Dziewczyna w drugim rzędzie

Aurelia Blancard
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 14 ocen kanapowiczów
Dziewczyna w drugim rzędzie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 14 ocen kanapowiczów

Opis

W kręgu tajemnic
W Beaufort dochodzi do morderstwa. Cathy pracująca w paryskiej redakcji dostaje swoją życiową szansę – ponieważ ofiarą jest jej dawna koleżanka z klasy, ma opisać tę sprawę. Powrót do rodzinnego miasta sprawia, że znowu czuje się jak czternastolatka. Aby nakłonić do zwierzeń rodzinę i znajomych nieżyjącej koleżanki, musi zmierzyć się z własnymi słabościami i z przeszłością, o której wolałaby zapomnieć.

Gdy w nowym domu pod Beaufort Lidia znajduje pod oknem kuchennym pierwszego martwego gołębia, wykopuje dół w ogrodzie i robi trumnę z pudełka po butach. Coś jednak odstręcza ją od padłego ptaka – pierwotny lęk przyszłej matki i przekonanie, że na pewno istnieje jakiś stary ludowy przesąd zabraniający kobietom w ciąży zbliżania się do zwłok. W najciemniejszym kącie ogrodu zostaje pusta dziura w ziemi. Świeżo wykopany otwarty grób.

Kolejne wydarzenia wprowadzają niepokój: co jest prawdą, a co kłamstwem? Teraz i w przeszłości? Beaufort spowija gęsty mrok…
Dziewczyna w drugim rzędzie to powieść inspirowana prawdziwymi zdarzeniami.

Aurelia Blancard jest autorką dobrze przyjętych przez czytelników Uścisków, opisujących wcześniejsze losy Lidii, jednej z bohaterek Dziewczyny w drugim rzędzie.
Data wydania: 2021-06-29
ISBN: 978-83-8202-254-4, 9788382022544
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Stron: 376
dodana przez: chudini0505

Autor

Aurelia Blancard Aurelia Blancard Polska pisarka. Urodziła się na Śląsku, mieszkała w Dakarze, Tuluzie i Saint-Tropez. Absolwentka kulturoznawstwa, z zawodu tłumaczka. Pisze kryminały we francuskich klimatach.

Pozostałe książki:

Uściski
Wszystkie książki Aurelia Blancard

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Tajemnice...

22.07.2021

"Dziewczyna w drugim rzędzie" to moje drugie spotkanie z twórczością Aurelii Blancard i również druga wydana jej powieść. O tej pierwszej możecie poczytać tu: @Link, a dziś o tej drugiej, której ja byłam bardzo ciekawa. Od pierwszych typowych rozmyślań czy są ze sobą powiązane, czy będzie tak samo dobra, albo lepsza, czy autorka się rozwija, czy s... Recenzja książki Dziewczyna w drugim rzędzie

Dziewczyna ze zdjęcia

5.09.2021

Gdy na naszym rynku ukazała się debiutancka książka autorki, sądziłam, że mam do czynienia z zagraniczną pisarką, zmyliło mnie obco brzmiące nazwisko. Okazało się, że to Polka pochodząca ze Śląska, tworząca kryminały we francuskich klimatach. Lidia (bohaterka "Uścisków") jest Polką i zajmuje się tłumaczeniem tekstów. Wraz z mężem Vincentem spodzi... Recenzja książki Dziewczyna w drugim rzędzie

„Dziewczyna w drugim rzędzie”

15.09.2021

Cathy pracowała już od dłuższego czasu dla paryskiej gazety „Nowa Kronika”. Pisała o zbrodniach, przemocy w rodzinie i wszystkich tych okropnościach, które przytrafiają się ludziom w życiu codziennym. Przeglądając nowe nagłówki trafiła na informację o morderstwie młodej lekarki w Beaufort. To były jej rodzinne strony, a nieżyjąca kobieta, była je... Recenzja książki Dziewczyna w drugim rzędzie

@ReniBook@ReniBook × 2

Ah, te niesforne ptaszyska

14.08.2021

Przeszłość nie daje o sobie zapomnieć. Nasz umysł samowolnie będzie nawiązywał lub kojarzył rzeczy z ludźmi, bądź miejscami, których już dawno nie ma w naszych życiach. Tak samo jest z niektórymi zagadkami kryminalnymi. Przecież niekiedy, rozwiązywane są one po długich latach niepewności, nawet gdy śledztwo już dawno stanęło w miejscu. Co prawda, ... Recenzja książki Dziewczyna w drugim rzędzie

Moja opinia o książce

Opinie

@przyrodazksiazka
2021-08-19
10 /10
Przeczytane

Jest to jedna z książek, którą czyta się lekko i ze smakiem. Gratuluję doboru bohaterów. Każdy jest inny pod wieloma względami. Posiadają różnorakie odzywki i intonacje słowne, które z przyjemnością poznawałam. W ogóle każdy z nich roztaczał wokół siebie aurę tajemniczości. Niektórym przypisałabym plakietkę z napisem ,,obłąkany". Aż miło było poczytać o rzeczach zwykłych w bardzo niekontrolowany sposób. Połowę postaci dało się polubić, ale byli też i tacy z którymi nie chcielibyście mieć nic wspólnego.
Niesamowita tajemniczość i wiele opcji do wyboru. Nie potrafiłam jej przewidzieć, bo moje domysły nieco rozbiegały się z rzeczywistością w książce. Niekiedy postacie stawiały tutaj wszystko na jedną kartę i potem musieli zmierzyć się z otoczeniem. Niestety łatka, którą niektórym przypięli pozostała do dzisiaj. Dla nich nie było ważne, że postacie się zmieniały. Cathy miała bolesną okazję, by się o tym przekonać.
Trudno mi było napisać jej recenzję. Tak wiele się działo, że miałam ochotę opowiedzieć wam o wszystkim. Już po jej przeczytaniu powiedziałam sobie ,,wow" i od razu miałam odruch, aby zacząć o niej mówić. To wszystko dzięki temu, że historia nie była przesadzona. Nawet powiem wam, że była bardzo realna i oczywista. Autorka przedstawiła samą prawdę dotyczącą małych skupisk ludzkich i każdy, kto w podobnym miejscu mieszka, będzie ją podziwiał.
Czytałam ją w wielkiej niepewności i oczekiwaniu. Każdy rozdział kończył się w momencie, gdzie nagle mogło stać s...

× 2 | link |
M_
2021-11-04
7 /10

To bardzo dobrze skrojony kryminał. Może faktycznie z tych lżejszych, ale myśle, że zawdzięczamy to lekkim, przyjemnym w odbiorze stylem autorki. Przez książkę dosłownie się płynie, a im więcej faktów przeszłości wychodzi na jaw tym atmosfera zaczyna się zagęszczać. Sam pomysł na fabułę i rozegranie to dwutorowo, bo koniecznie trzeba zaznaczyć, że przez książkę prowadzą nas dwie zupełnie inne osoby i to z ich perspektyw przedstawione są wydarzenia, jest spójny i idzie w jednym kierunku. Bohaterowie bardzo dobrze wykreowani, realni. Kupił mnie już sam opis. „Powieść inspirowana prawdziwymi zdarzeniami.” Zainteresowani?
Bardzo dobrze czytało mi się tą książkę i powiem szczerze, na prawdę dobrze spędziłam z nią czas 😉
Przede mną jeszcze jedna książka autorki, debiutanckie „Uściski” i ich recenzja pojawi się niebawem 😉

W miasteczku Beaufort dochodzi do morderstwa młodej lekarki. Tabloidy zaczynaja ściągać się o informacje i aktualne wyniki śledztwa. Dziennikarka Cathy czuje, że to może być temat jej życia. Teraz albo nigdy! Przekonuje naczelnego, że to ona ma największe szanse na przeprowadzenie rozmów i skłonienie do zwierzeń rodzine i przyjaciół, gdyż nie tylko pochodzi z tego miasteczka, ale też doskonale znała ofiarę. Czas zmierzyć się z przeszłością. Ale czy Cathy, klasowa szara myszka sobie poradzi? Minęły już lata, a powrót w rodzinne strony to wciąż…

Kiedy Vincent otrzymuje propozycje zamieszkania w domu przyjaciela, jego żona Lidia nie widz...

| link |
@syl_wia_88
2021-07-10
8 /10
Przeczytane

Dzięki uprzejmości @aureliablancard @zysk_wydawnictwo mogłam przeczytać książkę "Dziewczyna w drugim rzędzie".
Świetny kryminał i thriller w jednym.
.
Gdy przeszłość nie chce o sobie zapomnieć, a Ty usilnie starasz się o niej nie pamiętać.
Co jeśli los z Ciebie zadrwi i musisz zmierzyć się z najgorszymi wspomnieniami?
.
W Beaufort dochodzi do zabójstwa młodej kobiety. Główna bohaterka Cathy pracuje w gazecie i musi przygotować świetny artykuł na temat śmierci kobiety, którą Cathy doskonale zna... Powrót w rodzinne strony, spotkanie z dawnymi znajomymi i rodziną ofiary sprawia, że wszystkie wspomnienia wracają niczym bumerang.
Ofiarą jest Samantha bogata kobieta, z porządnego domu, mężatka, w szkole uważana za najpilniejszą i najlepszą uczennicę, a w małżeństwiw za rewelacyjną żonę. Co jeśli to tylko pozory i Sam wcale taka nie była?
Pierwszą podejrzaną osobą staje się jej mąż, jednak czy on jest winny śmierci swojej żony? Czy Cathy przeprowadzi małe śledztwo i rozwiąże tę zagadkę?
.
W tym samym czasie, pod Beaufort przeprowadza się Lidia i Vincent. Para spodziewa się dziecka, jednak nowy dom okazuje się być jedną wielką tajemnicą i zaczynają dziać się w nim dziwne rzeczy. Najbardziej niepokojącym elementem stają się gołębie i ich śmierć.
.
Co jest prawdą, a co kłamstwem? Kto chce za wszelką cenę ukryć przeszłość? Kto chce wymierzyć sprawiedliwość i za co się mści?
.
Jak łączy się śmierć Samanthy z Lidią i Vincentem ...

| link |
@tomzynskak
2021-07-15
8 /10

„Dziewczyna w drugim rzędzie” to moje pierwsze spotkanie z twórczością Aurelii Blancard i na pewno nie ostatnie. Jest to bardzo dobrze skonstruowany kryminał, który od samego początku tworzy wokół siebie mroczną i tajemniczą otoczkę. Fabuła opiera się na dwóch wątkach, które sprawnie się ze sobą łączą sprawiając, że historia jest niesamowicie wciągająca już od pierwszych stron. Bohaterowie są ciekawi, a ich portrety psychologiczne zostały bardzo dobrze przemyślane. Większość z nich kryje za sobą niejasną przeszłość, ale i budzącą wątpliwości teraźniejszość. Autorka bardzo sprytnie myli czytelnika wprowadzając w książce fałszywe tropy i pozorne prawdy, które okazują się być wielkimi kłamstwami. W wielu momentach sądziłam, że już wszystko rozgryzłam, ale byłam w ogromnym błędzie. W tej książce nic nie jest czarno-białe tylko przyjmuje wiele odcieni szarości. Aurelia Blancard uświadamia nam ile krzywdy może wyrządzić życie przeszłością, chowanie w sobie urazy i żądza zemsty.
Zakończenie według mnie było genialne i śmiem twierdzić, że nikt się go nie spodziewał. Powoduje, że czytelnik zaczyna na nowo analizować wiele wątków i sprawdzać, czy aby na pewno nic mu nie umknęło. Polecam Wam „Dziewczynę w drugim rzędzie” z całego serducha. Jest to jeden z lepszych kryminałów jaki dane było mi czytać.

| link |
CZ
2021-08-04
9 /10

"Dziewczyna w drugim rzędzie" to thriller psychologiczny, a jak wiecie to zdecydowanie mój ulubiony gatunek książki!! Czasem robię przerwy, ponieważ mam wrażenie, że tak długo już czytam thrillery, że nic nie jest w stanie mnie w nich zaskoczyć...

IG: Czytomanka

👉Dziennikarka Cathy wraca do rodzinnego miasta, ponieważ dowiedziała się, że jej koleżanka szkolna została zamordowana. Pragnie dowiedzieć się czegoś więcej i zaczyna szukać i próbuje odkryć prawdę. Druga równoległy wątek opowiada o Lidii i Vincencie, który był kolegą z klasy zamordowanej kobiety. Małżeństwo oczekuje na dziecko i wprowadza się do domu, w którym dzieją się dziwne rzeczy.... Co łączą te dwa wątki?

👉Najważniejsze dla mnie w tej książce, co dodaje jej olbrzymiej pikanterii i dreszczy na plecach jest fakt, że jest oparta na prawdziwych wydarzeniach!!

👉Uwielbiam w thrillerach to, że zakończenia potrafią wbić w fotel i wszystko jest zupełnie inne, niż myślałam na początku. W tej książce tak było, zakończenie było genialne! W życiu bym się nie spodziewała, naprawdę rewelacja. Efekt wow zdecydowanie był w tej książce.

❗Ocena: 9/10

| link |
KS
2021-10-26
8 /10
Przeczytane B/STW 2021

To moje drugie spotkanie z twórczością tej autorki. Drugie równie udane jak pierwsze. Bardzo podobają mi się historie jakie powstają z pod ręki tej pisarki. Historia wciągająca i fajnie wykreowani bohaterowie. Z niecierpliwością czekam na kolejną książkę autorki.

| link |
@mzksiazka
2021-11-10
8 /10
@silwana
2021-10-11
9 /10
@karolina92
2021-09-24
8 /10
Przeczytane
@ReniBook
2021-09-13
4 /10
Przeczytane
@coolturka104
2021-09-05
7 /10
Przeczytane
@jkucner618
2021-08-14
5 /10
@klaudiaannacebula
2021-07-28
10 /10
Przeczytane
@WystukaneRecenzje
2021-07-22
7 /10

Cytaty z książki

O nie! Książka Dziewczyna w drugim rzędzie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl