Serce Lasu

Patrycja Żurek
8.1 /10
Ocena 8.1 na 10 możliwych
Na podstawie 14 ocen kanapowiczów
Serce Lasu
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.1 /10
Ocena 8.1 na 10 możliwych
Na podstawie 14 ocen kanapowiczów

Opis

Iwo rok temu stracił w wypadku narzeczoną i nie może poradzić sobie z jej śmiercią. Mężczyzna popada w depresję i zaniedbuje pracę w rodzinnym biznesie. Rodzice zmuszają go do wyjazdu na leczenie do Rymanowa. Choć Iwo bardzo chce przestać cierpieć, nie do końca wierzy w powodzenie terapii. Pewnego dnia na jego drodze staje Libusza – niezwykła kobieta, o której wszyscy wokół mówią, że jest czarodziejką i ma dar pozwalający jej na kontaktowanie się ze zmarłymi. Libusza jest przekonana, że ich spotkanie nie jest przypadkowe i że jej przeznaczeniem jest mu pomóc. Iwo bardzo sceptycznie podchodzi do wszystkiego, o czym mówi kobieta i nie wierzy w jej nadnaturalne zdolności. Przyciąga go do niej jednak jakaś dziwna siła, której nie może się oprzeć… Czy Iwo pozwoli sobie pomóc? Jaką jeszcze rolę odegra w życiu Libuszy? Niezwykła opowieść o przeznaczeniu, przed którym nie ma ucieczki i o miłości, która uzdrawia najgłębsze rany.

Data wydania: 2022-05-18
ISBN: 978-83-8172-958-1, 9788381729581
Wydawnictwo: Dragon
Kategoria: Romans
Stron: 304
dodana przez: ReginaCatta

Autor

Patrycja Żurek Patrycja Żurek Patrycja Żurek to młoda pisarka, która ma na swoim koncie dwie powieści: Kobietki oraz Z poczwarek w motyle. Pisanie było od zawsze jej największym marzeniem. Pierwsze teksty powstawały już w okresie szkoły podstawowej, ale do niedawna zawsze chowane...

Pozostałe książki:

Marcin Iskierka Dziewięć świątecznych piosenek. Antologia Granice wyobraźni Grubaska
Wszystkie książki Patrycja Żurek

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Nie tylko las ma serce, a tą historią moje udało się zdobyć również Autorce!

29.05.2022

Ta książka jako jedna z nielicznych przyciągnęła mnie okładką. Zazwyczaj nie zwracam na to uwagi, a w tym przypadku od razu poczułam, że za oprawką kryje się wyjątkowa historia. Druga rzecz, na którą zwróciłam uwagę to opis — tajemniczy, wprowadzający trudny temat, ale z drugiej strony magiczny. I w tych moich osądach i przemyśleniach się nie pomy... Recenzja książki Serce Lasu

@viki_zm@viki_zm × 18

"Serce lasu"

15.06.2022

Kiedy jest się na dnie, każda rzecz poza nim wydaje się wspaniała.” Iwo przed rokiem w tragicznym wypadku motocyklowym stracił narzeczoną. Zmaga się z depresją, nie potrafi pogodzić się z jej śmiercią. Do tej pory praca w rodzinnym interesie była dla niego całym światem, był bardzo ambitny, teraz trudno mu zmobilizować się do czegokolwiek. Rodzic... Recenzja książki Serce Lasu

"Serce lasu" Patrycja Żurek - opinia

13.06.2022

Twórczość Patrycji Żurek niesamowicie do mnie trafia i kiedy tylko zobaczyłam okładkę „Serca lasu” wiedziałam, że MUSZĘ je przeczytać i z pewną nadzieją napisałam maila do Wydawnictwa Dragon. Czułam, że ta powieść stanie się jedną z moich ulubionych i nie pomyliłam się. Przywodząca na myśl las i tajemnicę okładka kusi wyglądem, natomiast opis ... Recenzja książki Serce Lasu

Spacer po lesie, lekiem na nasze zmartwienia.

7.06.2022

Magiczna, poruszająca opowieść o poszukiwaniu sensu życia i samoakceptacji, pełna zapachów lasu i przyrody. Choć porusza trudne tematy, to koi zmysły i niesie nadzieję. Iwo stracił w wypadku narzeczoną i nie może się z tym pogodzić. Czuje się winny. Targające nim wyrzuty sumienia wpędzają go w depresję. Rodzice zmuszają go do wyjazdu na leczeni... Recenzja książki Serce Lasu

Moja opinia o książce

Opinie

@viki_zm
2022-05-29
8 /10
Przeczytane 2022 Książka papierowa Posiadam Współpraca recenzencka

Nie tylko las ma serce, a tą historią moje udało się zdobyć również Autorce!

Ta książka jako jedna z nielicznych przyciągnęła mnie okładką. Zazwyczaj nie zwracam na to uwagi, a w tym przypadku od razu poczułam, że za oprawką kryje się wyjątkowa historia. Druga rzecz, na którą zwróciłam uwagę to opis — tajemniczy, wprowadzający trudny temat, ale z drugiej strony magiczny. I w tych moich osądach i przemyśleniach się nie pomyliłam, gdyż taka właśnie jest powieść.

Życie ostatnio nie rozpieszczało Iwo. Mężczyzna rok temu stracił w wypadku narzeczoną i nie może pozbierać się po jej śmierci. Bardzo się zmienił, a żałoba sprawiła, że zaniedbuje obowiązki w rodzinnej firmie. Zmuszony przez Rodziców przyjeżdża do Rymanowa na terapię — chociaż bardzo chciałby już nie cierpieć, nie potrafi i od samego początku nie wierzy, że leczenie może zakończyć się powodzeniem.

Czasem jest tak, że na drodze naszego życia spotykamy ludzi, którzy mogą sprawić, że całkowicie się ono odmieni, ale musimy im na to pozwolić. Iwo dostaje taką szansę, ale czy będzie umiał lub chciał ją wykorzystać? Libusza — słowiańska kobieta przez miejscowych nazywana jest czarodziejką, gdyż ma dar: możliwość kontaktowania się ze zamarłymi. Mężczyzna nie wierzy jednak w nadnaturalne zdolności Libuszy, a do prób jej pomocy nastawiony jest bardzo sceptycznie. Czy spotkanie tej dwójki było przypadkowe?

Patrycja Żurek stworzyła niezwykle...

× 10 | link |
@kicia1914
2022-07-26
10 /10
Przeczytane

Iwo jest młodym mężczyzną, który zmaga się z traumatycznymi przeżyciami. W wypadku samochodowym traci swoją narzeczoną i cały czas obwinia się, że przez niego kobieta zginęła.
Zaczyna popadać w depresję i kompletne załamanie, dlatego rodzice zmuszają go na wyjazd na leczenie.
Iwo trafia do niesamowitej, magicznej miejscowości, jaką jest Rymanowo. Każdy mieszkaniec, terapeuta chce pomóc chłopakowi ale widzą, że on sam musi chcieć pomocy.
Któregoś dnia spotyka Libusze, która jest nazywana czarodziejką. Wszyscy uważają ją nawet za wiedźmę, ponieważ potrafi rozmawiać ze zmarłymi.
Często przekazuje informację bliskim o ich zmarłej rodzinie.
Libiusza całe życie radzi sobie sama i nie lubi prosić o pomoc. Uwielbia spędzać czas w ogrodzie oraz zbierać zioła.
Niestety ma tylko brata z którym nie łączą jej zbyt przyjazne stosunki, mają całkiem inne charaktery oraz pogląd na świat. Kobieta często jest wyśmiewana i nowo przybyli nie wierzą w jej dar.
Libiusza bardzo chce pomóc w leczeniu Iwa ale niestety on sam tego nie chce, nie wierzy w tą czarodziejską moc.

Książkę czyta się w ekspresowym tempie, wciąga czytelnika i nie można się od niej oderwać.
Cały czas pojawia się nieprzewidywalna akcja oraz nutka tajemniczości. Pięknie jest opisana natura, widoki, które całkowicie przenoszą czytelnika do Rymanowa.
Historia jest niesamowita, pełna wzruszeń, potrafi zaskoczyć.
Pojawiają się dobrzy bohaterowie oraz czarne charakterki. Podsumowują...

× 3 | link |
CZ
2022-07-17
7 /10
Przeczytane Posiadam

W sercu lasu, w chatce odziedziczonej po babci, mieszka Libusza. Zdaniem miejscowych jest wróżbitką. Libusza posiada dar, ma wgląd na Drugą Stronę.

Do pobliskiego uzdrowiska w Rymanowej, przyjeżdża Iwo. Mężczyzna nie radzi sobie po śmierci narzeczonej i popada w depresję. Czy zawarta znajomość z Libuszą, niezwykłą kobietą, pomoże mu wyjść z depresji? Czy Iwo uwierzy w jej zdolności?

Przyjemnie było poczuć klimat lasu, jego ciszę, spokój. Autorka stworzyła magiczny klimat, gdzie można na nowo odnaleźć siebie, docenić ważne rzeczy i odzyskać duchową równowagę.

Udajecie się tego lata do tajemniczego lasu razem z bohaterami, to wyjątkowa książka. Z przyjemnością spędziłam z nią czas i Was też zapraszam do "Serca lasu", aby oderwać się na chwilę od codziennych spraw!

× 3 | link |
@etiudyliterackie
2022-06-19
7 /10

Jesteście osobami twardo stąpającymi po ziemi, a może wierzycie w przeznaczenie i możliwość kontaktowania się ze zmarłymi?

Iwo i Libusza to dwie zupełnie odmienne osobowości, które wzajemnie się przyciągają. Czy będą potrafili porozumieć się pomimo różnić w postrzeganiu świata?
Nad Iwonem rozpościerają się burzowe chmury. Rok temu w wypadku stracił narzeczoną i nie może uporać się z tą stratą. Chce odnaleźć w soim życiu na nowo „promienie słońca”, ale niestety nie do końca w to wierzy… Wyjeżdża na terapię do Rymanowa i właśnie tam poznaje „miejscową czarodziejkę”.

Sami przyznajcie, że imię bohaterki, Libusza, ma w sobie coś tajemniczego. Już od pierwszych chwil kobieta roztacza wokół siebie niesamowitą aurę. Czytając kolejne rozdziały widziałam oczami wyobraźni las, jej ulubioną polanę i dom pachnący naturalnymi naparami i ziołami. Z ogromną przyjemnością przeniosłabym się chociaż na chwilę do takiego miejsca, które aż tryskało pewnego rodzaju magią. To właśnie w takim miejscach można lepiej poznać samego siebie, odnaleźć na nowo sens życia, zwłaszcza wtedy jeśli u boku ma się osobę, która raczy dobrym słowem i „odgania wszelkie zło”.

@patrycja.zurek.pisarz zmusza czytelnika do refleksji. Przecież nie zawsze jest idealnie, każdy z nas przeżywa momenty załamania, trudne chwile, ale to właśnie rozmowa z drugim człowiekiem, który pokaże nam inną perspektywę postrzegania świata może sprawić, że odnajdziemy w sobie siłę.
To historia o zmagan...

× 2 | link |
@ogrod.ksiazek
2022-06-17
7 /10
Przeczytane

Iwo rozpacza po śmierci narzeczonej, rodzice w ramach terapii wysyłają go na leczenie do ośrodka. Jednak nie tylko strata bliskiej osoby ma na niego duży wpływ. Targają nim jeszcze inne demony. Spotyka tam Libusze, miejscową czarodziejkę. Ma ona niezwykły dar, potrafi kontaktować się ze zmarłymi. Co wyniknie z tego spotkania?

Czasami jest tak, że zadzieje się dzięki książce jakaś magia i tutaj tak było. Autorka stworzyła klimat pełen niezwykłej aury, ciepła i naturalności.

Spacerowałam po lesie razem z Libuszą, chłonęłam tę atmosferę i ładowałam baterie. Tak, dokładnie tak było. Czułam się jakbym spędzała czas z przyjaciółką.

Ta niezwykła historia została przelana na papier z dużą zręcznością. Do tego nawet to co z założenia nieprawdopodobne było tak rzeczywiste.
Ta książka ma kojące działanie.

Autorka pokazała, że niezależnie od tego co nas dręczy zawsze jest jakieś wyjście. Należy akceptować zmiany, patrzeć sercem i rozmawiać.

Ta opowieść to powrót do korzeni, do tego co w życiu człowieka najważniejsze, do tego o czym często zapominamy w pędzie codzienności o słuchaniu siebie, wyczuleniu na własne potrzeby i potrzeby innych.

Dajcie się zabrać na ten spacer, dajcie się otulić temu klimatowi.

× 2 | link |
@esclavo
2022-06-21
7 /10

Pełna magii i nadprzyrodzonych zjawisk, tęsknoty i bólu, ale też dająca nadzieję. Doceniająca przyrodę, zwracająca uwagę na moc ziół i wewnętrzny spokój. Tak jest najnowsza powieść Patrycji Żurek.

Iwo zatracił się w pracy, jednak nieszczęśliwy wypadek wymusił na nim chwilę zatrzymania. Mężczyzna, twardo stąpa po ziemi, gdy poznaje Libuszę, lokalną czarodziejkę. Dziewczyna pracuje jako ogrodniczka w ośrodku, w którym leczy się Iwo. Ta z pozoru przypadkowa znajomość odmieni życie obojga.
Jeśli spodziewacie się lekkiego romansu, to nie do końca go otrzymacie. Ta historia bardziej o przemianie, o zatrzymaniu się, daniu sobie chwili na poznanie siebie. Jest delikatnie, subtelnie i prawdziwie, chociaż tematy będą dotykać ważnych kwestii. Przy tej książce możemy się zastanowić, przemyśleć sens życia, a jednocześnie przyjemnie spędzić czas.

Miłe zaskoczenie. Dobrze opowiedziana historia, zręcznie, dobrze się czytająca. To nie będzie moje ostatnie spotkanie z tą autorką.

× 2 | link |
@czytam_book
2022-06-05
9 /10
Przeczytane

Pani Patrycja Żurek razem z historią zawartą na stronach książki zabrała mnie do „Serce lasu”, wydawnictwo Dragon. Słyszałam szum i zapach drzew, poczułam magię płynącą prosto z lasu.
Poznałam niezwykłych bohaterów.
Iwo stracił w wypadki narzeczoną, wpada w depresję, zaniedbuje swoje obowiązki w rodzinnej firmie. Rodzice zmuszają go do leczenia w Rymanowa. Jednak Iwo jest sceptycznie nastawiony do leczenia.
Na miejscu spotyka kobietę o imieniu Libiusza. Miejscowa czarodziejka, która ma dar, który pozwala jej kontaktować się ze zmarłymi. Iwo jednak początkowo nie daje wiary we wszystko co mówi mu kobieta, a także w jej nadprzyrodzone zdolności.
Czy Lubisza zdoła pomóc mężczyźnie?

Przez książkę dosłownie przepłynęłam, z każdej strony otuliła mnie atmosfera magii, zapach ziół, szum lasu. Dosłownie czułam i widziałam opisywane w książce miejsca, siedziałam na huśtawce, piłam herbatę w drewnianym domku w środku lasu.
Fabuła toczy się swoim tempem, nie znajdziemy tu zawrotnych akcji, ale też nie można się nudzić, ponieważ zawsze coś się dzieje. Bardzo polubiłam Lubisze młodą, niezwykle silną i samodzielną kobietę. Posiada dar, ma możliwość rozmowy z osobami zmarłymi, widzi i czuje więcej niż inni, jest osoba bardzo wrażliwą.
Iwo młody mężczyzna, który przeżył śmierć narzeczonej, zmaga się z depresją. Uświadamia sobie, że jego życie jest puste, a zarazem nie do końca należy do niego.
...

× 1 | link |
MA
2022-06-17
9 /10
Przeczytane

Lubicie czytać książki okraszone szczyptą magii, szczyptą czegoś niewytlumaczalnego i tajemniczego?
"Serce lasu" to właśnie taka powieść,która tym co kryje w środku nie pozwoli Ci jej odłożyć póki nie skończysz czytać.

Iwo rok temu w wypadku stracił narzeczoną. Nie może poradzić sobie z jej śmiercią, popada w depresję i zaniedbuje pracę w rodzinnej firmie.
Zmuszony przez rodziców wyjeżdża do Rymanowa na terapię, do której nastawiony jest sceptycznie.
Pewnego dnia spotyka Libuszę. Kobietę, którą mieszkańcy nazywają czarodziejką, która ma dar rozmawiania ze zmarłymi.
Libusza wie, że nie przypadkowo stanęli sobie na drodze. Iwo nie wierzy w jej nadprzyrodzone moce. Do czasu...
Czy Iwo da sobie pomoc?
Czy ich spotkanie to przeznaczenie?
Jaką historię kryje Libusza?
Jest to moje pierwsze spotkanie z piórem autorki i napewno nie ostatnie. Autorka miała pomysł na świetną, niebanalną historię. Niebywała lekkość pióra powoduje, że książka czyta się sama. Zostajemy zainteresowani od samego początku i w takim stanie idziemy przez kolejne strony. Jest to umiejętność, której wielu autorom brakuje. Nie tylko zaciekawić, ale zatrzymać czytelnika do samego końca, aby na zakończenie wziął głęboki oddech i powiedział "ale to było świetne".
Jako okładkowa sroka ta przykuwa wzrok i nadaje klimat temu co znajdziemy w książce. Nasza wyobraźnia zostaje pobudzona jeszcze bardziej, a historia czyta się sama.
Polecam każdemu, kto lubi niebanalne ob...

× 1 | link |
@Krzysia
2022-06-19
7 /10
Przeczytane
@tatiaszaaleksiej
2022-06-15
8 /10
Przeczytane
@Katarzyna_Wasowicz
2022-06-13
9 /10
@anettaros.74
2022-06-06
8 /10
Przeczytane
@Czytamybokochamy
2022-05-31
10 /10
Przeczytane
@zaczytana_mama_dwojki
2022-05-30
7 /10
Przeczytane Przeczytane w 2022 roku

Cytaty z książki

O nie! Książka Serce Lasu. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl