Drżenie

Drżenie
8.89
Ocena 8.89 na 10 możliwych
Na podstawie 62 ocen kanapowiczów
?Drżenie? to pierwsza część trylogii Maggie Stiefvater, która ukazała się już w ...
?Drżenie? to pierwsza część trylogii Maggie Stiefvater, która ukazała się już w 34. krajach! Sprzedano też prawa do filmu. Przez ponad 40 tygodni książka utrzymywała się na liście bestsellerów New York Timesa. ?Drżenie? to opowieść o wielkiej miłości, ale także o wielkiej samotności. O tym, jak ważn...
Pełny opis
Data wydania: 2011-5-16
ISBN: 978-83-259-0237-7 ( 9788325902377 )
Wydawnictwo: Wilga
Stron: 459
puchar
MA
@malena34 pierwsza opinia

Dzięki takim kanapowiczom jak ty, ta strona może się rozwijać.

Recenzje

"Chłopka staje się wilkiem, a ona...?"
Tak, tak, tak. Genialna, nietuzinkowa, oryginalna, zachwycająca. Dawno żadna książka nie wywołała we mnie tylu emocji, takiego poruszenia. Tak dobra, że musiałam swoją opinię wyjawić już we wstępie. O czym mowa? O „Drżeniu” Maggie Stiefvater, nowej powieści z gatunku paranormal romance, po którą ko...
Początek magicznej historii
„Dryfowałam zagubiona w morzu zimna, a potem nagle odrodziłam się w świecie ciepła. Pamiętam jego żółte oczy. Myślałam, że już nigdy ich nie zobaczę.” Jedną z pozycji książkowych, która w znaczący sposób zapadła mi w pamięci jest „Drżenie” Maggie Stiefvater. Książka to pierwsza część trylogii o wil...
Napisz swoją opinię

Opinie

@Kama15
@Kama15 2012-06-11
Przeczytane (2012-05-31)
Gdy robi się zimno Sam i Grace boją się tego, że chłopak zamieni się w wilka. Lecz to właśnie żywe uczucia do Grace trzymają go tak długo w ludzkiej postaci. Czy miłość tej młodej pary wytrzyma wszystkie problemy i niebezpieczeństwa, które jeszcze czychają na nich po drodze do celu, niedokładnie określonego? Trud, jaki w to włożą będzie naprawdę duży. Czy Sam nie zapomni o Grace w skórze wilkołaka? Czy zamieni się już na zawsze? Czy to jego ostatni rok jako człowiek? Na te pytania można sobie odpowiedzieć po przeczytaniu tej wspaniałej lektury. Bo to co jest zawarte w tych pytaniach, jest głownym wątkiem powieści, głównym jej problemem. Przemiana, strach, zimno. Miłość, poświęcenie, przyjaźń, oddanie, rodzina. Wokół tych wartości kręci się akcja tej fantastycznej przygody. Tak cudownie prawdziwą miłość może opisać tylko ten, kto ową taką przeżył równie pięknie. Powieść "Drżenie" pokazuje nam wzloty i upadki takiej miłości, poświęcenia. To wszystko porusza nas do głębi, może wzruszyć. Zagłębiając się w historię Grace i Sama uświadamiamy sobie, że najważniejsze wartości w życiu to miłość i przyjaźn, i właśnie nimi powinniśmy się w życiu kierować. Jest to jedna z tych powieści, którą po przeczytaniu należy odłożyć i na moment w spokoju przemyśleć, oraz rozważyć czy czegoś ona w naszym życiu nie zmieniła lub też czy nie zmieniła nas samych, wewnątrz. Co prawda, w książce mało jest zawarte wartkiej akcji, napięcia, lecz nie możem zaprzeczyć, że górują tu emocje, które są najważniejsze. Możemy odczuć tytułowe drżenie. Autorka wykonała wspaniałą robotę rozwijając swój pomysł i rozbudowując go, ile to było możliwe. Moje pierwsze odczucia to takie, iż książka została napisana z sercem, z wiarą że takie uczucia jeszcze istnieją na świecie, że nie jest tylko fałszywa miłość, której tak często się poddajemy. Warto zaczekać, aby to prawdziwe uczucie w końcu pojawiło się na naszej drodze. Myślę, że to chciała przekazać nam Stiefvater, tworząc świat na pół nierealny, oderwany od rzeczywistości. Taki jaki każdy z nas chciałby widzieć. Podsumowując, "Drżenie" to poruszająca powieść i gorąco polecan fanom niespełnionej miłośći. Bo mimo, że mało się dzieje, to jest w tej książce coś takiego, co zaskakuje, intryguje. Polecam! :)
AB
@Ayla_Black 2019-04-01
Przeczytane (2019-04-28)
Wilkołaki w nowej odsłonie, miłość i jesienno zimowy klimat. To miał być punkt w dziesiątkę. No niestety, niestety. nie jestem w stanie pojąć zachwytów innych na temat tej książki. Pomysł jest dobry, zarówno na historię jak i na ludzi-wilki. Styl autorki też nie jest zły. Co więc przyczyniło się do oceny poniżej 6? Bohaterowie. Mdli do granic możliwości. Wykreowani są w nie najlepszym sposób, ich zachowanie jest nie przemyślane i niekonsekwentne. Nie wiem, być może po prostu wyrosłam już z takich miłosnych historii, gdzie sens i realność ma mniejsze znaczenie niż pokazanie wyidealizowanego uczucia. Na plus wpleciona poezja i styl. Autorka ma talent do ładnych porównań. Książkę czyta się szybko jednak jednocześnie niewiele wnosi ona w nasze życie.
@szarikow
@szarikow 2012-10-08
Przeczytane (2012-01-01)
Już dawno nie czytałam tak beznadziejnej książki. Czekałam 100 stron, 200, 300, aż do 500, jednak w żadnym momencie "Drżenie" mnie nie wciągnęło. To było bezpośrednią przyczyną czasu w jakim czytałam tę książkę - półtora miesiąca! Zero akcji, puści bohaterowie, słabe tłumaczenie. Styl autorki zaczął irytować mnie na samym początku i już wtedy zastanawiałam się nad najbardziej odpowiednimi, negatywnymi epitetami dla tej pseudopowieści, a czasu na przemyślenia miałam aż nadto! Dałam się nabrać na pozytywne recenzje, ale tym, którzy się jeszcze wahają nie polecam.
@Suza
@Suza 2012-09-20
Przeczytane (2013-01-28)
Na początku każdego rozdziału podana jest panująca w tym czasie temperatura i bohater (Grace lub Sam), który jest w nim narratorem. Grace prawie nie widuje rodziców w domu, sama musiała się wychować, jak przyznała w książce. Zanim zaczęła chodzić do szkoły, nawet nie sądziła, że może być inaczej. Kiedy była mała, zaatakowały ją wilki. Byłoby po niej, gdyby nagle się nie wycofały. Nie mogła sobie tylko przypomnieć jak wróciła do domu, no i ten złotooki wilk... więcej na krople-szczescia.blogspot.com/2012/09/m-stiefvater-drzenie.html
@xVariax
@xVariax 2011-07-31
Przeczytane (2011-07-31)
Drżenie to historia daleka od bezmyślnej opowiastki, powstałej na fali gatunkowej popularności. Jej bohaterowie ukazani zostali bez przesadnej słodkości oraz popadania w zbędne dramaty. Ich życie jest bardzo przekonujące i choć nie ma w nim zbyt wiele akcji, to w trakcie lektury jakoś się tego nie dostrzega. Nie jest to bardzo ambitna literatura, ale czyta się ją z przyjemnością, a autorska interpretacja mitu dodatkowo w tym pomaga.
@EmilyStrange
@EmilyStrange 2012-04-22
Przeczytane (2012-04-22)
Nie spodziewałam się, że tak mocno mnie wciągnie; praktycznie pochłonęłam ją w jeden dzień. Historia wzruszająca, ale nie ckliwa, za co dodałam jeszcze jedną, ogromną gwiazdeczkę x) Podobał mi się sposób ukazania wilkołaków i powód ich przemian; autorka pozbyła się oklepanych księżyców, amuletów, srebra, a dodała zimno... coś, co naprawdę pasowało mi do obrazu sytuacji. Nie mogę się doczekać, aż poznam dalszą część tej historii.
@blackmoth
@blackmoth 2012-03-26
Przeczytane (2012-01-01)
Cóż, może i jest to historia szablonowa, może z góry wiadomo było, jak się skończy i może książek o wilkołakach jest pełno na rynku wydawniczym. Może. I co z tego? Wciągnęła mnie niesamowicie, zaplątała w historię Sama i Grace, sprawiając, że nie mogłam się od niej oderwać. Zaczarowała mnie od pierwszej chwili, gdy ujrzałam okładkę (cudo!) do ostatniego momentu, kiedy to z napięciem oczekiwałam epilogu. Polecam, 5/5.
@melve
@melve 2011-07-20
Przeczytane (2011-07-20)
Miłość zawsze kojarzyła mi się z ciepłem, motylami w brzuchu i szczęściem, ale po przeczytaniu tej książki sądzę że można zainterpretować to słowo trochę inaczej. Walka, zimno, lód, wszystko albo nic. Trzeba mieć talent żeby umieć przedstwaić to silne uzucie w tak mało sympatycznej postaci. Maggie Stiefvater się to udało. W przepiękny sposób przedstaiła przepiękną miłość.
@Connie036
@Connie036 2012-03-07
Przeczytane (2012-03-07)
Książka ''Drżenie'' jest jedną z niewielu książek, które doprowadziły mnie do łez kilkakrotnie. Przepięknie napisana, ze świetną fabułą. Nie spodziewałam się, że ''historyjka o wilkołakach a'la Zmierzch'' będzie tak świetną książką. Za żadne skarby nie porównałabym tego ze Zmierzchem! Cudowna i magiczna powieść o wilkołakach!
@Alison164
@Alison164 2012-01-16
Przeczytane (2012-01-16)
Bardzo fajna, wreszcie jakiś porządny romans a nie romansidło jak Zmierzch, choć książka jest do niego niesłuszna porównywana. Podobała mi się między innymi narracja Sama, chyba pierwszy raz chłopak jest narratorem w powieści paranormalnej. Między nim a Grace nie brakuje chemii i dlatego cenię panią Stiefvater.