Dwie kobiety

Jadwiga Courths-Mahler
5 /10
Ocena 5 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Dwie kobiety
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5 /10
Ocena 5 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Szaleństwo Norberta to związek z aktorką, dla której zerwał z rodziną, a przez którą potem znalazł się o krok od samobójstwa. Los jednak zrządził, że Norbert został spadkobiercą majoratu w Falkenau, którym zarządzała po śmierci ojca jego kuzynka Eliza. Norbert zakochał się z wzajemnością w Elizie, ale nim zdążył jej wyznać, że jest żonaty, w Falkenau zjawiła się Lena zwabiona jego majątkiem i pozycją społeczną. Wszystko wydaje się być stracone, Eliza wyjeżdża za granicę. Ale śledztwo przeprowadzone przez adwokata Norberta przyniesie owoce - Lena będzie musiała wyjechać jak niepyszna, a Eliza i Norbert uzyskają prawo do wspólnego szczęścia. Norbert przebywał już od tygodnia w Falkenau. Codziennie prawie widywał się z Elizą, poddając się coraz silniej jej niezwykłemu czarowi. Był zbyt uczciwy wobec samego siebie, aby nie zdawać sobie sprawy, że nie żywi dla Elizy braterskich ani przyjacielskich uczuć, lecz głęboką, gorącą miłość. Inne to było uczucie niż to, które niegdyś wzbudzała w nim Lena; przenikało w głąb duszy, napełniało serce błogim spokojem. Lecz choć ta miłość wzbudziła w nim pragnienie do nowego życia, choć wznosiła go nad poziom szarej powszedniości, to jednak jako człowiek honoru pojmował, że nie może wyznać swego uczucia Elizie, dopóki nie odzyska wolności. Z wielką radością zauważył, że Eliza odwzajemnia jego miłość, że kocha go tak szczerze i gorąco, jak on ją; jednocześnie jednak poczuł strach, ogarnęła go troska o najdroższą dziewczynę. Jak straszne wrażenie wywarłaby na niej wiadomość, że jest on żonaty. Była naturą prawą, szczerą, nie potrafiła maskować się, toteż otwarcie okazywała mu swoją skłonność. Nie należała do kokietek, które igrają z mężczyznami, lecz nie ukrywała również z lękliwą pruderią czystych, świetlanych uczuć młodego serduszka. Eliza z uczuciem szczęścia spostrzegła, że Norbert ją kocha. Panował wprawdzie nad sobą, lecz oczy jego promieniały radością, gdy spoglądał na nią: okazywał jej niezwykłą serdeczność, starał się jak najwięcej przebywać w jej towarzystwie. Eliza nie wiedziała, że Norbert związany jest z inną kobietą - fragment.
Data wydania: 1991
ISBN: 978-83-85242-54-3, 9788385242543
Wydawnictwo: ASTRUM
Stron: 179

Autor

Jadwiga Courths-Mahler Jadwiga Courths-Mahler
Urodzona 18 lutego 1867 roku w Niemczech (Nebra)
Hedwig Courths-Mahler, w Polsce raczej Jadwiga, niemiecka pisarka. Autorka ponad 208 romansów, opartych na wielu schematach i uproszczeniach fabularnych (miłość wiążąca się z awansem społecznym, silny mężczyzna, bierna kobieta). Wiele z nich zekrani...

Pozostałe książki:

Podróż poślubna Czerwone róże Córka szulera Blask złota Tajemnicza miłość Marleny
Wszystkie książki Jadwiga Courths-Mahler

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Dwie kobiety nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@dona35
2010-10-24
5 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Dwie kobiety. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl