Dwuświat. Odnowa

Wojciech Wolnicki "W. & W. Gregory"
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Dwuświat. Odnowa
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Finałowy tom dystopijnej tetralogii o podzielonym, pozbawionym ideałów świecie.
Czas mija i leczy rany, a przynajmniej pozwala o nich zapomnieć. Dzieci dorastają, dorośli się starzeją. Nikt już nie chce zmian, wywracających ponownie do góry nogami życie, któremu z takim trudem udało się przywrócić jeśli nie normalność, to chociaż jej pozory. Ale zmiany zbliżają się nieuchronnie. Władczyni Floris, kapłanka Ae, pogrąża się w szaleńczych rojeniach o swym boskim pochodzeniu. Ster rządów coraz częściej przejmują od niej inni. W sąsiednim Inco społeczeństwo coraz mocniej odczuwa skutki kryzysu wywołanego kosztowną wojną. Absolutta zaś nie czuje się usatysfakcjonowana pokojem. Wierzy, że zdoła podbić Floris i objąć swym panowaniem cały świat. Atak przyjdzie z niespodziewanej strony i dotknie boleśnie obydwa skonfliktowane państwa. W cieniu gór, z dala od oczu ludzkich i mechanicznych szpiegów obu społeczeństw, wyrosła nowa, potężna siła.
Kto będzie władał Wszechziemią? Która ideologia przetrwa zawieruchę? Czy w tym szalonym czasie istnieje cień nadziei, że Jasmin odzyska córki?
Data wydania: 2023-12-14
ISBN: 978-83-67837-10-1, 9788367837101
Wydawnictwo: OPENER
Cykl: Dwuświat, tom 4
Kategoria: Fantastyka
Stron: 504
dodana przez: u2003

Autor

Wojciech Wolnicki "W. & W. Gregory" Wojciech Wolnicki "W. & W. Gregory"
Urodzony 30 stycznia 1972 roku w Polsce (Kraków)
Starszy pan z nieco młodszą, rogatą duszą, mąż, ojciec, człowiek o dwóch obliczach: ścisłym i humanistycznym. Absolwent Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej, a zarazem Scenariopisarstwa w AMA Film School. Kiedyś Krakus, od kilku lat ...

Pozostałe książki:

Uznanie Dwuświat. Księga I - Przedwojnie Dwuświat. Księga II - Pokun Pętla Księga III - Tymczas Dwuświat. Odnowa Ktoś tak blisko
Wszystkie książki Wojciech Wolnicki "W. & W. Gregory"

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Dwuświat. Odnowa nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

ZA
@zapiski.mola
2024-01-18

Współpraca reklamowa z @wydawnictwoopener

"Dwuświat. Księga IV - Odnowa" W. & W. Gregory

Ocena - 4,5/5

"Była to łza słona i gorzka zarazem. Esencjonalna. W swych niewielkich rozmiarach ujmowała całą zgryzotę, wszystkie wyrzuty sumienia. Z uwagę na ich rozmiary mieściły się gdzieś w żołądku, a może pod sercem. Kto to wie?"

To już koniec?
Ale jak... Przecież dopiero zaczynałam przygodę z tą serią...

Ja znowu się troszeczkę pogubiłam podczas czytania finałowego tomu, ale znowu - to nie jest wina autora, tylko tego, że ja się gubię w fantastyce.
Czy to mi przeszkadzało w czytaniu?
Nie. Co się zaczynałam gubić, to cofałam się o kilka stron, ewentualnie nagle po kilkudziesięciu stronach doznawałam głębokiego oświecenia mówiąc sobie "ahaaaa, w ten sposób!".

Tę część przeczytałam najszybciej z całej serii.
Od pierwszego rozdziału właściwie czułam, że tu się wiele wydarzy, w końcu to ostatni tom serii, nie mogłoby być inaczej. Dreszcz niepokoju wspinał się po moim kręgosłupie podpowiadając mi, że nie będzie spokojnie.

Pan Gregory mnie nie zawiódł, o nie. Znów udowodnił mi, że potrafi zaskoczyć, trzymać w napięciu, że przelewając słowa na papier potrafi porwać mnie do innej krainy na długie godziny.

Więcej wam nie powiem - ciężko napisać coś więcej przy finałowym tomie serii w taki sposób, żeby nikomu nie zaspoilerować wydarzeń. Dlatego na tym poprzestanę.

Zdecydowanie polecam całą ser...

| link |
MO
@monika.m.346
2024-01-26
9 /10

FINAŁOWY TOM DYSTOPIJNEJ TETRALOGII O PODZIELONYM, POZBAWIONYM IDEAŁÓW ŚWIECIE.

Cztery tomy, ponad dwa tysiące stron, przy których nie można było się nudzić. Każda księga lepsza od poprzedniej. Da się? Da się!

„Czas mija i leczy rany, a przynajmniej pozwala o nich zapomnieć. Dzieci dorastają, dorośli się starzeją. Nikt już nie chce zmian, wywracających ponownie do góry nogami życie, któremu z takim trudem udało się przywrócić jeśli nie normalność, to chociaż jej pozory. Ale zmiany zbliżają się nieuchronnie.”

Po tym, co autor zaserwował nam w poprzednich tomach mogłoby się wydawać, że już nic nas nie zaskoczy. A jednak… @w.w.gregory to człowiek z pełną głową pomysłów, który jest absolutnym mistrzem w tym, co robi.

„Władczyni Floris, kapłanka Ae, pogrąża się w szaleńczych rojeniach o swym boskim pochodzeniu, . Ster rządów coraz częściej przejmują od niej inni. W sąsiednim Inco społeczeństwo coraz mocniej odczuwa skutki kryzysu wywołanego kosztowną wojną. Absolutta zaś nie czuje się usatysfakcjonowana pokojem. Wierzy, że zdoła podbić Floris i objąć swym panowaniem cały świat. Atak przyjdzie z niespodziewanej strony i dotknie boleśnie obydwa skonfliktowane państwa. W cieniu gór, z dala od oczu ludzkich i mechanicznych szpiegów obu społeczeństwa wyrosła nowa potężna siła.

KTO BĘDZIE WŁADAŁ WSZECHZIEMIĄ? KTÓRA IDEOLOGIA PRZETRWA ZAWIERUCHĘ? CZY W TY...

| link |
@paulaczyta
2024-02-06
7 /10
Przeczytane

Czas mija. Rany się goją. Dzieci dorastają. Dorośli się starzeją. Zapomina się o tym co było, o tym co złe. Nastają zmiany. Bo życie cięgle się zmienia.

Ale mieszkańcy Wszechziemi zdecydowanie nie chcą zmian. Po wojnie która tak wiele ich kosztowała, pragną jedynie spokoju.

Jednak niestety często nie dostajemy tego czego pragniemy z tego na co zasługujemy. Los bywa okrutny i niesprawiedliwy.
Kapłanka Ae, będąca władczynią Floris, jest pewna swojego pochodzenia, pogrąża się w szaleństwie, a władze zaczynają przejmować inni.

Z kolei w Inco kryzys wywoływany wojna jest coraz bardziej odczuwalny.

Do tego Aboslutta nie jest zadowolona pokojem i chce podbić krainy.

Niespodziewany atak, szpiedzy, religia, kryzysy, wojny, ideologia, władza. Poruszane jest tutaj wiele wątków i każdy został ciekawie poprowadzony i szeroko rozbudowany. Z ciekawością śledzimy kolejne losy bohaterów. Nadal zdarzają się zaskoczenia i zwroty akcji, a do tego przemyślenia i wciągające historie.

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Dwuświat. Odnowa. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Dwuświat. Księga I - Przedwojnie
Dwuświat. Księga I - Przedw...
Wojciech Wolnicki "W. & W. Gregory"
8.3/10
Mała planeta, zwana Wszechziemią, jest podzielona na dwie krainy: rozwinięte technologicznie, ateis...
Dwuświat. Księga II - Pokun
Dwuświat. Księga II - Pokun
Wojciech Wolnicki "W. & W. Gregory"
8.5/10
Drugi tom teralogiii o podzielonym, pozbawionym ideałów świecie. Wojna między Inco a Floris jest ni...
Księga III - Tymczas
Księga III - Tymczas
Wojciech Wolnicki "W. & W. Gregory"
8.4/10
Wojna pomiędzy ateistycznym Inco i religijnym Floris powoli przybiera na sile, ale na tym etapie ni...
© 2007 - 2024 nakanapie.pl