Dwuświat. Księga I - Przedwojnie

W.&W. Gregory
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów
Dwuświat. Księga I - Przedwojnie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów

Opis

Mała planeta, zwana Wszechziemią, jest podzielona na dwie krainy: rozwinięte technologicznie, ateistyczne Inco oraz Floris, gdzie religia związana z kultem bogini Patri stała się symbolem państwowości. Od wielu pokoleń obydwa społeczeństwa żyją w symbiozie, choć oddalają się pod ciężarem różnic kulturowych i światopoglądowych, stale podsycanych przez rządzących.

Rola mężczyzn w obydwu krainach zmienia się diametralnie. Deficyt tej płci sprawia, że kroki podejmowane w celu zapewnienia możliwości prokreacji i dalszego rozwoju społeczeństwa zaburzają pokojowe stosunki między Inco i Floris. Czy intrygi na szczeblach władzy doprowadzą ostatecznie do wojny?

Poznaj losy Jasmin, młodej mężatki w ciąży, która może jej przysporzyć kłopotów w kraju z problemami demograficznymi. Dowiedz się, w jaki sposób kapłanka Ae zdobyła władzę i kto musi umrzeć, by zachowała swą pozycję.
Data wydania: 2020-12-23
ISBN: 978-83-66533-18-9, 9788366533189
Wydawnictwo: AlterNatywne
Cykl: Dwuświat, tom 1
Stron: 440
dodana przez: Dusza

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Dwa światy jedna propaganda

22.05.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Mężczyźni potrzebni od zaraz. Tylko skąd ich wziąć, skoro od kilku pokoleń rodzę się głównie dziewczynki. Czy pogoń za zdrowiem, pięknem perfekcją skończy się tragicznie dla ludzi jako gatunku? Fabuła Inco i Floris to dwie sąsiadujące ze sobą krainy. Bardzo się różnią. Pierwsza jest zapatrzona w naukę i czerpie z niej garściami, aby standard życi... {} Recenzja książki Dwuświat. Księga I - Przedwojnie

@asiaczytasia@asiaczytasia {}× 2

Nie oceniaj książki po pierwszych stronach

29.03.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Przychodzę do Was dzisiaj z moją opinią na temat książki W. & W. Gregory "Dwuświat. Księga I - Przedwojnie". Gdy zacząłem "Dwuświat" obawiałem się tego, co odstręczalo mnie w poprzedniej książce od tego wydawnictwa, a mianowicie mega długie opisy. Bo początkowo pojawia się trochę opisów i bałem się, że czym głębiej w historię, tym będzie gorzej. ... {} Recenzja książki Dwuświat. Księga I - Przedwojnie

Dwuświat - Przedwojnie

2.03.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Literatura science fiction nigdy nie była moim konikiem, jednak nie ukrywam, że są takie tytuły z tego gatunku, które po prostu chciałabym kiedyś przeczytać. Kiedy otrzymałam propozycję przeczytania i zrecenzowania pierwszego tomu serii Dwuświat, nawet się nie zawahałam. Opis zaciekawił mnie na tyle, że po prostu musiałam przeczytać tę powieść. Ja... {} Recenzja książki Dwuświat. Księga I - Przedwojnie

Moja opinia o książce

Opinie

@ewfor
2021-02-07
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Muszę przyznać, że do tego gatunku literatury podchodzę z dużą dawką sceptycyzmu. Nigdy nie przepadałam za science fiction, ale opis tej książki spowodował, że zapragnęłam ją przeczytać. I muszę stwierdzić, że była to decyzja dobra, której nie żałuję.

Poznawanie nowych nazwisk w świecie literatury, zawsze mnie pociągało i myślę, że to nazwisko na długo zostanie w mojej pamięci.

Powieść została napisana dwutorowo. Raz autor zabiera czytelników do Inco, ateistycznej krainy, technologicznie rozwiniętej, w której panuje dość ostry pod względem kontroli narodzin reżim. A raz zabiera czytelników do Floris, krainy mocno związanej z kultem bogini, w której ludzie poświęcają się pracy głównie na roli, nie przykładają wagi do wykształcenia, ale są bardzo emocjonalnie związani z rodziną.

W rozdziałach dotyczących Inco, towarzyszymy kobiecie, której mnoga ciąża jednopłciowa, czyli trzy dziewczynki, staje się nie lada problemem dotyczącym nie tylko jej jako matki, ale i jej najbliższych. Faworyzowanie mężczyzn i męskich potomków jest tak jawną dyskryminacją, że trudno sobie wyobrazić taki stan rzeczy. Chociaż… czy jest on aż tak obcy nam, w dzisiejszych czasach?

W rozdziałach dotyczących Floris, towarzyszymy głównie kapłance Ae, nad którą „wisi” tajemnica dotycząca jej dostania się na szczyt władzy. Ale poznajemy również pewną wielodzietną rodzinę, której silna rodzicielska miłość w obronie córki potrafi ...

{} | link |
@Nigrum
2021-04-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane

Jasmin żyje w miejscu, w którym postęp technologiczny wyparł religię oraz zmienił mieszańców w bardzo przedsiębiorczych ludzi. W Inco, jednej z krain małej planety zwanej Wszechziemią, rola mężczyzn ma istotny wpływ na całą populację. Problemy z prokreacją przyczyniają się do zmiany życia tej części społeczności. Zupełnie inaczej ma się sprawa w Floris, krainie mocno związanej z kultem prastarej bogini Patri. Tam ludność utrzymuję się z pracy na roli i żyję zgodnie z prawami natury. Obie te krainy czeka nietypowa zmiana z powodu nadchodzącej rewolucji.

Z jednej strony mamy zindustrializowane Inco, z drugiej diametralnie różniące się Floris, skupione na kulcie bogini matki. Autor wykazał się wielką elastycznością podczas budowy swojego świata i ogromną wyobraźnią, która miejscami wręcz onieśmiela. Jeśli stawiacie na lekką lekturę to "Dwuświat" nieźle Was zaskoczy. Ta niepozorna książka mieści w sobie rozbudowany do granic możliwości świat i ogrom wiedzy o nim. Owszem, początek jest nieco męczący, ponieważ zawiera się niemal wszystko dotyczące Floris i Inco - miary czasu, najważniejszych wydarzeń, kalendarz czy historię podziału - ale kiedy przez niego przebrniemy, czeka nas niezła zabawa. Autor sukcesyjnie, klatka po klatce, zupełnie jak w filmie, buduję swoje królestwo.

W Inco wszystko kontroluję państwo. Począwszy od liczby narodzin dzieci, poprzez pracę mężczyzn, czy posiłki mieszkańców. Wybierają nawet zwierzęta, które mają pra...

{} | link |
@angell15
2021-11-27
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@asiaczytasia
2021-05-22
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@chomiczkowe.recenzje
2021-03-29
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@Natalia_Swietonowska
2021-03-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Posiadam Recenzenckie

Cytaty z książki

O nie! Książka Dwuświat. Księga I - Przedwojnie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl