Dziennik włoski. Sycylia

Grzegorz Musiał
7.3 /10
Ocena 7.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Dziennik włoski. Sycylia
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.3 /10
Ocena 7.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

„Dziennik włoski. Sycylia” jest zapisem wędrówek Grzegorza Musiała – autora wydanej ostatnio powieści o życiu Tamary Łempickiej pt. Ja, Tamara - po najpiękniejszej pod względem ukształtowania i przyrody, najbogatszej w arcydzieła sztuki minionych wieków a także najbardziej tajemniczej, gdy chodzi o genezę z prastarych epok historycznych, wyspę Europy.

Leżąc na skrzyżowaniu wpływów kultury łacińskiej, greckiej, fenickiej i arabskiej, stworzyła ona niepowtarzalny konglomerat, do dziś kipiący nieokiełznaną pasją życia jej mieszkańców, ich urodą, folklorem i kuchnią, budząc zachwyt przyjezdnych i będąc wciąż źródłem natchnienia dla artystów z lat obecnych i minionych, w tym polskich, jak Karol Szymanowski czy Jarosław Iwaszkiewicz. W tym nurcie opisu mieści się też „Dziennik włoski. Sycylia” Grzegorza Musiała, który nie ukrywając inspiracji swymi poprzednikami („Podróże po Sycylii” Iwaszkiewicza są tu niejednokrotnie przywoływane) rozwija własną, pełną zachwytu ale też złośliwości i dowcipu opowieść o swej podróży przez Sycylię – dzisiejszą i przeszłą, bo te dwa plany czasowe: kipiąca życiem współczesność i olśniewające pomniki historii, nieustannie w tej książce się przewijają. Narrację Grzegorza Musiała wzbogaca i wprowadza w nią element włoskiej komedii buffo niezwykły towarzysz tej podróży: włoski koneser i niepospolity oryginał, Livio.

Książka była w latach 2010-tych drukowana w odcinkach w ukazującym się w Gdańsku kwartalniku artystycznym „Migotania”. Obecnie, publikowana jest w tym piśmie kolejna część włoskich dzienników Grzegorza Musiała “Dziennik włoski. Apulia”. W przygotowaniu część trzecia “Dziennik włoski. Toskania i Umbra”.

Data wydania: 2021-04-27
ISBN: 978-83-8202-183-7, 9788382021837
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Kategoria: Powieść polska
Stron: 278
dodana przez: chudini0505

Autor

Grzegorz Musiał Grzegorz Musiał
Urodzony 24 lutego 1952 roku w Polsce (Bydgoszcz)
Grzegorz Musiał – polski poeta, pisarz, tłumacz z języka angielskiego, lekarz, doktor nauk medycznych, specjalista II stopnia w okulistyce. Absolwent Akademii Medycznej w Gdańsku. W drugiej połowie lat 70. związany był z formacją poetycką Nowa Pryw...

Pozostałe książki:

Dziennik bez dat Ja, Tamara. Powieść o Tamarze Łempickiej Nasze polskie wigilie w opowiadaniach Czeska biżuteria Dziennik włoski. Apulia. Abruzja. Rzym
Wszystkie książki Grzegorz Musiał

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Podróż palcem po kartkach

12.05.2021

 W dziwnych czasach przyszło nam żyć. Podróż za granicę od roku wydaje się czymś niedoścignionym. Na szczęście od lat, gdy pragnienia budzą się w nas niepojęte, przychodzą nam na ratunek książki. Tak też było w moim przypadku, gdy sięgnęłam po Dziennik włoski z Sycylii. Specjalnie czekałam na okazję kiedy zrobi się ciepło, kiedy będę mogła za... Recenzja książki Dziennik włoski. Sycylia

Moja opinia o książce

Opinie

CZ
2021-05-10
8 /10

Dziennik włoski Sycylia to dziennik, który chciałam przeczytać, ponieważ mój narzeczony mieszkał na Sycylii, a ja osobiście zawsze marzyłam, żeby tam pojechać. Świetny początek, żeby zaznajomić się z tym pięknym miejscem, dlatego z chęcią sięgnęłam po książkę!

IG: Czytomanka

👉Dziennik to zapiski wędrówek Grzegorza Musiała po Sycylii. Autor potrafi w tak piękny sposób operować językiem, która mocno działa na wyobraźnię. Myślami byłam tam, gdzie on! Dla osoby mocno zainteresowanej Sycylią ta książka będzie perełką! Piękne opisy, aż chcę się tam być.... Dzięki tej książce pragnienie odwiedzenia Sycylii jest jeszcze większe!

👉Książkę zdecydowanie polecam, opisy są tak napisane, skonstruowane, że człowiek ma wrażenie, jakby tam był! Piękne opisy, świetna historia, kawał naprawdę dobrej książki.

Dziękuje @zysk_wydawnictwo za ezgemplarz!

❗Ocena: 8/10

| link |
@Skazananaksiazki
2021-05-19
7 /10
Przeczytane Zredagowane Wydawnictwo Zysk i S-ka
@klaudiaannacebula
2021-05-12
7 /10

Cytaty z książki

O nie! Książka Dziennik włoski. Sycylia. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl