Jedz, módl się, kochaj

Jedz, módl się, kochaj
3.53
Ocena 3.53 na 5 możliwych
Na podstawie 70 ocen kanapowiczów
Bestseller New York Timesa . Przez wiele miesięcy na pierwszym miejscu w kate...
Bestseller New York Timesa . Przez wiele miesięcy na pierwszym miejscu w kategorii non-fiction!!! Prawa sprzedane do 36 krajów! W USA ponad 7 mln sprzedanych egz. Książka pojawiła się na amerykańskim rynku 31 stycznia 2007, od tego czasu jej sprzedaż systematycznie wzrasta z tygodnia na tydzi...
Pełny opis
Data wydania: 2007
ISBN: 9788375100747
Wydawnictwo: Rebis
Napisz swoją opinię

Opinie

@askadze
@askadze 2011-11-06
Przeczytane (2011-11-06)
Książka niewątpliwie posiada siłę, którą odnajdujemy podróżując razem z bohaterką poprzez wszystkie stadia wtajemniczenia. Niezwykle barwne obrazy podróży - Włochy w tym punkcie wygrywają. Jak przystoi na bestseller światowy niektóre wątki są dosyć naiwne, podróże duchowe, siła medytacja, a zwłaszcza końcówka przerysowana na wyrost (chyba, że bohaterka wspomagała się jakimiś środkami psychotropowymi podczas tych swoich medytacji). Lecz pomimo naiwności, która gości wszędzie, czyta się lekko, z zaciekawieniem, historie zostają w umyśle, dodają siły. Zdecydowanie polecam. Siłą tej książki, są odwiedzane przez bohaterkę kraje, jej emocje związane z kontaktem z tubylcami, poznawanie zwyczajów. Wątek rozwodu i podłogowej łazienki jest gdzieś z boku - musiał zostać ujęty, ale nie jest najważniejszy, chociaż ciągle powraca. Złote myśli też się pojawiają.
@justyna.parda
@justyna.parda 2011-08-10
Przeczytane (2011-08-10)
Właśnie skończyłam czytać tę książkę. Przyznam szczerze, że dawno nie czytało mi się tak lekko. Może wpływa ma na to fakt, że sama znalazłam się na podobnym rozdrożu i jak autorka leżałam na podłodze w łazience i zanosiłam się stłumionym szlochem. Czytając część o Włoszech cały czas byłam głodna, kładłam się spać i marzyłam o tych wszystkich potrawach, w szczególności o lodach i podwójnym cappuccino. ;-D Nawet podczas biadolenia o Bogu i tych wszystkim co się z nim wiązało (mimo że nie do końca wierzyłam w te niebieskie światło) jakoś się odnalazłam. W bardzo prosty sposób przekazana historia kobiety, która poszukuje siebie. Bez górnolotności, jak najbardziej na wakacje.
@malgosia6
@malgosia6 2011-06-03
Mnie się bardzo podobała.Moje klimaty, duchowość, poszukiwanie odpowedzi na podstawowe pytania... Poza tym spora dawka humoru. Czytajac ciagle czekalam na nastepną wolną chwilę, kiedy mogłam zagłębić się w lekturze. Dla mnie najciekawsze były fragmenty opisujace odkrywanie wlasnej duchowosci i poczucia zjednoczenia z wszechswiatem. Szkoda,ze niektorzy zapamieta,i tylko ból pecherza autorki :( No coż, czego szukamy to znajdujemy!
@Azzura
@Azzura 2010-11-12
Przeczytane (2010-01-01)
Opowieść przepełniona aromatycznym zapachem włoskich potraw, spokojem i kontemplacyjnym nastrojem indyjskiej aśramy, oraz magią balijskiej wioski. Elizabeth Gilbert uczy nas, że droga do szczęścia nie jest łatwa, ale zdecydowanie warta włożonego w nią wysiłku. Osobiście nie miałabym nic przeciwko poszukiwaniu swojego ja między kęsami pizzy neapoli ;]
F.
@f.iga 2010-12-02
Przekaz książki ma być bardzo pozytywny i podnoszący na duchu wszystkich nieszczęśliwych i poszukujących wewnętrznej harmonii. Niemniej jednak momentami miałam wrażenie jakbym wracała do literatury z okolic gimnazjum. Autorka jest przesłodzona, egzaltowana i kompletnie niedojrzała. A że i forma nie jest najwyższych lotów, całość wypada bardzo blado.
@enigma7
@enigma7 2009-03-07
Przeczytane (2009-03-07)
To jedna z tych książek, którą polecam wszystkim, których nęka ciągła myśl o śmiertelności świata, nas, wszystkiego. Dla tych, którzy szukają wewnętrznego spokoju i cenią go na równi z miłością do ludzi. I w końcu dla tych, którzy kochają ciężkie tematy czytać w lekki sposób. Będę wracać do niej zawsze gdy zabraknie mi sił do walki.
@Tajemnica33
@Tajemnica33 2010-09-15
Przeczytane (2010-09-15)
Książka podzielona jest na 3 części, każda z nich inaczej smakuje nie mniej jednak każda z nich jest bardzo wartościowa. Autorka zabiera nas w magiczną podróż, dzięki której nabieramy powietrza w płuca, zdając sobie sprawę, że .... przecież wcale nie jest tak źle ;) Optymistyczna, a właśnie takiej potrzebowałam :)
@Faledor
@Faledor 2011-05-04
Jedna z niewielu książek, przez które nie udało mi się przebrnąć mimo kilku podejść, które zazwyczaj wywoływały u mnie atak ziewania. Książka zupełnie nie dla mnie. Drażniła mnie sama bohaterka i jej niekonsekwentne przemyślenia. W końcu skapitulowałam i oddałam lę lekturę, raczej do niej nie wrócę.
@basiaa
@basiaa 2011-07-23
Czytać , czy nie czytać ? Oto jest pytanie.....a tak na serio , to nie wiem czy brać się za czytanie tej książki , skoro ma tyle negatywnych ocen zamieszczonych w komentarzach :(.Oglądałam film.Specjanie mnie nie zachwycił, i pewnie tylko na filmie poprzestanę :(.
@Sylviaa7777
@Sylviaa7777 2011-05-30
Przeczytane (2011-05-30)
Bardzo fajnie sie czyta ale mnie również trochę przynudziła część o Indiach, poza tym szczególnie w części pierwszej czułam sie jakbym czytała o sobie. Polecam choć najpierw książke potem film bo bez książki film może być co najmniej średni ;))
Jedz, módl się, kochaj

Bestseller New York Timesa . Przez wiele miesięcy na pierwszym miejscu w kategorii non-fiction!!!
Prawa sprzedane do 36 krajów! W USA ponad 7 mln sprzedanych egz.

Książka pojawiła się na amerykańskim rynku 31 stycznia 2007, od tego czasu jej sprzedaż systematycznie wzrasta z tygodnia na tydzień. Swoją sympatię do tej książki publicznie wyrażają Oprah Winfrey, Hillary Clinton oraz Meg Ryan, której opisana przez E. Gilbert historia pomogła poukładać własne życie i uleczyć zranienia po rozstaniach z Denissem Quaidem i Russelem Crowe. Do wiernych czytelników E. Gilbert zalicza się też nasz autor Johnatan Carroll:
...Jedz, módl się, kochaj to wspaniała książka. Szczera, płynąca prosto z serca, pełna przenikliwości i trafnych spostrzeżeń. Często kupuję ją przyjaciołom na prezent i wszyscy oni serdecznie mi za nią dziękują... (Jonathan Carroll)

Jedz, módl się, kochaj mówi o tym, co może się zdarzyć, kiedy bierzemy odpowiedzialność za nasze własne zadowolenie z życia. Mówi również o przygodach, jakie mogą się przydarzyć kobiecie, która nie chce już dłużej starać się powielać utartych wyobrażeń. Opowieść, która poruszy każdego, kto kiedykolwiek obudził się rano z nieodpartym pragnieniem zmian. Prawa do ekranizacji kupiła Paramount Pictures. Główną zagra Julia Roberts.

Elizabeth Gilbert jest autorką zbioru opowiadań Imiona kwiatów i dziewcząt (zakwalifikowanego do finału PEN/Hemingway Award), powieści Stern Men i ostatniej The Last American Man (zakwalifikowanej do finału National Book Award i National Book Critics Circle Award). Ostatnie pięć lat pracowała jako dziennikarka w "GQ", jej artykuły uzyskały trzy nominacje do National Magazine Award. Mieszka w Filadelfii.

Autorzy
Elizabeth Gilbert
Elizabeth Gilbert jest autorką m.in. powieści ''Stern Men'' i ''The Last American Man'' (w finale National Book Award). Pracowała jako dziennikarka w "GQ", jej artykuły uzyskały trzy nominacje do N...
Inne książki:
Książka Imiona kwiatów i dziewcząt
Książka Ludzie z Wysp
Książka Committed
Książka Pakiet Gilbert: Jedz, Módl się, Kochaj / I że Cię nie Opuszczę
Książka STERN MEN
Współtworzący tą stronę
puchar @caribou @caribou pierwsza opinia