Kiedyś na pewno

autor: Ewa Nowak
Kiedyś na pewno
4.02
Ocena 4.02 na 5 możliwych
Na podstawie 52 ocen kanapowiczów
W swojej kolejnej książce Ewa Nowak przygląda się decyzjom, tym błahym i tym ...
W swojej kolejnej książce Ewa Nowak przygląda się decyzjom, tym błahym i tym bardzo ważnym, jakie podejmują dwie przyjaciółki - licealistki, koleżanki Ani Sawickiej, bohaterki powieści Ogon Kici. Kamila i Dorota wiele czasu spędzają razem, dużo rozmawiają, ale czy łączy je prawdziwa przyjaźń, czy...
Pełny opis
Data wydania: 2009
ISBN: 9788323735267
Wydawnictwo: EGMONT

Recenzje

Kiedyś na pewno
Kłamstwo ma krótkie nogi i długi nos. Nieprawda? A jednak. Pierwszym na to dowodem jest życie, ale jeżeli ktoś mimo wszystkich przykładów, które w tej chwili sobie przypomniał, nie ważne, czy z życia swojego, czy znajomych, dalej nie wierzy (lub wierzy, ale jest ciekawy) musi koniecznie przeczyta...
„Nie mów »kiedyś na pewno«”
Bałam się tej książki. Dziwne, prawda? Nie przepadam za polskimi autorami po dość przykrych doświadczeniach z nimi, ale z Ewą Nowak jeszcze nie miałam do czynienia, więc zarówno z ciekawością, jak i strachem, zaczęłam czytać kolejne jej dzieło z „Miętowej” serii. Jak wrażenia? Chyba zacznę się po...
Napisz swoją opinię

Opinie

@ola1709
@ola1709 2011-09-09
Przeczytane (2011-09-09)
Moja druga książka pani Nowak. Jak zwykle ciekawa. I choć nie potrafię "zaprzyjaźnić" się z nią, ponieważ czuję jakąś niewidzialną barierę miedzy nami, to książka mnie wciągnęła. Błędy- to główny temat książki. Bohaterki co chwilę popełniają jakieś błędy. Co to by było za życie, gdybyśmy ich nie popełniali? W końcu człowiek uczy się na nich. Nie możemy powstrzymywać naszych przyjaciół, rodziny , kolegów od popełniania błędów. Oni sami muszą się nauczyć żyć. Bohaterki książki obficie popełniają błędy. Podejmują pochopne decyzje. Tak jak my. Taki kopniak od życia, kiedy wiesz że spieprzyłeś sprawę jest najlepszym nauczycielem. Książka mi się podobała. Pochłonęłam w jeden dzień. I... Warto.
@Jenny_89
@Jenny_89 2010-10-28
Przeczytane (2010-10-28)
Bardzo dobra powieść dla młodzieży. Autorka w cudowny sposób potrafi przedstawić rzeczywistość w jakiej żyją główne bohaterki powieści: Kamila - świetnie zapowiadająca się tancerka i jej przyjaciółka Dorota - trochę zakompleksiona i nieśmiała. Obie muszą stawić czoła problemom, które czasem z własnej winy sobie przysporzyły. Przyjemnie lektura... ot, idealna do czytania w jesienny wieczór pod kocem i pod ręką kubek gorącej czekolady (mmm... gorąco polecam!)
@Mahi
@Mahi 2009-05-09
Przeczytane (2008-11-07)
Co się dzieje z Ewą Nowak? Ratunkuuuuuuuuu...Początkowe powieści z tej serii - Wszystko tylko nie mięta, Diupa, Lawenda w chodakach, Krzywe 10- to było coś! Uwielbiałam je czytać wielokrotnie, a pani Nowak była moim guru.Po fatalnym "Ogonie Kici" miałam nadzieję, że powstanie jak feniks z popiołu.A tu znowu klapa. "Kiedyś na pewno" nie doczytałam nawet do końca. Umierałam ze znudzenia, rozczarowania i przejedzenia się banałem.
@natkawes
@natkawes 2010-08-01
Przeczytane (2010-01-01)
Ta książka bardzo mi się podobała. Znalazło się wiele wątków, które zdarzają się w życiu nastolatka. Począwszy od podejmowania złych decyzji, kończąc na rozwodach rodziców. Zainteresowały mnie losy Kamili i Doroty. Przeczytałam dosyć szybko i zastanowiłam się nad sobą. Książka zmusza do refleksji i przemyśleń. Polecam. :)
@littlelils
@littlelils 2009-06-21
Przeczytane (2009-06-21)
z tej książki jedynie podobał mi się fragment:"- Czego w życiu nienawidzisz najbardziej? - zapytał ją miękko.- Dwóch słów: kiedyś, bo to jakby deklaracja, że się nie umie umiejscowić w czasie, czyli zmyśla. I na pewno, bo nic na tym świecie nie jest pewne."
@Castiel
@Castiel 2012-11-17
Przeczytane (2012-11-17)
Przeczytałam szybko, choć z zapałem. Książka skłania do krótkiej refleksji, bo przecież każdy z nas popełnia błędy, które potem rzutują na naszym życiorysie. Jednakże dzięki nim, uczymy się najwięcej, co udowadniają historie Kamili, Doroty czy Nataszy.
@KillerQueen
@KillerQueen 2009-08-27
Przeczytane (2009-08-27)
Lekka, skierowana tylko i wyłącznie do nastolatek. Napisana wg czystego schemaciku. Jedynie podobały mi sie ujęte w książce problemy, np. pracoholizm rodziców Doroty, urażona duma męska, niechybnie zbliżający się rozwód rodziców itp.
@narratorka
@narratorka 2010-08-31
Przeczytane (2010-08-31)
A mi czytało się ja niezwykle szybko. Jest to jedna z ulubionych książek tej autorki. Polubiłam główne bohaterki szczególnie Kamilę. Spodobały mi się sytuacje, które tak naprawdę w życiu każdego sa obecne. Polecam.
@Lloret
@Lloret 2008-10-19
Przeczytane (2008-10-19)
Do przeczytania, nie do zachwycania się. Książka o nastolatkach, ich problemach i wyborach, ale nic specjalnego. Pani Nowak ma o wiele lepsze książki w dorobku :)
@Ayumi_Tsukada
@Ayumi_Tsukada 2010-02-14
Taka sobie. Przeczytałam dlatego, że jedna z głównych bohaterek jest moją imienniczką, a ja lubię się w jakiś sposób utożsamiać z postaciami książkowymi.
Autorzy
Ewa Nowak
Polska pisarka i publicystka. Autorka felietonów, opowiadań oraz powieści dla dzieci i młodzieży. Jej twórczość podpowiada jak sobie radzić w domu i w szkole, w dobrych i złych chwilach, z przyjaci...
Inne książki:
Książka Chłopak Beaty
Książka Cztery łzy
Książka Furteczki
Książka Drugi
Książka Pakiet: Witch: Prawie czarodziejki. Tomy 1 i 2 + Błyszczyk
Współtworzący tą stronę
puchar @BollyGirl @BollyGirl pierwsza opinia