Dziewczyna na Times Square

Dziewczyna na Times Square
4.43
Ocena 4.43 na 5 możliwych
Na podstawie 35 ocen kanapowiczów
Gdy poznajemy Lily Quinn, nic nie zapowiada, by jej zwyczajna egzystencja mia...
Gdy poznajemy Lily Quinn, nic nie zapowiada, by jej zwyczajna egzystencja miała ulec zmianie. Nowojorska studentka chronicznie nie ma pieniędzy, zerwała z chłopakiem, ma problemy na uczelni. I nagle życie Lily nabiera niepokojącego tempa: znika jej współlokatorka Amy, a los na loterii przynosi fo...
Pełny opis
Data wydania:
ISBN: 9788324700134
Wydawnictwo: ŚWIAT KSIĄŻKI

Recenzje

Co się stało z miłością?
„Dziewczyna na Times Square” Paullina Simons wyd. Świat Książki rok: 2012 str. 478 Ocena: 4,5/6 Nie da się ukryć, że najnowsza powieść Paulliny Simons „chwilkę” przeleżała w mojej biblioteczce. Zdecydowanie odczekała swoje, a jak to bywa z odkładanymi na później powieściami – z czasem ich siła pr...
"Alkohol - balsam cywilizacji, smar kultury."
Pamiętam moją przygodę z "Drogą do Raju" Paulliny Simons. Miała ona miejsce w kwietniu 2011 roku. Być może minęło dużo czasu, ja jednak czuję się jakbym tę powieść czytała kilka dni temu. Skończyłam ją około 3 w nocy i nie zapomnę jak się wtedy czułam... Tym razem na mojej drodze stanęła "Dziewcz...
Napisz swoją opinię

Opinie

@Soshy
@Soshy 2014-09-26
Przeczytane (2014-09-26)
Naprawdę dobra książka, momentami piękna, wzruszająca, może nie do łez, ale na pewno zapadająca w pamięć. Początek faktycznie troszkę ciężki, głównie ze względu na lekki chaos, który szybko mija. Autorka zawarła w książce mnóstwo wątków, bardzo wiele się dzieje, porusza też mnóstwo problemów, zarówno natury społecznej, jak i psychiczno – psychologicznej: śmiertelna choroba, alkoholizm, więzi rodzinne, wspomnienia z czasów wojny, polityka, miłość i jej brak, samotność, bieda, bogactwo, zazdrość, zdrada itd. itp... a w tym wszystkim wątek kryminalny, który jednak nie jest moim zdaniem w żadnym momencie dominujący i tak naprawdę przez cały czas czytania książki nie interesowałam się jego wyjaśnieniem, może ze względu na przeszłość Amy, zaginionej dziewczyny. Nie czytałam chyba najlepiej ocenianej książki Paulliny Simons, czyli "Jeźdźca miedzianego", jeśli jest lepszy od "Dziewczyny..." to musi być naprawdę fantastyczny, bo "Dziewczyna..." jest naprawdę niczego sobie.
MA
@Lilianne24 2009-08-29
Praktycznie rzadko mamy do czynienia z tego rodzaju książkami.Główna bohaterka Lilianne wiedzie życie raczej normalne.Przeciętny college, praca kelnerki, rodzina, do której w tym przypadku pasuje określenie "najlepiej wychodzi się z nią na zdjęciach", a na samym końcu miłość, która de facto nie jest miłością.Jednakże "Dziewczyna na Times Square" to jest książka na każdy dzień. Pomimo przygnębiającego początku, nie da się nie kochać głównej bohaterki. Dojrzewanie psychiczne bohaterki, które obserwujemy przez cały czas trwania akcji książki, zmagania się z śmiertelną chorobą, życie z ukochanym, który jest alkoholikiem.Wzruszająca, ale na pewno nie ciepła. Każdy może w niej znaleźć coś dla siebie.Mnie osobiście zaimponowała walka z rakiem 24 letniej dziewczyny, a także jej miłość do starszego i chorego na alkoholizm człowieka.WARTO PRZECZYTAĆ.
@lily10
@lily10 2012-11-08
Przeczytane (2012-11-08)
Dawno książka mnie tak nie wciągnęła. Ostatnio czytałam raczej dokumenty historyczne o dość ciężkiej tematyce i postanowiłam się odprężyć nad czymś :lekkim, łatwym i przyjemnym". A de facto książka łatwa dla mnie nie była ;) Przez cały dzień czekałam kiedy znów wrócę do domu i zacznę czytać. Nie mogłam przestać myśleć o bohaterach, a wszystko przez to, że ta historia to tak naprawdę romans, kryminał, dramat, komedia w jednym. W dodatku, autorka potrafi wymyślać niebanalnych bohaterów. Nie są przerysowani w żaden sposób. Nie ukrywam, że po książkę sięgnęłam tylko dlatego, że główna bohaterka ma praktycznie tak samo na imię jak ja ;) To miała być po prostu książka na zabicie nudy, a okazała się chyba jedną z tych, których się nie zapomina ;)
@muriel
@muriel 2012-07-02
Przeczytane (2012-07-02)
Książka zapowiadała się świetnie - od począku wciągała, poruszała ciekawe tematy. Jakoś w połowie zaczęła zajeżdżać tanim harlequinem, a skończyła się w Cobenowskim klimacie, którego szczerze mówiąc, mam już dosyć. Mimo to nie żałuję, że po nią sięgnęłam - jest to niewątpliwie dobra pozycja na wakacje. Nie czytałam "Jeźdźca miedzianego", który przyniósł autorce taką sławę, ale musi on być znacznie lepszy, bo tą powieścią Simons się zbytnio nie popisała. Koniec końców, stawiam 4 za Nowy Jork, bohaterów i kilka nieprzespanych nocy ;-).
@wiosenka
@wiosenka 2010-04-20
Przeczytane (2010-01-01)
Lilianne, cóż za spojler :) mnie dziś, po wielu latach poszukiwań w bibliotekach udało się dostać tą książkę - jestem na 60 stronie i jest taka jak lubię - ciekawa, wciągająca od pierwszej strony, każe mi myśleć o bohaterach kiedy nie czytam.
@ibzik
@ibzik 2007-09-28
Przeczytane (2007-09-28)
Książka o tym jak się odnaleźć w życiu i sprostać pojawiającym sięprzeciwnościom losu. Nie przesłodzona i naprawdę wciąga:)
@Magdis
@Magdis 2013-03-05
Przeczytane (2013-03-03)
Wzruszająca i napisana pięknym językiem. Początek i koniec średnie ale da się je przeżyć. Podobała mi się i polecam.
@diabolicalady
@diabolicalady 2009-09-21
Przeczytane (2009-07-03)
piękna książka, kolejna którą czytałam tej autorki, jestem zachwycona, polecam bardzo bardzo gorąco
@jotgol
@jotgol 2010-01-11
Przeczytane (2007-08-07)
Książka przepiękna. Bardzo mnie wzruszyła. Polecam gorąco
@Da-Nutka
@Da-Nutka 2009-09-29
Przeczytane (2009-07-03)
Nie można mieć wszystkiego...
Współtworzący tę stronę
puchar @ibzik @ibzik pierwsza opinia

Dzięki takim kanapowiczom jak ty, ta strona może się rozwijać.

Popraw tę książkę