{}
#
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe