Dziedzictwo Lovecrafta. W hołdzie twórcy horroru

Gene Wolfe, Graham Masterton, Brian Lumley, Mort Castle ...
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Dziedzictwo Lovecrafta. W hołdzie twórcy horroru
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Lovecraft pozostawił po sobie ogromną spuściznę, która fascynuje wielu współczesnych twórców grozy. Nie dziwi zatem fakt, że pisarze sięgają niejednokrotnie do bogatej prozy Samotnika z Providence, aby czytelnik odnalazł w ich utworach tę samą tajemnicę i mrożącą krew w żyłach opowieść o świecie, przy której chrześcijańskie piekło wydaje się przyjemnym miejscem. Nikogo nie zdziwi fakt, że sięgnęłam po tę antologię. Bardziej zaskakujące jest to że w ogóle ją skończyłam. Tytuł „Dziedzictwo Lovecrafta” brzmi dumnie i zobowiązuje podpisujących się pod nim twórców do zaprezentowania utworów może nie wybitnych, lecz przynajmniej trzymających dobry poziom. Niestety, w przypadku tej książki mamy do czynienia z pusto brzmiącym tytułem, może nawet lekko ironicznym, jeśli jego znaczenie porównamy do zawartości zbiorku. „Dziedzictwo…” składa się z trzynastu opowiadań różnych autorów. „Inny człowiek” Ray Gartona to jedyny w tym zbiorku utwór naprawdę wyśmienity. Głównego bohatera, Jima, niepokoją zainteresowania jego żony. Ta dotychczas spokojna i racjonalna osoba zaczęła zgłębiać tajniki astralnej podróży: opuszczania przez ludzi ciała podczas snu. Pewnej nocy Jim z przerażeniem stwierdza, że ciało Sharon jest zimne, jakby martwe. Gdy przychodzi ranek kobieta budzi się jednak cała i zdrowa. Cóż takiego robi żona Jima? Gdzie ucieka jej dusza podczas snu? Główny bohater postanawia się tego dowiedzieć i pewnej nocy wyrusza za żoną do astralnej krainy, gdzie na podróżników czyha nieznane, tajemnicze zło... Zawartość antologii: - Robert Bloch: Wprowadzenie: List owarty do H.P. Lovecrafta (Introduction: An Open Letter to H.P. Lovecraft) - Mort Castle: Sekret serca (A Secret of the Heart) - Ray Garton: Inny człowiek (The Other Man) - Graham Masterton: Willy (Willy) - Brian Lumley: Duże "R" (Big "C") - Gary Brandner: Brzydki (Ugly) - Hugh B. Cave: Ostrze i pazur (The Blade and the Claw) - Joseph A. Citro: Nadzorca dusz (Soul Keeper) - Chet Williamson: Z dziennika Helmuta Heckera (From the Papers of Helmut Hecker) - Brian McNaughton: Meryphillia (Meryphillia) - Gene Wolfe: Pan krainy (Lord of the Land) - Gahan Wilson: H.P.L. (H.P.L.) - Ed Gorman: Boski rozkaz (The Order of Things Unknown) - F. Paul Wilson: Sosnowe pustkowie (The Barrens)
Tytuł oryginalny: Lovecraft's Legacy
Data wydania: 1992
ISBN: 83-85202-62-5, 8385202625
Wydawnictwo: Rebis
Seria: Horror [Rebis]
Kategoria: Sensacja Thriller
Stron: 376

Autor

Gene Wolfe Gene Wolfe
Urodzony 7 maja 1931 roku w USA (Nowy Jork)
Urodził się w Nowym Jorku w 1931. z wykształcenia jest inżynierem. Na debiut literacki czekał do roku 1965, kiedy drukiem ukazało się jego pierwsze opowiadanie. Od roku 1984 poświęcił się wyłącznie pisaniu - spod jego pióra wyszło już kilkadziesiąt o...

Pozostałe książki:

Cień kata Miecz Liktora Cytadela Autarchy Czarnoksiężnicy. Magiczne opowieści mistrzów współczesnej fantasy Pazur Łagodziciela
Wszystkie książki Gene Wolfe

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Dziedzictwo Lovecrafta. W hołdzie twórcy horroru? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@jacex
2021-03-21
9 /10
Przeczytane
@ryszpak
2019-12-01
6 /10
Przeczytane Horror Książki młodości
@ReaderX
2019-11-18
6 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Dziedzictwo Lovecrafta. W hołdzie twórcy horroru. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl