Irlandia Zielona Wyspa międzykulturowej oraz egalitarnej edukacji i opieki

Bogusław Śliwerski, Andrzej Murzyn
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Irlandia Zielona Wyspa międzykulturowej oraz egalitarnej edukacji i opieki
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Książka profesorów Andrzeja Murzyna i Bogusława Śliwerskiego dotyczy słabo eksponowanego w polskiej literaturze komparatystycznej kraju, jakim jest Irlandia. Niewątpliwie monograficzne ujęcie tematu przez autorów oraz połączenie zagadnień ideologii edukacyjnych i tradycji historycznych z nowymi wyzwaniami stojącymi przed oświatą w Irlandii stanowią cenne walory publikacji. Może być ona przyczynkiem do głębszego namysłu nad relacją trwałości i zmienności rozwiązań systemowych, a także nad kształtem polskich rozwiązań stosowanych w polityce oświatowej. […] Monografia będzie pomocna w zrozumieniu specyfiki Zielonej Wyspy, a także kulturowych, społecznych i politycznych procesów, które wpływają na obecnie podejmowane w tym kraju reformy edukacyjne. Może być także wykorzystywana przez nauczycieli akademickich i studentów w procesie dydaktycznym prowadzonym na uczelniach w zakresie pedagogiki porównawczej.
Data wydania: 2020-09-18
ISBN: 978-83-8095-886-9, 9788380958869
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza IMPULS
Stron: 224
dodana przez: oficynaIMPULS

Autor

Bogusław Śliwerski Bogusław Śliwerski Pedagog, profesor nauk społecznych, zatrudniony na Uniwersytecie Łódzkim i w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, dr h.c. multi, przewodniczący Komitetu Nauk Pedagogicznych PAN (2011–2019), członek Sekcji Nauk Humanistycznych i Społecznych Ce...

Pozostałe książki:

Wyzwania pedagogiki krytycznej i antypedagogiki Współczesne teorie i nurty wychowania Pedagogika. Tom 1 Teoretyczne i empiryczne podstawy samowychowania Habilitacja. Diagnoza - procedury - etyka - postulaty
Wszystkie książki Bogusław Śliwerski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Irlandia Zielona Wyspa międzykulturowej oraz egalitarnej edukacji i opieki? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@oficynaIMPULS
2020-10-08
10 /10

Cytaty z książki

O nie! Książka Irlandia Zielona Wyspa międzykulturowej oraz egalitarnej edukacji i opieki. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl