GOPR. Na każde wezwanie

Wojciech Fusek, Jerzy Porębski
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
GOPR. Na każde wezwanie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Góry zajmują ułamek powierzchni Polski, ale co roku odwiedzają je miliony urlopowiczów, turystów i sportowców. Nad ich bezpieczeństwem od 70 lat czuwa garstka ratowników. Ludzie w czerwonych polarach, z radiostacjami przy paskach budzą zaciekawienie, sympatię i podziw. Gdy pogoda lub noc zganiają turystów do schronisk albo w doliny, oni ruszają do góry po tych, którym nie udało się zejść. Świetni narciarze, wspinacze, mistrzowie jazdy śnieżnym skuterem i quadem, ale też medycy, piloci, przewodnicy. Czy wiemy o nich wszystko?

Jak są zorganizowani? Jak wygląda praca w Bieszczadach, a jak w Sudetach? Jak zostać ratownikiem i czy pies ma czego szukać w GOPR? Kto nigdy nie powinien zgłaszać się do służby? Oprócz mrożących krew w żyłach opisów akcji Wojciech Fusek i Jerzy Porębski dają czytelnikom poczucie obcowania z ratowniczą bracią twarzą w twarz.

GOPR. Na każde wezwanie to książka, która ukazuje się na rynku w jubileuszowym, 70 roku istnienia GOPRu i pokazuje fascynującą historię tej organizacji przez pryzmat osobistych doświadczeń ratowników i spektakularnych, czasem mniej znanych akcji ratunkowych w wielu polskich górach. Autorzy Wojtek Fusek i Jerzy Porębski ubarwili opowieść wieloma anegdotami, które osadzili na tle historycznym.

Książkę powinien przeczytać każdy, kto chodzi w góry, by wiedzieć, jak dbać i swoje bezpieczeństwo, popełniać mniej błędów, a ratowników spotykać tylko pod dachem schroniska. Ci, którzy wolą podziwiać góry z daleka znajdą tu rzetelną porcję faktów i wciągających opowieści, wykraczających daleko ponad 1000 m n.p.m.
Data wydania: 2022-09-07
ISBN: 978-83-268-3867-5, 9788326838675
Wydawnictwo: Agora
Kategoria: Literatura faktu
Stron: 424
dodana przez: ReginaCatta

Autor

Wojciech Fusek Wojciech Fusek
Urodzony w 1963 roku w Polsce
Wojciech Fusek – polski dziennikarz prasowy, były dyrektor wydawniczy i zastępca redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”. Kształcił się na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz w Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie....

Pozostałe książki:

Polskie Himalaje Lekarze w górach. Bohaterowie drugiego planu
Wszystkie książki Wojciech Fusek

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

GOPR- uważnie, odważnie, rozważnie

WYBÓR REDAKCJI
18.09.2022

Mimo iż do morza mam znacznie bliżej niż do jakiekolwiek pasma górskiego i wolę czuć piasek pod stopami niż wkładać ciężkie buty do wspinaczki, to i tak góry mnie fascynują i zawsze z chęcią sięgam po kolejne publikacje, by rozszerzyć swoją skromną wiedzę. W 2022 roku obchodzimy jubileusz siedemdziesięciolecia powstania Górskiego Ochotniczego Pogo... Recenzja książki GOPR. Na każde wezwanie

@jorja@jorja × 21

Moja opinia o książce

Opinie

@Busia1904
2022-09-13
7 /10
Przeczytane Przeczytane 2022
@jorja
2022-09-18
7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka GOPR. Na każde wezwanie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl