Kopaliśmy sobie grób

Antti Tuomainen
6.3 /10
Ocena 6.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Kopaliśmy sobie grób
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.3 /10
Ocena 6.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Jak daleko byś się posunął, żeby ochronić to, co kochasz? Płatny zabójca, dziennikarz na tropie wielkiej afery, rozpadająca się rodzina, mordowani członkowie zarządu spółki i kopalnia w Laponii wypluwająca toksyczne sekrety, które mogą ich wszystkich zniszczyć. Styczniowy mróz sprawia, że życie w Helsinkach zwalnia. Ale nie w przypadku Jannego Vuori. Jego życie wyraźnie nabiera tempa. Po pierwsze, pojawia się ojciec, który zniknął przed trzydziestu laty; po drugie, otrzymuje anonimowy e-mail, który budzi w nim - dziennikarzu z krwi i kości - potrzebę tropienia. Potrzebę tak silną, że Janne jest gotowy zaryzykować utratę najbliższej osoby, a nawet własnego życia.
ISBN: 978-83-65781-04-8, 9788365781048
Wydawnictwo: Albatros
Stron: 320

Autor

Antti Tuomainen Antti Tuomainen
Urodzony w 1971 roku w Finlandii (Helsinki)
Autor siedmiu powieści kryminalnych, których tłumaczenia ukazały się w 27 krajach. Zanim poświęcił się karierze literackiej, pracował w agencjach reklamowych jako copywriter. Debiutował w 2006 r. Międzynarodowy rozgłos przyniosła mu wydana w 2011 r....

Pozostałe książki:

Czarne jak moje serce Człowiek, który umarł Uzdrowiciel Najgorętsza plaża w Finlandii
Wszystkie książki Antti Tuomainen

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Kopaliśmy sobie grób nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@LetMeRead
2019-12-30
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane Absolutny numer 1 Przybyło w 2017

Po raz kolejny Antti Tuomainen nie chce tylko i wyłącznie opowiedzieć nam pewnej historii. Albo inaczej – oś fabularna tej powieści to przykrywka. Wierzchnia warstwa jak zwykle skrywająca coś więcej. Pod nią jest historia o tym, że… historia lubi się powtarzać. Że niedaleko pada jabłko od jabłoni. Że w końcu i tak popełnimy błędy, których nie chcieliśmy popełnić. O tym, że każdego dnia kopiemy sobie grób.
Ale po kolei. Oto Janne, dziennikarz „Głosu Helsinek”, zaczyna dogłębnie badać sprawę pewnej kopalni. Został do tego niejako wyznaczony w tajemniczym mailu. Mógł oczywiście nie zareagować. Mógł odmówić. Jednak wrodzona żyłka reporterska, niewątpliwy talent i umiejętność pełnego zaangażowania w sprawę każą mu się nią zająć. Nawet kosztem utraty rodziny (o życiu nie wspominając). Rzeczona kopalnia nie tylko nie przynosi zysków, nie tylko nie daje zatrudnienia rzeszy ludzi, nie tylko jest jakimś dziwnym, wymyślonym tworem w kraju, który nie ma tradycji wydobywczych – bo nie ma ziemi bogatej w złoża. Przede wszystkim zatruwa w nieodwracalny sposób środowisko. Dziennikarz krok po kroku odkrywa i odczytuje kolejne karty, a efektem jego pracy jest artykuł, który – wg niego samego - raczej niczego nie zmieni w myśleniu i działaniach polityków i biznesmenów.
Ważną postacią jest ojciec Jannego, który opuścił rodzinę i którego syn nie widział od 30 lat. Teraz poznaje go od nowa (słowo „poznaje” nie wyraża nawet w połowie wagi tego procesu), zauważając stopniowo, że jest taki j...

{}× 2 | link |
@monika_stoklosa
2021-10-12
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@ReniBook
2020-05-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“Pisanie oznaczało myślenie, porządkowanie świata. W ten sposób zyskiwałem jasność tego, co robiłem, i krystalizowałem swoje opinie. Pisząc, izolowałem się od świata zewnętrznego. To była moja ...”
{}
#
“Jeszcze jeden raz. Ten najtrudniejszy. Najtrudniejszy właśnie dlatego, że ostatni. Teraz ryzyko jest największe. Emil dobrze o tym wiedział. Dziesiątki razy był świadkiem, jak ludzie potykają ...”
{}
#
“– Wierzysz w Boga? – Oczywiście, każdy rozsądny człowiek wierzy.”
{}
#
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl