Dzieła emigracyjne. Wrzesień żagwiący

Melchior Wańkowicz
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Dzieła emigracyjne. Wrzesień żagwiący
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

"Wrzesień Żagwiący" to opisy polskiego Września przekazane przez Mistrza Melchiora oparte na rozmowach ze świadkami i uczestnikami tych dni.
Data wydania: 1990
ISBN: 83-7021-097-X, 837021097X
Wydawnictwo: Polonia
Kategoria: Literatura piękna
Stron: 432

Autor

Melchior Wańkowicz Melchior Wańkowicz
Urodzony 10 stycznia 1892 roku na Białorusi (Kałużyce, Rejon berezyński)
polski pisarz, dziennikarz, reportażysta i publicysta. Wańkowicz debiutował artykułami w prasie jeszcze pod zaborem rosyjskim. Pierwsze tomy reportaży i wspomnień wydał w okresie międzywojennym

Pozostałe książki:

Ziele na kraterze Bitwa o Monte Cassino Szkice spod Monte Cassino Szczenięce lata Karafka La Fontaine'a. Tom 2 Na tropach Smętka W ślady Kolumba. Atlantyk - Pacyfik W ślady Kolumba. Królik i oceany Bitwa o Monte Cassino. Tom 1 Bitwa o Monte Cassino. Tom 2 Bitwa o Monte Cassino. Tom 3 Dzieła emigracyjne. Klub Trzeciego Miejsca. Kundlizm. Dzieje rodziny Korzeniewskich Tworzywo W ślady Kolumba. W pępku Ameryki Westerplatte Anoda i katoda Było to dawno Czerwień i Amarant Dzieje rodziny Korzeniewskich Drogą do Urzędowa Reportaże z Wołynia Od Stołpców po Kair Dzieła emigracyjne. De profundis. Polacy i Ameryka Dzieła emigracyjne. Drogą do Urzędowa Dzieła emigracyjne. Wrzesień żagwiący Karafka La Fontaine'a. Tom 1 Klucze do zdarzeń. Wybór reportaży z Polski i o Polsce Miłość Safini O miłości. Listy pisarzy polskich od Adama Mickiewicza do Marka Hłaski Szpital w Cichiniczach Tędy i owędy Wrzesień żagwiący Anoda i Katoda Tom 1 Anoda i Katoda Tom 2 De profundis Polacy i Ameryka De profundis Ziemia za wiele obiecana Wojna i pióro Królik i oceany Kundlizm Klub Trzeciego Miejsca Polacy i Ameryka Tworzywo Strzępy epopei.Szpital w Cichiniczach.Wrzesień żagwiący.Po klęsce Szczenięce lata/Ziele na kraterze/Ojciec i Córki - korespondencja Sztafeta Tędy i owędy Zupa na gwoździu W kościołach Meksyku. Opierzona rewolucja. Na tropach Smętka W pępku Ameryki Ziele na kraterze. Tedy i owędy. Wybór
Wszystkie książki Melchior Wańkowicz

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Dzieła emigracyjne. Wrzesień żagwiący nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Beata_
2019-11-11
7 /10
Przeczytane Papierowe Posiadam

Cytaty z książki

O nie! Książka Dzieła emigracyjne. Wrzesień żagwiący. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat