Kazimierz Twardowski we Lwowie. O wielkim uczonym, nauczycielu i obywatelu

Anna Brożek
Książka Kazimierz Twardowski we Lwowie. O wielkim uczonym, nauczycielu i obywatelu
Książka Kazimierz Twardowski we Lwowie. O wielkim uczonym, nauczycielu i obywatelu
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Wielkość Kazimierza Twardowskiego należy rozpatrywać w dwóch wymiarach: globalnym i lokalnym. Wymiar globalny – to jego trwałe miejsce w dziejach filozofii światowej, jako ucznia Franza Brentana i jednego z twórców dwudziestowiecznej filozofii naukowej. Wymiar lokalny – to jego rola w kulturze i filozofii polskiej. „Niniejsza książka zarysowuje ów wymiar globalny, ale w większej części poświęcona jest pewnym elementom lokalnego wymiaru wielkości Twardowskiego. Książka podzielona jest na trzy części: „Myśliciel”, „Nauczyciel” i „Obywatel”, które wskazują zarazem na trzy główne role, jakie Twardowski odegrał w kulturze polskiej: był bowiem zarazem oryginalnym myślicielem, charyzmatycznym nauczycielem i wzorowym obywatelem. W każdej części znajduje się rekonstrukcja tego, jak sam Twardowski daną rolę wypełniał – oraz tego, co twierdził o jej dobrym wypełnianiu”. Ze „Wstępu” Anna Brożek (ur. 1980) – filozof, pianistka, teoretyk muzyki; profesor w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego; autorka lub współautorka kilkunastu książek i kilkudziesięciu artykułów z zakresu filozofii i jej historii oraz nauk o muzyce.
ISBN: 978-83-61231-65-3, 9788361231653
Wydawnictwo: EPIGRAM

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Kazimierz Twardowski we Lwowie. O wielkim uczonym, nauczycielu i obywatelu aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Co czytać po książce “Kazimierz Twardowski we Lwowie. O wielkim uczonym, nauczycielu i obywatelu”- Anna Brożek

Książka Fryderyk Chopin
Fryderyk Chopin Jacek Jadacki, Anna Brożek
{}10/10
Z przekonaniem - jako pianista i pedagog - podpisuję się pod...

Cytaty z książki

O nie! Książka Kazimierz Twardowski we Lwowie. O wielkim uczonym, nauczycielu i obywatelu. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
nakanapie.pl
{} {} {}
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe