Dziwne dni

Michał Stonawski
Dziwne dni
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

 Żyjemy w epoce absurdu, gdzie jednocześnie promowana jest rozwiązłość i wstrzemięźliwość, wolność religijna i odrzucenie religii, wolność słowa i autocenzura, czy wolność światopoglądowa i jednocześnie napiętnowanie różnych ideologii.
To absurd, w którym się gubię, otumaniony wszechobecnym zgrzytem informacyjnym, hałasem, harmiderem – mając dostęp do każdej prawie informacji i jednocześnie czując się jak ślepiec w ciemnościach. To absurd – bo jednocześnie będąc obywatelem wolnym, czuję się zamknięty w kajdany jak nigdy wcześniej.
Absurd.
Paranoja.
Bizarro.
Jeśli jest gdzieś ucieczka od tego szaleństwa, to może nią być tylko szaleństwo właśnie. Takim gatunkiem jest dla mnie Bizarro Fiction. Gatunek ten nie jest przecież traktowany poważnie. Sam siebie poważnie nie traktuje – w Bizarro Fiction chodzi o dziwność, o groteskę i odrealnienie. Samym gatunkiem pasjonuje się naprawdę mała grupka ludzi z całego świata. Jest niemal niezauważalny na tle innych. Malutki. Nieważny. I dobrze, bo dzięki temu jest wolny – ubrane w ramy dziwności można napisać wszystko, tak jak kiedyś, w ramy science-fiction ubierało się coś, co stało w sprzeczności z PRL-em. Tyle, że science-fiction to była (i jest) poważna literatura. Bizarro Fiction nigdy taką nie będzie. A zawierając w swoich tekstach różne tezy nie muszę się z nimi zgadzać. Nie muszę być poważny. Mogę się bawić i być wolnym – tym dla mnie jest Bizarro. Jest wolnością.
Zapraszam Cię w podróż po „Dziwnych Dniach” naszego świata. Po mieszaninie gatunków, wrażeń i światopoglądów. Teksty, które zostały zawarte w tym zbiorze, w ciągu ostatnich kilku lat można było przeczytać w sieci, na stronie Niedobre Literki – inicjatywie będącej polskim centrum Bizarro, a także w antologii tychże, „Bizarro Bazar”, czy (mam wrażenie) trochę już zapomnianej antologii “Zombiefilia”.” Jedno z opowiadań, “Powtórne przyjście” ukazało się właśnie w “Zombiefilii” - to stary, darmowy projekt sprzed paru lat. Opowiadania te są wolne, zwariowane i niepoważne. Ja sam, pisząc je, nie byłem przecież poważny.
Byłem wolny.
Mam szczerą nadzieję, że i Tobie pozwolą być wolnymi w tych czasach wolności i nieskrępowania. Czasach absurdu. 
ISBN: 978-83-7859-961-6, 9788378599616
Rodzaj: e-book
Wydawnictwo: E-bookowo
Kategorie: Fantastyka, Horror

Autor

Michał Stonawski Michał Stonawski
Urodzony w 1991 roku w Polsce (Kraków)
Pisarz, game developer, publicysta. W 2009 roku został jednym z laureatów ogólnopolskiego konkursu „Horyzonty wyobraźni” i rok później debiutował w antologii pokonkursowej opowiadaniem „Wyrok”. Od tego czasu opublikował około pięćdziesiąt opowiadań ...

Pozostałe książki:

Zombiefilia Toystories City 2. Antologia polskich opowiadań grozy Słowiańskie koszmary Paranormalne. Prawdziwe historie nawiedzeń
Wszystkie książki Michał Stonawski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

DZIWNE DNI MICHAŁ STONAWSKI

10.11.2019
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

DZIWNE DNI MICHAŁ STONAWSKI "Pod moim dotykiem kobiety miękły, drżały. A potem znikały w odkurzaczu." To będzie chyba mój ulubiony zbiorek /króciutki - niestety) opowiadań, wcale nie aż tak bizzarrrrrro, jak myślałam;) Mam swoje ulubione, o których nie napiszę, żeby niczego nie sugerować. Uśmiałam się do łez. Osobliwość wyobraźni autora nie ... {} Recenzja książki Dziwne dni

{}

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Dziwne dni. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe