Forteca orłów

Carolyn Janice Cherry "C.J. Cherryh"
6.8 /10
Ocena 6.8 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Forteca orłów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.8 /10
Ocena 6.8 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

W odwiecznej wojnie czarodzieja Mauryla z władającym czarną magią Hasufinem ważną rolę odgrywa obdarzony prastarą, sihhijską mocą Tristen. Pomógł on Cewfynowi zasiąść na tronie Ylesuinu, sam zaś objął rządy w zniszczonym przez wojny kraju Amefel. W sprawowaniu władzy nad prowincją Tristena wspomagają dwaj przyjaciele : jednym z nich jest prosty, lecz dzielny żołnierz, drugi natomiast pochodzi z rodu dawnych królów zwanych aethelingami. Marzenie Cefwyna o zjednoczonej monarchii i jego związek z Ninevrise stanowią obiekt ataków ze strony możnowładców. Tristen znów musi udzielić pomocy przyjacielowi. Niestety nad Amfel zaczynają powiewać szkarłatne sztandardy zwiastujące rychłą wojnę, w której stawką jest coś więcej niż tylko królestwo.
Tytuł oryginalny: Fortress of Eagles
Data wydania: 2000
ISBN: 978-83-7150-774-8, 9788371507748
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Cykle: Tristen, tom 2, Fortece | Tristen, tom 2
Kategorie: Fantastyka, Fantasy
Stron: 368
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Carolyn Janice Cherry "C.J. Cherryh" Carolyn Janice Cherry "C.J. Cherryh" C.J. Cherryh, właściwie Caroline Janice Cherry – amerykańska pisarka fantasy i fantastyki naukowej. Laureatka nagród Hugo i Locusa, a także Damon Knight Memorial Grand Master Award za całokształt twórczości. Urodziła się w Saint Louis. W 1965 roku u...

Pozostałe książki:

Region Węża Ognie Azeroth Forteca smoków Forteca sów Forteca w źrenicy czasu
Wszystkie książki Carolyn Janice Cherry "C.J. Cherryh"

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Forteca orłów? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@janusz.szewczyk
2021-11-21
7 /10
Przeczytane PRZENIESIONE Posiadam 2017

Drugi tom serii jest znacznie krótszy niż poprzedni i w znacznej mierze pozbawiony długich opisów wewnętrznego świata głównego bohatera, Tristena, które wypełniały spore fragmenty poprzedniego tomu. Narzekałem przedtem na ich nadmierną obfitość i dzięki temu, że ich zabrakło wydawało mi się, że tę powieść będzie mi się czytało łatwiej niż pierwszą. Okazało się jednak, że czasami brakuje mi radości jaką bohater odczuwał, poznając świat - wiem, że jestem tu niekonsekwentny, ale nic na to nie poradzę (zaczynam myśleć, że być może nie doceniłem pierwszego tomu). Tristen pozostaje co prawda postacią nieukształtowaną do końca, ale jego edukacja i poznawanie świata ograniczają się teraz do jego wybranych elementów (dyskusja Tristena z mocno zdewociałym księciem Efanorem na temat bogów i religii podobała mi chyba najbardziej w całej książce - niełatwo przekonać do religii kogoś, kto potrafi myśleć). Magia w tej powieści zeszła na dalszy plan, gdy zabrakło czarodziejskich przeciwników, ale pozostała immanentną cechą Tristena.

Drugi główny bohater, król Cefwyn, przez większą część "Fortecy orłów" borykał się z problemami politycznymi i kapłanami, którzy z ochotą podejmowali się typowych dla nich powieściowych ról - intrygantów, fanatyków i cierni w królewskiej du... Sieć politycznych intryg oplatających dwór nowego króla i jego niedoszłej małżonki doprowadziła ostatecznie do umiarkowanie licznych zgonów i znacznie liczniejszych komplikacji politycznych, które pojawiają się zaw...

| link |
@Beata_
2019-11-12
7 /10
Przeczytane Posiadam Papierowe
@yantri
2019-01-04
5 /10
Przeczytane
@Tymon
2010-08-09
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Forteca orłów. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Forteca w źrenicy czasu
Forteca w źrenicy czasu
Carolyn Janice Cherry "C.J. Cherryh"
7.7/10
W zrujnowanej wieży Ynefel mieszka ostatni z wielkich mędrców- Mauryl. Pewnej nocy w akcie Starej Ma...
Forteca sów
Forteca sów
Carolyn Janice Cherry "C.J. Cherryh"
8/10
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl