Iskierka

Patrycja Żurek
8.3 /10
Ocena 8.3 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów
Iskierka
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.3 /10
Ocena 8.3 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów

Opis

Trudne wybory zmieniają całe życie – i to na zawsze.

Przed takim wyborem los postawił Różę i Seweryna. Oczekiwanie dziecka z nieuleczalną wadą rozwojową, wystawia na próbę nawet najbardziej trwały związek. Muszą jednak podjąć decyzję – najcięższą w ich życiu.

Iskierka” to pełna ciepła opowieść o walce, trudnych uczuciach i kruchym życiu, ale przede wszystkim o sile rodzicielskiej miłości.Data wydania: 2020-12-28
ISBN: 978-83-7995-364-6, 9788379953646
Rodzaj: e-book
Wydawnictwo: Literate
Stron: 200
dodana przez: jelonka11

Autor

Patrycja Żurek Patrycja Żurek Patrycja Żurek to młoda pisarka, która ma na swoim koncie dwie powieści: Kobietki oraz Z poczwarek w motyle. Pisanie było od zawsze jej największym marzeniem. Pierwsze teksty powstawały już w okresie szkoły podstawowej, ale do niedawna zawsze chowane...

Pozostałe książki:

Marcin Dziewięć świątecznych piosenek. Antologia Granice wyobraźni Grubaska Serce Lasu
Wszystkie książki Patrycja Żurek

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

LITERATURA OBYCZAJOWA

13.04.2021

🆁︎🅴︎🅲︎🅴︎🅽︎🆉︎🅹︎🅰︎ 🅿︎🆁︎🆉︎🅴︎🅳︎🅿︎🆁︎🅴︎🅼︎🅸︎🅴︎🆁︎🅾︎🆆︎🅰︎ 🄿🅁🄴🄼🄸🄴🅁🄰 28.04.2021 Kiedy spotykasz w swoim życiu tą jedyną, najważniejszą osobę i decydujesz się założyć z nią rodzinę, to informacja o tym że w waszym życiu ma pojawić się mały człowiek jest spełnieniem Waszych marzeń. Pełni szczęścia zaczynacie planować wygląd pokoiku, zakup wózka, ubranek a naw... Recenzja książki Iskierka

Moja opinia o książce

Opinie

@jelonka11
2020-12-29
6 /10
Przeczytane

jest to laurka dla kleru oraz partii rządzącej oraz pstyczek w nos dla strajkujących z błyskawicą

× 2 | link |
ON
2021-08-22
9 /10
Przeczytane

Róża i Seweryn to rodzice nienarodzonego dziecka, którzy dostają druzgoczącą diagnozę. U ich nienarodzonego dziecka, zostaje wykryta wada letalna. Rodzice mają trzy opcje do wybrania: przerwać ciążę, czekać na poronienie, które jest bardzo prawdopodobne, oraz (jeżeli się uda) donosić ciąże i urodzić chore dziecko. Nie zdradzę Wam decyzji jaką podjęło małżeństwo, bo to musicie sprawdzić sami.

To jedna z tych książek, które chciałam przeczytać, ale też bałam się jej. I to nie dlatego, że tematyka jest ciężka, czasami lubię sięgać po książki, które bardzo mocno wpływają na psychikę człowieka, a tutaj tak jest. Mimo, że ebooka dostałam już w marcu, to wiedziałam, że psychicznie muszę być na nią gotowa. Na początku roku straciłam ciążę i gdybym od razu ją zaczęła czytać to po prostu nie miałabym siły jej skończyć.

A książka naprawdę porusza, przeżywałam razem z bohaterami. Czułam rozpacz Róży, płakałam razem z nią. Do tego bohaterka zmaga się z innymi problemami.

Oprócz pokazania jak trudno jest podjąć jakąkolwiek decyzję w takiej sytuacji, książka przedstawia jak podli są ludzie, którzy są wokół takiej pary, czy to najbliżsi czy całkiem obcy. Niestety często próbują wymusić swoje racje i to w sposób nachalny, a przecież nie są w stanie sobie wyobrazić, jak czuję się kobieta, która nosi pod sercem tak chore dziecko. I nikt nie chciałby być w takiej sytuacji.

W książce pojawia się postać bardzo niemiłej sąsiadki, właśnie ona obrazuje ludzi, ...

| link |
@bethwithbooks
2021-06-22
9 /10
Przeczytane 2021

Czytając "Iskierkę" poznajemy historię Róży i Seweryna - młodego małżeństwa, które oczekuje przyjścia na świat pierwszego dziecka. Podczas badań okazuje się jednak, że dziecko jest ciężko chore i nie wiadomo, czy przeżyje okres ciąży. Nawet jeśli tak się stanie, jego życie będzie krótkie. Wiadomość ta pozostawia małżeństwo w szoku. Muszą także podjąć decyzję co dalej z ciążą - usunąć dziecko, czy urodzić je i liczyć się z kruchością jego życia?
"Iskierka" jest bardzo wzruszającą powieścią, poruszającą trudny temat. Nieważne jakie mamy poglądy na temat aborcji - autorka postarała się o to, aby opinie bohaterów książki (nie tylko głównych, lecz także ich rodzin) były różnorodne. Dzięki temu nawet jeśli mamy już wyrobione zdanie, możemy spojrzeć na sytuację z innej perspektywy, a może nawet zmienić opinię. Według mnie jest to bardzo ważna książka, którą w tej chwili powinna przeczytać każda kobieta. Jest to bowiem ciężki temat i trudno przewidzieć jak każda z nas zachowałaby się w takiej sytuacji, w jakiej znalazła się Róża. Może być to książka dająca wielu kobietom w podobnej sytuacji dużo wsparcia - nie są bowiem same i mogą liczyć na wsparcie. Zdecydowanie polecam przeczytać "Iskierkę", wspaniała książka, cieszę się, że mogłam poznać tę historię.

| link |
@ewazia64
2021-06-08
9 /10
Przeczytane
@monidelko83
2021-04-13
10 /10
Przeczytane
@kowalczykpaulina
2021-01-09
7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Iskierka. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl