Dziewczyny z Hex Hall

Dziewczyny z Hex Hall
4.16
Ocena 4.16 na 5 możliwych
Na podstawie 49 ocen kanapowiczów
Grzeczne dziewczynki idą do szkoły, niegrzeczne - do Hex Hall Czy jesteś grze...
Grzeczne dziewczynki idą do szkoły, niegrzeczne - do Hex Hall Czy jesteś grzeczną dziewczynką? Sophie Mercer zdecydowanie nie jest. Zbyt często wpada w tarapaty. Wreszcie "dla własnego dobra" trafia do Hex Hall, czyli szkoły z internatem dla czarownic, wilkołaków i elfów. W końcu Sophie to córka ...
Pełny opis
Data wydania: 2010
ISBN: 9788375151220
Wydawnictwo: Wydawnictwo Otwarte

Recenzje

Grzeczne dziewczynki idą do szkoły, niegrzeczne do - Hex Hall.
Pani poznaje Pana. Zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia. Wpadają się w wir namiętności, z którego Panią wyrywa odkrycie mrocznego sekretu ukochanego. Mianowicie Pan nie jest takim sobie zwykłym mężczyzną. Potrafi nie dokonywać rzeczy niemożliwych i niepojętych dla pospolitych szaraczków....
Dziewczyny z Hex Hall
Skłamałabym, gdybym napisała, że początek tej książki mnie zachwycił i od razu zostałam tą lekturą zaczarowana. Było wręcz przeciwnie, ponieważ mnie osobiście początek nie zachęcił do zapoznania się z dalszą częścią książki, ale nie było źle na tyle, bym poczuła się zniechęcona lub chciała tę ksi...
Napisz swoją opinię

Opinie

@Niji
@Niji 2010-11-23
Przeczytane (2010-11-24)
Całkiem, całkiem, jak na książkę znalezioną w pobliżu książek dla dzieci i dla młodzieży (czemu tylko niektórzy przez pojęcie 'dla młodzieży' uważają, że czytelnik jak tak głupi jak but i że do jego poziomu odpowiadają historie o dziewczynach, dla których największą stratą w życiu jest złamanie paznokcia?). Nooo, owszem - okładka jest raczej w stronę tego przeinaczonego 'dla młodzieży', ale na tym wszelkie podobieństwa się kończą. I dobrze! Języki miły, prosty, przyjemny, myśleć nie trzeba prawie wcale. Takie ot, czytadełko. Tylko to no, ugh, zakończenie! Tak jakby miała być druga część. A tak to muszę się tylko domyślać, a tego raczej w książkach nie lubię. Ale pożyjemy, zobaczymy - może pojawi się jakaś kontynuacja ;)
@xNiedostepnax
@xNiedostepnax 2011-05-02
Przeczytane (2011-01-01)
Czytając tę książkę dopatrzyłam się zbyt wielu analogii do innych popularnych lektur tego typu. Jak widać, pani Hawkins postanowiła wykorzystać sprawdzone już wątki i szczegóły. Miejscami wydawało mi się, że po prostu poszła na łatwiznę. Moim zdaniem "Dziewczyny z Hex Hall" powinny zawierać więcej własnych inwencji autorki, wyszłoby to zdecydowanie lepiej. Jedynym plusem tej książki jest dla mnie to, że szybko się ją czyta. I tyle. Ale to tylko moja opinia, wiadomo, że każdy ma inny gust. Może komuś innemu się spodoba.
@bluebell
@bluebell 2010-11-13
Jak dla mnie po prostu świetna.Byłam tak totalnie zaskoczona zakończeniem,że przez dobre klka minut nie mogłam się pozbierać.Jedyne co mi się nie podoba to okładka,która jest strasznie kiczowata i wogóle do mnie nie przemawia.A poza tym wszystko na plus,czyta się szybko i z dużym zaciekawieniem.Spodziewałam się historii podobnej do Harry'ego Poterra,ale w żadnym razie,to zupełnie inna magiczna szkoła,a raczej magiczny poprawczak.Zachęcam do lektury.
@Rebellish
@Rebellish 2010-11-03
Przeczytane (2010-11-03)
Ciekawa, aczkolwiek bez większych zachwytów. Nie można odmówić tej książce tego, że czyta się ją szybko i bardzo przyjemnie, jednak wielokrotnie powtarzające się schematy sprawiają, że atrakcyjność tej książki maleje wprost proporcjonalnie do ilości przeczytanych stron. Cóż, nie narzekam, ponieważ książka podobała mi się i czekam na kolejny tom, który mam nadzieję, uda mi się przeczytać.
@Colley
@Colley 2011-03-05
Przeczytane (2011-01-01)
Niezbyt ambitna książka. Z początku czytało mi się naprawdę ciężko, zupełnie nie mogłam się wciągnąć, a kiedy zaczynała mi się podobać, nastąpił koniec. Byłam ciekawa, kto jest osobą, która usiłowała zabić te dziewczyny i podoba mi się wątek z Archerem, ten cały obrót sprawy. Polecam, bo była to luźna książka na dwa wieczory.
@Micki
@Micki 2012-09-16
Przeczytane (2012-09-16)
Lekka i szybko się ją czyta. Ciekawa historia, ale mam nadzieję, że w kolejnej części będzie więcej o Prodigium, i innych stworzeniach tj. elfach, czy zmiennokształtnych. No i końcówka była świetna. Na prawdę zaskoczona byłam, gdy okazało się kim jest Sophia. No i szkoda mi Elodie.
@Cropka
@Cropka 2011-01-07
Przeczytane (2011-01-01)
Strasznie szybko się czyta, ja sama ją pochłonęłam w trzy godziny. Naprawdę miło się czyta, nawet wciąga, ale jak dla mnie bez większych rewelacji. Okładka jest ładna, ale te dziewczyny na niej irytują. No, ale mogło być gorzej. Ogólnie rzecz biorąc, polecam tę książkę ^^
@Elen
@Elen 2012-01-05
Przeczytane (2012-01-05)
Bardzo fajna książka, ciekawy pomysł, złowrogie czarownice, sabaty, latanie na miotle, przystojny chłopak i jego wredna dziewczyna, duchy, demony, czyli wszystko czego potrzeba :) Nie nudziłam się ani przez chwilę, polecam.
@Bujaczek
@Bujaczek 2011-07-08
Przeczytane (2011-07-08)
Muszę przyznać, że na początku książka mi się bardzo nużyła. Nie potrafiłam się wczuć w fabułę. Wydawała mi się taka jakaś nijaka. Jednak z czasem to mijało, a ja bawiłam się coraz lepiej czytając o Sophie i całej reszcie.
@BlairAngel
@BlairAngel 2012-02-06
Przeczytane (2012-03-28)
Co by tutaj powiedzieć innego? Świetna książka. Ciekawa, dobrze napisana, przede wszystkim nie pisana na siłę - to się czuje. Już nie mogę się doczekać ostatniej części :)
Autorzy
Hawkins Rachel
Rachel Hawkins kiedyś była nauczycielką w liceum. Aktualnie jest pisarką. Jej pierwsza powieść(HEX HALL, YA paranormal / Southern Gothic) została wydana przez Hyperion w marcu 2010. Ma 4-letniego s...
Inne książki:
Książka Dziewczyny z Hex Hall. Diable szkło
Książka Dziewczyny z Hex Hall Diable szkło
Współtworzący tą stronę
puchar @kalio @kalio pierwsza opinia