Kolekcja Ringelmanna

Adam Ubertowski
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Kolekcja Ringelmanna
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Chłodny umysł kontra namiętności pasjonatów. Doktor Figlon, mistrz metateorii, światowej sławy specjalista od układania wielopiętrowych konstrukcji pojęciowych, wspomina swoje pierwsze dochodzenie. W Grand Hotelu w Sopocie, do którego zostaje zaproszony, by wygłosić wykład na temat teorii czasu, poznaje specyficzną grupę ludzi ? pasjonatów zegarków. Gdy namiętności hobbystów sięgają zenitu, nietrudno o zbrodnię. Jej ofiarą pada uznany kolekcjoner Max Ringelmann, zamordowany w podejrzanych okolicznościach. Policja w osobie inspektora Franka van Graafa nie jest w stanie poradzić sobie ze śledztwem. W sukurs im przychodzi sam doktor Figlon... Adam Ubertowski ? psycholog biznesu, pisarz, mieszkaniec Sopotu. Wydał między innymi powieści Podróż do ostatniej strony, Szczególny przypadek Pani Pullmanowej, Inspektor van Graaf oraz Sopocki rajd.
ISBN: 978-83-64307-80-5, 9788364307805
Wydawnictwo: Oficynka

Autor

Adam Ubertowski Adam Ubertowski
Urodzony w 1967 roku w Polsce
Prozaik, kojarzony z nurtem prozy postmodernistycznej, psycholog biznesu. Autor powieści Podróż do ostatniej strony (pod pseudonimem Hubert Adamowski,1995), Szkice do obrazu batalistycznego (1998), Szczególny przypadek pani Pullmanowej (2001), Bicz ...

Pozostałe książki:

Podróż do ostatniej strony Inspektor van Graaf Psychologia biznesu Golden matrix Operacja Dżannah
Wszystkie książki Adam Ubertowski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Kolekcja Ringelmanna? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@eR_
2019-12-19
6 /10
Przeczytane Współpraca

Adam Ubertowski, to jak, się dowiedziałem znany psycholog biznesu, mieszkający w Sopocie. W wolnych chwilach zajmuje się pisaniem książek.Kolekcja Ringelmanna, to pierwsza książka, tegoż autora, którą przeczytałem.

A cała akcja powieści opiera się na perypetiach pewnego doktora, który przybywa do Sopotu, aby wygłosić wykład na temat teorii czasu.W czasie swojego pobytu, poznaje pewną nietypową grupę ludzi, którzy z pasją zbierają czasomierze, zwane inaczej zegarkami.Nazwa nieadekwatna, a nawet prozaiczna, bowiem niektóre z tych"zegarków", skłaniają do morderstwa.Zostaje zamordowany pewien uznany kolekcjoner, a nasz profesor postanawia pomóc stróżom prawa, w wyjaśnieniu zagadki.

Po pierwsze, książka ta, to typowy kryminał, przynajmniej w moim odczuciu i czytało się to dzieło, zadziwiająco dobrze.Ponad to, autor zdołał wpleść do swej powieści różnego rodzaju ciekawostki, co dodatkowo powodowało, że cała akcja nabierała większego pędu.A zakończenie, także typowe.Oczywiście za zbrodnią nie stała żadna z typowanych przeze mnie osób.A le zazwyczaj tak jest.Pisarz stwarza wrażenie, że nic nie jest takie, na jakie wygląda.Może to i prawda?

Książkę otrzymałem dzięki uprzejmości Wydawnictwa Oficynka.

| link |
BT
2021-09-28
6 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Kolekcja Ringelmanna. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl