Forteca sów

Carolyn Janice Cherry "C.J. Cherryh"
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Forteca sów
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

"Śniłem o sowie. A ona przestrzega przed działaniem czarów". Istnieje wielka różnica między czarami a czarną magią, różnica uwypuklona w zmaganiach dwóch tajemniczych osobistości: Mauryla i Hasufina. Tristen stanowi oręż w tej odwiecznej wojnie. Zawezwany i powołany do życia przez czarodzieja Mauryla, stoi w obliczu swojej pierwszej zimy, jakkolwiek posiada kształt i pamięć młodzieńca. Potężną bronią jest także jego miecz. Ostra klinga, naznaczona po jednej stronie słowem "Iluzja", a po drugiej - "Prawda", pomogła młodemu Cefwynowi zasiąść na tronie Ylesuinu, natomiast Tristena przywiodła do władzy w kraju Amefel. Powiewają już szkarłatne sztandary zwiastujące rychłą wojnę. Buntują się ambitni możnowładcy, religijni fundamentaliści zakłócają spokój królestwa Cefwyna, uchodźcy gromadzą się u granic. Tristen musi sięgnąć po miecz i skorzystać z sihhijskiej magii, której się wyrzekł. Jest dzieckiem przeznaczenia, istotą stworzoną do walki w zamierzchłym i straszliwym konflikcie, wykraczającym poza zdolności pojmowania zwykłych śmiertelników. Kontynuacja powieści Forteca w Źrenicy Czasu i Forteca orłów.
Tytuł oryginalny: Fortress of Owls
Data wydania: 2001
ISBN: 83-7150-878-6, 8371508786
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Cykle: Tristen, tom 3, Fortece | Tristen, tom 3
Stron: 484
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Carolyn Janice Cherry "C.J. Cherryh" Carolyn Janice Cherry "C.J. Cherryh" C.J. Cherryh, właściwie Caroline Janice Cherry – amerykańska pisarka fantasy i fantastyki naukowej. Laureatka nagród Hugo i Locusa, a także Damon Knight Memorial Grand Master Award za całokształt twórczości. Urodziła się w Saint Louis. W 1965 roku u...

Pozostałe książki:

Forteca orłów Region Węża Ognie Azeroth Forteca smoków Forteca w źrenicy czasu
Wszystkie książki Carolyn Janice Cherry "C.J. Cherryh"

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Forteca sów? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@janusz.szewczyk
2021-11-21
7 /10
Przeczytane PRZENIESIONE 2017 Posiadam

Trzeci tom cyklu C.J. Cherryh nie przynosi żadnych większych zaskoczeń jeśli chodzi o sposób konstruowania fabuły, tempo wydarzeń czy charakterystykę głównych postaci. Akcja toczy się nieco szybciej niż w poprzednich tomach a ilość intryg i komplikacji w całym cyklu systematycznie rośnie. Główny bohater, Tristen, stworzony lub przywołany przez wielkiego maga w nie do końca jasnym celu, boryka się zarówno z własnymi problemami i obawami dotyczącymi jego przeznaczenia, jak i z trudnościami w zarządzaniu prowincją, której nadzorcą został z polecenia króla. Nadciągająca wojna i wewnętrzne gierki polityczne lokalnych wielmoży dodatkowo komplikują sytuację, dochodząc do etapu zamachów i prowokowania zamieszek na tle religijnym.

Rola Tristena jest tym bardziej trudna, że przez kapłanów postrzegany jest jako odrodzone magiczne zagrożenie, przez polityków jako realna groźba. Co gorsza, nawet jego przyjaciele i mentorzy obawiają się jego potencjalnych zdolności, chociaż Tristen jest uczciwy i prostolinijny. Takich bohaterów znaleźć można w klasycznych książkach fantasy - wydają się oni obecnie sztuczni i podejrzanie jednostronni, ale w przypadku Tristena trudno stawiać autorce zarzuty o uproszczoną konstrukcję postaci - w końcu Tristen żyje zaledwie od roku i chociaż wiele sobie przypomniał, to w wielu sprawach wykazuje się nadal dziecięcą naiwnością.

Nie ma tu wielkich bitew i magicznych eksplozji. Jest za to, konsekwentnie budowana przez autorkę, duszna atmosfera po...

| link |
@eR_
2019-12-19
10 /10
Przeczytane
@Beata_
2019-11-12
7 /10
Przeczytane Posiadam Papierowe
@yantri
2019-01-10
8 /10
Przeczytane
@Tymon
2010-08-06
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Forteca sów. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Forteca w źrenicy czasu
Forteca w źrenicy czasu
Carolyn Janice Cherry "C.J. Cherryh"
7.7/10
W zrujnowanej wieży Ynefel mieszka ostatni z wielkich mędrców- Mauryl. Pewnej nocy w akcie Starej Ma...
Forteca orłów
Forteca orłów
Carolyn Janice Cherry "C.J. Cherryh"
6.8/10
W odwiecznej wojnie czarodzieja Mauryla z władającym czarną magią Hasufinem ważną rolę odgrywa obdar...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl