Grzesznik

Artur Urbanowicz
7.8 /10
Ocena 7.8 na 10 możliwych
Na podstawie 14 ocen kanapowiczów
Grzesznik
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.8 /10
Ocena 7.8 na 10 możliwych
Na podstawie 14 ocen kanapowiczów

Opis

Gabriel Amorth, egzorcysta, sporządził klasyfikację pięciu stopni nękania człowieka przez złego ducha: kuszenie, dręczenie, obsesje, nawiedzenie i opętanie. Zapomniał jednak o jeszcze jednym, najgorszym: gdy wszystko to spotyka cię jednocześnie… Marek Suchocki "Suchy", boss suwalskiego półświatka, dowiaduje się, że jego najgroźniejszy konkurent wychodzi z więzienia. Nie czekając na dalszy rozwój wypadków, wraz ze swoimi wiernymi ludźmi postanawia raz na zawsze stawić mu czoło. Porachunki kończą się tragicznie – Marek spada ze schodów i doznaje silnego wstrząsu mózgu. Kiedy po tygodniowej śpiączce odzyskuje przytomność, okazuje się, że jego grupa została rozbita, a wszystkie pieniądze zarobione przez lata przestępczej działalności zniknęły. Jego przeciwnik, przez swoje brutalne i bezkompromisowe dokonania ochrzczony niegdyś przez media Grzesznikiem, daje się poznać jako genialny, niesamowicie inteligentny psychopata, który nie zna litości. Stawia Suchego przed wyborem – albo ustąpi, albo zostanie mu odebrane wszystko, czym tylko kiedykolwiek się cieszył. Na domiar złego, wkrótce po wypadku ujawniają się nowe, przerażające zdolności Marka… Poznaj zaskakujące, niespotykane dotąd połączenie horroru i opowieści gangsterskiej w klimacie "Chłopców z ferajny"!
Data wydania: 2017-08-07
ISBN: 978-83-945604-5-4, 9788394560454
Wydawnictwo: Gmork
Stron: 473
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Artur Urbanowicz Artur Urbanowicz
Urodzony 20 kwietnia 1990 roku
Z wykształcenia matematyk, z zawodu korpo szczur i wykładowca akademicki, z charakteru chorobliwy pracuś. Smykałkę do tworzenia rozmaitych historii odkrył w sobie jeszcze w dzieciństwie i pierwszą powieść napisał już w wieku czternastu lat. W opowie...

Pozostałe książki:

Inkub Gałęziste Zabójcze święta Paradoks Upiorne święta
Wszystkie książki Artur Urbanowicz

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Grzesznik. Zło rodzi się z egoizmu.

10.03.2020

Artur Urbanowicz "Grzesznik". Marek Suchocki (pseudonim Suchy), gangster panujący nad półświatkiem Suwałk. Gangster mający żonę i dwójkę dzieci. Gangster, który uwielbia przemoc, jednocześnie jej nie cierpi. Niby paradoks. A jednak hipokryzja i egoizm. Kiedy wydaje się, że Suchy ma wszystko pod kontrolą, całe swoje życie osobiste, a także sprawy... Recenzja książki Grzesznik

@emmeneea@emmeneea × 8

Wszyscy grzeszymy

17.07.2017

Można powiedzieć, że Marek Suchocki trzyma za kark całe Suwałki – w końcu wszyscy znają i boją się szefa lokalnego półświatka. Kiedy Suchy dowiaduje się, że z więzienia wyszedł jego prawdopodobny konkurent, nie traci zimnej krwi i postanawia się go pozbyć. Splot nieoczekiwanych wydarzeń sprawia, że Marek ląduje w szpitalu, gdzie dopiero po tygodniu... Recenzja książki Grzesznik

@Aivalar@Aivalar × 1

Każdy grzeszy na swój sposób

4.11.2019

Suchy rządzi Suwałkami od wielu lat. Jego bandycka zgraja pojawia się na każde kiwnięcie palcem, mieszkańcy miasta wolą schodzić mu z oczu. Pewnego dnia coś jednak idzie nie po jego myśli. Mężczyzna zapada w śpiączkę. A wybudzenie z niej to dla niego nowy początek... niekończącego się koszmaru. Z natury jestem bojaźliwa, a ślady oglądanych fil... Recenzja książki Grzesznik

Grzesznik

9.02.2020

"Grzesznik", Artura Urbanowicza, to mój pierwszy pełnokrwisty horror. Oczywiście przerabiałam Kinga, czy Mastertona, jednak horrory z domieszką Si-Fi, nie działają na mnie, tak jak opętania, nawiedzenia i inne paranormalne zjawiska. Akcja dzieje się we współczesnej Suwalszczyźnie. Marek Suchocki "Suchy", to gangster pełną gębą, który trzęsie cał... Recenzja książki Grzesznik

Moja opinia o książce

Opinie

@Malpa
2020-01-02
6 /10
Przeczytane

Fajna książka,  przede wszystkim napisana z dużym poczuciem humoru.  Główny bohater,  choć to paskud jakich mało,  zdobywa naszą sympatię i kibicujemy mu w jego niewiarygodnych przygodach.  Niestety po przeczytaniu dwóch trzecich robi się niestrawnie,  kalki I mitologia chrześcijańska. Żeby jak u na przykład Ćwieka  było to podane z humorem  -  byłabym zachwycona.  Ale właśnie w tym najważniejszym aspekcie poczucie humoru autora opuściło,  szkoda bo ładnie żarlo.

× 7 | link |
@Pani_Ka
2019-02-06
8 /10

Beztroski, bezkarny i bezlitosny - taki jest Suchy, szef suwalskiego podziemia. Gdy po latach nieobecności, wychodzi z więzienia jego poprzednik, bohater staje przed niezgodą na ustąpienie miejsca w hierarchii.
"Nic tak nie boli dumnego, pewnego siebie, uchodzącego za ważnego człowieka, jak umniejszenie go do roli mrówki. Jak brutalne ukazanie mu, że nikomu już na nim nie zależy. Zdegradowanie go do pozycji nic nie znaczącego śmiecia." (str.427)
Równocześnie staje przed ogromna obawa o zdrowie bliskich. Jeśli zaś chodzi o jego własne zdrowie, to pod znakiem zapytania staje przede wszystkim równowaga psychiczna.

Drażniąca obecność ludzi niedoskonałych miota nim na równi z poczuciem obowiązku. Kocha rodzinę mimo utyskiwania, dba o swoich pracowników, spędza z nimi czas niczym z kolegami z biura. Pierwsze sto stron książki zdaje się być apelem do czytelnika: zobaczcie we mnie człowieka, sąsiada, samego siebie. Nieco rozwlekły wstęp nie sprawia bowiem wrażenia braku umiejętności zawiązania akcji, ale raczej pozwala nam na rozleniwienie, na wyobrażenie sobie, ze życie gangstera też może być nie tak złe jak sobie to wyobrażamy. Krok po kroku dochodzimy do momentu, w którym zaczynamy Suchockiemu kibicować, popierać jego irytację narzekającą matką czy wiecznie wpatrzoną w smartfona żoną. A gdy na polu bitwy pojawia się przeciwnik, który chce przywrócić porządki sprzed lat, niczym na meczu bokserskim krzyczymy dodając otuchy
upartemu i ciągle pełnemu dumy bohatero...

× 1 | link |
@czytanie.na.platanie
2022-01-13
8 /10
Przeczytane Współpraca Przeczytane 2021 Posiadam

"Grzesznika" czytałam przed kilku laty i zrobił na mnie duże wrażenie, dlatego bardzo mnie ucieszyła wieść o poprawionym wydaniu, tym bardziej że pod szyldem Wydawnictwa Vesper, które słynie z wysokiej jakości i dopracowania w każdym calu zarówno treści, jak i szaty graficznej.

Moja słaba pamięć niestety nie pozwoliła wyłapać mi wszystkich zmian i poprawek, jednak ponownie z przyjemnością zanurzyłam się w pokręcony świat suwalskiego gangstera Suchego. Lektura nie tylko wywołuje ciarki, skłania do refleksji nad własnym życiem, ale niewątpliwie może przyczynić się do obawy przed spoglądaniem w lustra.

Książka opowiada historię gangstera Suchego, który rządzi w mieście do czasu, gdy z długiej odsiadki wraca wcześniejszy król półświatka zwany Grzesznikiem. Okazuje się jednak, że utrata wpływów w mieście to najmniejszy problem Suchego. Zaczynają dziać się rzeczy, których nie rozumie. Czy to halucynacje spowodowane urazem głowy, czy coś więcej? Traci nie tylko swoich ludzi, zgromadzony majątek i zaufanie rodziny, ale nawet samemu sobie nie może już ufać. Im dalej w las, tym więcej wychodzi z niego duchów i trupów, tym dotkliwiej odczuwamy dezorientację i strach bohatera, tym bardziej grzęźniemy w jego chaosie i obłąkaniu.

Mogę jedynie powtórzyć to co napisałam przed trzema laty, że połączenie kryminału z powieścią grozy udało się autorowi bezbłędnie, a książka trzyma w napięciu do ostatniego zdania. Pozostawia czytelnika z kłębowiskiem myśli, nie tyl...

× 1 | link |
@witch.
2020-03-06
7 /10
Przeczytane Przeczytane w 2019

Skończyłam. Dobre to było. Dawno nie czytałam niczego polskiego autora, co byłoby tak dobre.
Chociaż nie polubiłam Marka. Staram się choć troszkę polubić każdego głównego bohatera, tego za cholerę nie mogłam. Niby taki gangster, a naiwny jak dziecko.
Czekałam na tego twista. I się doczekałam. Zakończenie też niczego sobie.
edit: no i genialna postać Marii Suchockiej. Chyba każdy z nas zna taką Marię... :)

| link |
@Adam84
2021-12-05
7 /10
Przeczytane Przeczytane, Posiadam
@Natalia_Swietonowska
2020-08-29
8 /10
Przeczytane Ebooki Recenzenckie
@Evita
2020-05-30
6 /10
Przeczytane 2020
@emmeneea
2020-03-10
9 /10
Przeczytane Najlepsi z najlepszych Poszukuję do swojej biblioteczki
@Beksinska
2020-06-13
6 /10
Przeczytane
@Aleksandra_Kirwiel
2020-02-09
8 /10
@ReaderX
2019-11-18
7 /10
Przeczytane Posiadam
@RudaRecenzuje
2019-11-04
9 /10
Przeczytane
TO
2017-08-27
10 /10
Przeczytane
@Aivalar
2017-07-17
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“Stopa Piotrka spuchła jak balon. Nie pomogło nawet to, że posadzili go na brzegu jeziora, by mógł ją włożyć do względnie chłodnej wody. Nie działały też magiczne zaklęcia: „kurwa” i „ja pierdo...”
× 1
#
“Widzenie duchów? Pfff! To pryszcz przy wypiciu całej butelki wódki ani bez zapojki, ani bez zagrychy! Po prostu walił z gwinta jak leci i nawet ani razu się nie porzygał (przynajmniej z tego, ...”
× 1
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl