Krzyż Pański

Leszek Herman
8.2 /10
Ocena 8.2 na 10 możliwych
Na podstawie 30 ocen kanapowiczów
Krzyż Pański
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.2 /10
Ocena 8.2 na 10 możliwych
Na podstawie 30 ocen kanapowiczów

Opis

George O’Malley, pracownik Archiwum Narodowego Wielkiej Brytanii, odlicza miesiące do emerytury. Wie już jednak, że ostatnie tygodnie w pracy będą bardzo intensywne. Jego przełożeni oczekują, że jeszcze przed odejściem rozpocznie inwentaryzację dokumentów pochodzących z pierwszych lat po drugiej wojnie światowej. Wśród regałów pełnych starych faktur i nikomu niepotrzebnych papierzysk znajduje tajemnicze kufry należące do Billa Bentincka, ambasadora Jej Królewskiej Mości Polsce w latach 1945–1947. Ich zawartość prowokuje mnóstwo pytań, na które nie ma jednak odpowiedzi. W kufrach znajdują się przede wszystkim oprawione w skórę księgi i teki pełne dokumentów. O’Malley szybko orientuje się, że ma do czynienia z rodzinnym archiwum, którego ostatnią właścicielką była hrabina Elżbieta Radecka-Mikuliczowa. Jej spadkobierczynią jest mieszkająca w podszczecińskim Dalewie Anna Fleming. Ona i jej wnuczka Karen próbują odszyfrować tajemniczy testament hrabiny.
Gdzie znajduje się trzecia skrzynia, zaginiona, ale wspomniana w testamencie? Czy potomkom hrabiny uda się odnaleźć skarb z czasów Napoleona? I kim są tajemniczy ludzie także biorący udział w wyścigu po spadek? W walce o zaginioną fortunę będą gotowi posunąć się do ostateczności...
Od Francji przez Szczecin aż po Kresy Wschodnie – śledztwo, które prowadzą spadkobiercy hrabiny Radeckiej-Mikuliczowej, obejmie pół kontynentu i kilkaset lat europejskiej historii.
Data wydania: 2021-10-13
ISBN: 978-83-287-1856-2, 9788328718562
Wydawnictwo: Muza
Stron: 608
dodana przez: Vernau
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Leszek Herman Leszek Herman
Urodzony 10 kwietnia 1967 roku w Polsce
Jego ojciec pochodził z Krakowa, był kapitanem żeglugi wielkiej. Rodzina mamy z pochodzi z Kresów, miała majątek pod Wilnem. Matka, urodzona w województwie lubelskim, wraz z siostrą wyjechały na ziemie zachodnie w latach 50. Absolwent architektury n...

Pozostałe książki:

Latarnia umarłych Sieci widma Zbawiciel Wiadomość z podziemi Szachownica
Wszystkie książki Leszek Herman

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

sensacja historyczna w najlepszym wydaniu

29.11.2021

Niesamowity rozmach, pędzimy przez epoki, kraje i przypadki historyczne, mniej lub bardziej udokumentowane… Leszek Herman prezentuje w książce „Krzyż Pański” ponadprzeciętną wyobraźnię, przegania nas przez wykreowane wydarzenia, jak również fakty historyczne. Na każdej stronie jesteśmy w innym kraju oraz w innym czasie. To może część czytelników p... Recenzja książki Krzyż Pański

@daka_portal@daka_portal × 12

Krzyż Pański

18.10.2021

Leszek Herman "Krzyż Pański", Świetnie jest mieć bogatą historię rodziny, która może posłużyć jako motyw do snucia przeciekawych opowieści o ludziach sprzed lat, o zagubionych lub cudem ocalałych artefaktach, które skrywają mnóstwo tajemniczych historii. Fantastycznie jest mieć też w rodzinie osobę, która te wszystkie rodzinne opowieści sprzed ... Recenzja książki Krzyż Pański

Krzyż pański rodzinnych tajemnic

23.11.2021

Książkę otrzymałam z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl. Dziękuje również Wydawnictwu Muza za udostępnienie egzemplarza do recenzji. Nie znałam wcześniej twórczości Leszka Hermana, okazuje się, że w Jego dorobku pisarskim jest już sporo publikacji. Po przeczytaniu „Krzyża pańskiego” już wiem, że muszę nadrobić braki w znajomości innych książ... Recenzja książki Krzyż Pański

@Morella@Morella × 3

Krzyż Pański - Recenzja

21.10.2021

Dzień dobry, To znowu ja, tym razem przychodzę do Was z recenzją najnowszej książki Leszka Hermana pt. „Krzyż Pański”, którego premiera (jeśli dobrze pamiętam), była w ubiegłą środę. Muszę się Wam przyznać, że strasznie nie mogłam doczekać się aż dostanę tę książkę! Początek tej historii był związany z kierunkiem studiów, który studiuję i była t... Recenzja książki Krzyż Pański

Moja opinia o książce

Opinie

@coolturka104
2021-11-21
7 /10
Przeczytane

Leszek Herman nazywany bywa polskim Danem Brownem, postanowiłam sprawdzić, ile w tym określeniu jest prawdy.

"Krzyż Pański" to już szósta powieść w dorobku tego pisarza. Swą premierę miała 13 października, a wydało ją Wydawnictwo Muza.

Połączenie thrillera, sensacji i historii z tajemnicą sięgającą zamierzchłych czasów? Cóż mogę rzecz? Witaj przygodo!

Tajemnicze kufry odnalezione w Archiwum Narodowym Wielkiej Brytanii, zapoczątkują pełne przygód śledztwo, które obejmie pół kontynentu - od Francji przez Szczecin aż po Kresy Wschodnie i kilkaset lat europejskiej historii.

Książka może przerażać swoimi gabarytami, ma nieco ponad sześćset stron, ale wystarczy zacząć, a gwarantuję, że nie będziecie mogli przestać. To monumentalna opowieść, którą nie sposób przypisać do jednego gatunku, dlatego też każdy znajdzie tu coś dla siebie. Historyczny ród z Kresów Wschodnich żyjący legendą o skarbie z czasów Napoleona, żądna przygód grupa przyjaciół oraz bezwzględni przeciwnicy.

Gdy tylko zaczęłam czytać, nie wiem jak i kiedy, dałam się podnieść nurtowi wydarzeń, a jest ich rzeczywiście sporo i gwarantują pełną napięcia i emocji podróż. Mnogość postaci, wątków i powiązań, sprawiła, że lektura wymagała sporego skupienia uwagi. Mimo niezwykle skomplikowanej fabuły wszystko jest spójne i logicznie. Wiele wnosi tu styl i język autora, bardzo przyjemny w odbiorze.

Niesamo...

× 6 | link |
@Mirka
2021-10-22
9 /10
Przeczytane

„Krzyż Pański” to jedna z tych książek, które czyta się z zapartym tchem, śledząc rozwijająca się akcję i razem z bohaterami odkrywając kolejne zagadki. Historia w niej opowiedziana została stworzona na podstawie prawdziwych wydarzeń. Inspiracją były opowieści babci autora dotyczące dziejów jego rodziny, które sięgały dosyć dawnych czasów i nakreślały historię naszego kraju, zwłaszcza kresów wschodnich. W ciągu swego dzieciństwa i lat dorastania, tego rodzaju historii zebrało się dosyć dużo, na tyle, by można było na ich podstawie stworzyć opowieść, która byłaby świadectwem ówczesnych czasów jak i utrwaliłyby burzliwe dzieje naszego narodu.

Z początku wszystko może się wydawać nieco skomplikowane, gdyż otrzymujemy wiele informacji i faktów związanych ze znalezionymi dokumentami oraz ich spadkobiercami. Tę część warto czytać uważnie, a nawet sobie wynotowywać niektóre fakty, bo to ułatwi śledzenie dalszej fabuły, która rozwija się w sposób, który przykuwa uwagę i coraz bardziej intryguje. Powieść, mimo dosyć grubej objętości, czyta się błyskawicznie.

Cała recenzja: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2021/10/924-krzyz-panski.html

× 5 | link |
PA
2021-10-22
7 /10

"Krzyż pański" Leszka Hermana to pozycja dla wszystkich tych, którzy lubią opowieści zahaczające o wątki historyczne, szukają przygody i nie przeraża ich ogrom informacji.😉 Choć książka napisana jest w bardzo przystępnym stylu, trudno byłoby opowiedzieć tą historię przy ognisku - autor wplótł bowiem w jej treść nie tylko mnogość bohaterów ale również mnóstwo wiedzy, i to zarówno z dziedziny historii sztuki, prawa, biografii różnych mniej lub bardziej znanych realnych postaci…

Książka obejmuje czasy od XVIII wieku do współczesności, a jej akcja toczy się naprzemiennie w Polsce, Francji, aż po Kresy Wschodnie. Obok wydarzeń znanych wszystkim zapewne z lekcji historii wraz z bohaterami mamy tu niepowtarzalną okazję wziąć udział w działaniach bardzo aktualnych. Jesteście zaintrygowani?

Rzecz cała dotyczy trzech tajemniczych skrzyń, dwie odnalazły się w piwnicach Brytyjskiego Archiwum Narodowego i zawierają dokumenty polskiej hrabiny, której spadkobierczynią jest mieszkająca w podszczecińskim Dalewie Anna Fleming. Pani Anna wraz z wnuczką Karen przyjeżdżają do Warszawy i próbują rozszyfrować cudem odnaleziony testament. Wbrew pozorom nie jest to takie proste.

Dwie damy nie są jedynymi osobami, które interesują się spadkiem po Elżbiecie Radeckiej-Mikuliczowej. Zaginiona trzecia skrzynia jest również celem bogatego rosyjskiego biznesmena, który by zdobyć domniemany skarb nie kieruje się etykietą. Komu...

× 1 | link |
@maczek89
2021-10-18
10 /10
Przeczytane

Wielka Brytania- George O'Malley jest pracownikiem Archiwum Narodowego.
Mężczyzna odlicza już miesiące do emerytury. Przed odejściem robi inwentaryzację dokumentów pochodzących z drugiej wojny światowej. Mężczyzna znajduje coś, czego znaleźć nie powinien: tajemnicze kufry należące do Billa Bentincka, byłego ambasadora ..

Zawartość tych kufrów powoduje mnóstwo pytań... Czy znajdą się na nie odpowiedzi ?

KSIĘGI, teczki z dokumentami są rodzinnym archiwum, którego właścicielką była hrabina Elżbieta Radecka Mikuliczowa.

Spadkobierczyni wraz z wnuczką próbują rozszyfrować tajemniczy testament hrabiny.
Od tego czasu rozpoczyna się wyścig z czasem. Okazuje, że kuframi interesuje się więcej osób. ONI zrobią wszystko...BY JE zdobyć.

Uwielbiam książki, gdzie mamy do czynienia z historią sprzed wielu lat. Poznawanie legend rodzinnych i rozwiązywanie zagadki.

Książka trzyma w napięciu do samego końca. Akcja pełna napięcia i niebezpieczeństwa..
Uwielbiam odkrywać kolejne elementy układanki, by na końcu spotkać niesamowity finał..

Książka bardzo grubaśna. Zawiera wiele informacji. Trzeba bardzo się skupić na czytaniu. Bez tego będziemy sfrustrowani. Gdyż nie będziemy wiedzieć, o co chodzi. Dlatego, zarezerwujcie sobie więcej czasu, w ciszy i spokoju a poznacie niesamowitą historię.

× 1 | link |
@bookaholic.in.me
2021-10-17
7 /10

Polska, Anglia, Francja, Litwa, a nawet Szwecja. Kto by pomyślał, że dwa stare, pokryte grubą warstwą kurzu kufry, odnalezione gdzieś w w zapomnianych od lat zakątkach Archiwum Narodowego Wielkiej Brytanii, przyniosą tak wiele emocji i przygód osobom z nimi pośrednio związanym. W większości ludziom, którzy nie mieli pojęcia o przodkach, historii i swoich korzeniach. Wraz z Karen, Anną, Patrykiem, Igorem i ich przyjaciółmi wyruszymy w podróż w poszukiwaniu odpowiedzi. Tajemnice będą się mnożyć, pojawiać się będą kolejne pytania, a nasi bohaterowie, zupełnie nieświadomie, chcąc rozwikłać zagadkę i starając się odnaleźć zaginiony trzeci kufer, znajdą się w niebezpieczeństwie.
Zdecydowanie jest to pozycja dla wszystkich miłośników historii. Znajdziemy tu cały ogrom opowieści, niektórych sięgających całe wieki wstecz, które pouczają czytelnika ale też dają wskazówki co do rozwiązania sprawy. Należy podkreślić, że wiedza historyczna jest tu przekazywana w bardzo przystępny i dobrze się czytający sposób. Jestem przekonana, że gdyby nauczyciele w taki sposób przekazywali swoją wiedzą, o wiele więcej młodych ludzi byłaby zainteresowana przeszłością pokoleń. W książce nie brakuje również humoru, głównie w dialogach między bohaterami, co ubarwia lekturę i daje miłą odskocznię od prezentowanych tam faktów historycznych ale też poszukiwaniu odpowiedzi na tajemnice.
Dużą zasługę tej międzynarodowej wycieczce w przeszłość należy przypisać Annie Fleming, która stara ...

| link |
ZA
2021-12-17
10 /10

Leszek Herman absolutnie nie zwalnia tempa w ostatniej książce. Tym razem moi ulubieni bohaterowie z Igorem na czele podróżują po Europie wikłając się w zagadkową przeszłość rodziny Flemingów. Kto by pomyślał, że niepozorny architekt ma tak bogatą historię rodzinną, która sięga czasów nawet samego Napoleona! A to z pewnością nie jest jedyna zaskakująca historia, która dzięki najnowszej powieści autora „Sedinum” przenosi nas do XVIII i XIX wieku. I choć z pewnością w szkole już dość dobrze poznaliśmy historię Napoleona, króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, czy też powstań dziewiętnastowiecznych, to tu z pewnością nie będziecie się nudzić. Bo w otoczeniu tej pięknej polskiej historii zaginął tajemniczy skarb i nikt nie wie, co nim jest i gdzie jest. Pewne jest tylko to, że jest i jest ogromny. A wszystko to dzięki dwóm starym skrzyniom, wypełnionych po brzegi dokumentami rodzinnymi, które dziwnym trafem odnajdują się w Archiwum Narodowym Wielkiej Brytanii w Londynie. Oczywiście ta historia nie kręci się wyłącznie wokół Igora i grupie jego brytyjskich przyjaciół. Tym razem do tej ekipy dołącza siostrzenica Igora, która posiada taką samą przypadłość jak jej wujek – niefortunnego pakowania się w kłopoty.

Z tą książką nie da się nudzić! Ba! Z żadną książką autora nie sposób się nudzić. Trzeba się natomiast mieć na baczności, aby nie przeoczyć czegoś ważnego, jakiegoś elementu układanki, dzięki której będziemy mogli rozwikłać choć odrobinę tajemnicy prze...

| link |
@przyrodazksiazka
2021-11-03
10 /10
Przeczytane

Dość spora pozycja z małym druczkiem. Bardzo dużo informacji w niej zawartych, dlatego rozłożyłam ją sobie na kilka dni. Zadziwiające było to, że wracając do jej czytania, wciąż pamiętałam, co było wcześniej. Tak jakby historia na moment się zatrzymała, a potem wraz z naciśnięciem guzika w pilocie ponownie ukazywała mi się w dalszej kolejności. Piszę o tym, bo w wielu pozycjach przerwanie czytania dekoncentruje w dalszej części, bo poprzednia opowieść odpływa w zapomnienie. Tutaj na szczęście tak nie było, co jest dużym plusem.
Na przeczytanie tej książki skusiła mnie okładka, która bardzo pobudziła moją wyobraźnię. Dodatkowo sam motyw zbrodni przykuł moją uwagę.
A o czym jest książka?
Otóż w tej pozycji poszukiwany będzie zaginiony spadek. Wszystko na bazie tła historycznego, by ukazać w którym momencie przestało być o nim głośno. Musieliśmy powrócić do przeszłości, by poznać jego losy. Wszystko zapoczątkowało znalezienie dwóch kufrów z drugiej wojny światowej. Zawierały w sobie dokumenty i księgi. Właścicielką była pani Elżbieta, a spadkobierczynią pani Anna. Okazuje się bowiem, że gdzieś zapodział się trzeci kufer. Pytanie brzmi co się z nim stało i komu zależało na jego odkryciu? Tego starają się dociec spadkobierczyni wraz z wnuczką. Wychodzi również na to, że nie tylko one są zainteresowane całym spadkiem.
Czy uda im się odkryć nie tylko prawdę o nim, ale i zawartość? Jaki jest powód nadmiernego poszukiwania kufra przez osoby postronne? No i czy się...

| link |
@aniabex
2021-10-18
8 /10

Nie ma to jak opowieści babci o czasach jej młodości – niesamowite historie rodzinnych kolei losu, koligacji, legend, pełne tajemnic, sekretów i skandali, do tego stare fotografie, portrety, listy – a we wszystko to wpleciona historia kraju.

„Krzyż Pański” to taka właśnie opowieść. Klimatyczna, ciekawa, intrygująca, wielowątkowa historia z drogocennym skarbem na świeczniku.

A zaczęło się całkiem niewinnie..
Znalezione przypadkowo w piwnicy brytyjskiego Archiwum Narodowego kufry stają się początkiem zakrojonych na szeroką skalę poszukiwań – na początku ich spadkobierców, a następnie dalszej części spadku – skarbu z czasów Napoleona, kufrów jednej z najbogatszych kobiet Drugiej Rzeczpospolitej.

Na jaw wychodzą rodzinne zawiłości, sekrety, dziwne przypadki i powiązania. To rodzi różne teorie, domysły i dywagacje. Rodzina spadkobierców rozpoczyna niebagatelne śledztwo, które swoim zasięgiem obejmuje niemal całą Europę.
Czy to wszystko to tylko „zwyczajne pogmatwane losy ludzi miotanych wojenną zawieruchą” , czy jakaś „spiskowa teoria dziejów”?
Zbieranina dziwaków i ekscentryków, którzy okazują się sympatycznymi i bezpretensjonalnymi ludźmi nie ustanie w poszukiwaniach, dopóki nie osiągnie zamierzonego celu.
A szukanie jest niekiedy jak film historical fiction, etnograficzna bajka, wycieczka krajoznawcza, aż w końcu jak strategiczna gra przygodowo-wojenna, której uczestniczy muszą pamiętać, że mają tylko jedno życie do dyspozycji.
...

| link |
@moj.ksiazkowy.raj
2022-01-11
7 /10

"Krzyż Pański" to najnowsza powieść Leszka Hermana i kontynuacja przygód Igora Fleminga.

Dwa stare kufry z tajemniczym dopiskiem „IIWW 45–47 POLAND”, znalezione przypadkiem w piwnicy brytyjskiego Archiwum Narodowego, zapoczątkują śledztwo, które obejmie pół Europy. Igor Fleming wraz z grupą przyjaciół spróbuje się dowiedzieć, co kryje się w ich wnętrzu. Jednak to nie koniec niespodzianek, bo gdzieś jeszcze znajduje się trzeci kufer, który może zaprowadzić rządnych przygód bohaterów do legendarnego skarbu...

"Krzyż Pański" to powieść, w którym głównym tematem będzie poszukiwanie skarbu, ale żeby go znaleźć najpierw trzeba odszyfrować tajemniczy testament hrabiny Elżbiety Radecka-Mikuliczowej, a to wcale nie będzie łatwe zadanie i przysporzy bohaterom wiele kłopotów. Dzięki listom, dokumentom wracamy do odległych czasów po drugiej wojnie światowej i nawet uda nam się liznąć troszkę historii.😋 Nie ukrywam, że powieść dla mnie była trochę ciężka do ogarnięcia. Autor zalewa nas masą legend, listów, wspomnień... i z jednej strony to dobrze, że książka bogata w sporą dawkę detali i ciekawostek. Jednak momentami trudno było mi się w tym wszystkim połapać - te pokrewieństwa, losy bohaterów... chwilami miałam ochotę rozrysować sobie drzewo genealogiczne, by mieć lepszy wygląd w te wszystkie rodzinne więzy i zażyłości. Nie zaprzeczam, że bardzo lubię twórczość autora, zwłaszcza, że jego książki naprawdę są dopracowane, więc wielki szacun i brawa za to - w końcu ni...

| link |
@papierowamagnoolia
2021-10-25
7 /10

"Krzyż Pański" Leszka Hermana to sensacyjno-historyczna powieść o skarbie ukrytym w kufrach z czasów II wojny światowej i tajemniczym testamencie pozostawionym przez hrabinę Elżbietę Radecką-Mikuliczową.
Wszystko zaczyna się w Archiwum Narodowym Wielkiej Brytanii. To tam stary pracownik George O'Malley natrafia na dwa kufry z napisem sugerującym, że pochodzą z Polski. Uruchomiona zostaje cała procedura polegająca na ustaleniu właściciela i spadkobierców, która ostatecznie prowadzi do rodziny Anny Fleming. Anna i jej wnuczka Karen będą próbowały odszyfrować testament pozostawiony przez hrabinę. Jednak nie tylko one są tym zainteresowane. Na ich drodze pojawią się ludzie, którym bardzo zależy na spadku i kryjącej się w nim fortunie ...

To było moje pierwsze spotkanie z twórczością autora i z radością mogę przyznać, że okazało się udane. Właściwie od początku przypadł mi do gustu jego sposób pisania oraz pomysłowość. W tej powieści znalazłam wszystko co lubię, czyli HISTORIĘ oraz mnóstwo tajemnic i zagadek do odkrycia. Leszek Herman stworzył naprawdę ciekawą fabułę ze zwrotami akcji we właściwym miejscu i tajemnicami przeplatającymi się ze sobą, których sens odkrywamy w odpowiednim czasie.
Muszę jednak zaznaczyć, że czytanie tej książki wymaga skupienia. W "Krzyżu Pańskim" przewija się mnóstwo bohaterów, informacji, na wiele rzeczy warto zwrócić szczególną uwagę, zapamiętać. Trzeba być gotowym na nowe wątki i fakty, odniesienia do postaci historycznych, dłu...

| link |
MA
2021-10-15
8 /10
Przeczytane

"Krzyż Pański" Leszka Hermana to niezwykła opowieść, która łączy elementy historii i czasów współczesnych. Już na początku książki dowiadujemy się, że w archiwum Ministerstwa Spraw Zagranicznych Wielkiej Brytanii, odnaleziono dwa kufry z dopiskiem "IIWW45-47 POLAND". Jedyną żyjąca spadkobierczynią jest Anna Fleming, która wraz z wnuczką Karen chce rozszyfrować testament hrabiny Radeckiej-Mikuliczowej. W testamencie jest mowa o trzech skrzyniach. Gdzie w takim razie znajduje się zaginiony kufer? Kim są ludzie, którzy chcą zgarnąć fortunę hrabiny?

Książka pochłania czytelnika i sprawia, że chce się poznać i rozszyfrować ogrom przedstawionych tajemnic.
Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością Pana Leszka Hermana i zaliczam je do udanych! Nie ukrywam, że po zobaczeniu książki trochę się załamałam. Musicie wiedzieć, że 95% pozycji po które sięgam, mają około 400 stron. Nie przepadam za grubymi księgami i często rezygnuję z czytania, nawet jeśli fabuła wydaje się być interesująca. Oczywiście są wyjątki - tak było w tym przypadku. Czy żałuję? ABSOLUTNIE! Autor stworzył tak niesamowitą historię, że czytałam ją z zapartym tchem.
Podsumowując - polecam, szczególnie fascynatom historii, choć ja do nich nie należę, a książka mi się podobała. :)
Jedynie co mnie niesamowicie frustrowało, to fakt, że czytając tę książkę w mało sprzyjających okolicznościach, musiałam kilkukrotnie cofać się do przeczytanych już fragmentów, co przy ponad 600 stronicowej pozycji b...

| link |
ON
2021-11-02
6 /10
Przeczytane

W Archiwum Narodowym Wielkiej Brytanii odnajdują się dwa stare kufry z napisem POLAND. Okazuje się, że to archiwa rodzinne hrabiny Elżbiety Radeckiej – Mikulicz. Spadkobierczyni Anna Fleming wraz z wnuczką Karen będą próbowały odzyskać skrzynie, ale szybko się okazuje, że nie tylko one chcą je zdobyć.

Od razu powiem, że książka to spory grubasek, ma 600 stron. Byłam w szoku jak do mnie przyszła, trochę mnie przerażała, bo nie przepadam za takimi cegiełkami.

Po drugie trzeba się skupić, aby zapamiętać wszystkie nazwiska i koligacje rodzinne. Przyznam szczerze, że pierwsze 100 stron trochę mnie zmęczyło, bo gubiłam się we wszystkich powiązaniach rodzinnych, do tego mam słabą pamięć do nazwisk, momentami nie wiedziałam o kim mowa.

Książka nawiązuje do wydarzeń historycznych, które łączą się z fikcją. Tym co lubią historię w tle, na pewno się spodoba.

Gdy przebrnęłam już przez wszystkie opisy rodzinne, wciągnęłam się w historię poszukiwania trzeciej skrzyni. Działo się naprawdę dużo: podróże przez Europę, napad, porwanie, włamanie. Byłam bardzo ciekawa kto, oprócz Karin, jej wuja Igora i jego przyjaciół, poszukuje rodzinnego skarbu. I czy w ogóle uda się znaleźć zaginioną skrzynię.

Zamysł na fabułę bardzo mi się podobał, ale chyba jednak to nie dla mnie, gdy tak dużo pojawia się historii rodzinnej. Po prostu nie mam pamięci do nazwisk, powiązań między postaciami. Przez to gubiłam się w dziejach rodziny Anny Fleming

| link |
@tomzynskak
2021-10-24
9 /10

Autor ma bardzo przyjemny styl pisania, dzięki czemu książkę czyta się szybko i z zapartym tchem. Tak naprawdę wciąga juz od pierwszych stron, a kartka za kartką tylko coraz bardziej intryguje i pochłania czytelnika do reszty. Fabuła oparta jest o prawdziwe wydarzenia i postacie, które przeplatają się z fikcją. Wątki są naprawdę bardzo rozbudowane, dlatego na czytaniu polecam się bardzo skupić, a najlepiej robić notatki. Postacie są wspaniale wykreowane, a dialogi pomiędzy nimi ubarwiają powieść i skutecznie rozśmieszają.

Muszę przyznać, że było to moje pierwsze spotkanie z autorem i jak najbardziej mogę się zgodzić z licznymi porównaniami go do Dana Browna. Jednak w moim odczuciu Leszek Herman wypada zdecydowanie lepiej, a fabuła jest nie tylko bardziej porywająca ale i porywająca.

Tak naprawdę śmiało mogę powiedzieć, że jestem zachwycona tą książką. Wątki historyczne, ilość emocji, sensacji, a także wątki kryminalne spowodowały, że otrzymałam wszystko czego oczekuję po dobrej lekturze.
Zachęcam Was do sięgnięcia po „Krzyż pański”. Przeżyjecie z nim niesamowitą podróż przez pół kontynentu i poznacie wiele wspaniałych postaci, z którymi będziecie chcieli rozwiązać zagadki.

| link |
@marta582_82
2021-10-25
8 /10

"- Konkurencyjna ekipa poszukiwaczy skarbów - parsknął ironicznie Igor. - To jak z głupiego filmu.
- Nic w tym nie ma głupiego. Czytałem o rabusiach albo piratach śledzących poszukiwaczy i okradających statki na morzu."
Moje pierwsze spotkanie z autorem zdecydowanie zaliczam do udanych. Dałam się porwać tej historii od pierwszej strony, znalazłam w niej solidny kawał historii, przygodę, niespodziewane zwroty akcji, tajemnice, zagadki oraz niezwykle ciekawą fabułę. Dla fanów książek historyczno-przygodowych pozycja obowiązkowa, pozostałych ostrzegam, że skrupulatność autora dotyczaca opisów oraz spora ilość wątków, faktów i bohaterów może być dosyć przytłaczająca. Jednakże ja ze swojej strony nie mam żadnych zastrzeżeń, ponieważ moje drugie ja, czyli "historyczny geek", był usatysfakcjonowany, a to z kolei sprawiło, że bawiłam się świetnie podczas lektury i z całą pewnością skuszę się na kolejne książki od @leszek_herman

| link |
@esclavo
2021-11-07
8 /10

Połączenie thrillera, sensacji i historii mogło się okazać przytłaczające, a w dodatku rozpisane na 600stron - przeczytanie tej powieści to sport wyczynowy! Ale autor potrafi pisać, potrafi zainteresować, tak że zanim się obejrzymy, obrócimy ostatnią kartkę.

Początek wymagał uwagi, dużo postaci, dużo wątków, powiązania, tajemnica sięgająca zamierzchłych czasów - lekko nie było. Jednak z każdą stroną wsiąkałam w tą opowieść coraz bardziej. Lubię taki typ literatury, dlatego oczywiste jest to, że książka podobała mi się. Pomimo trochę skomplikowanej fabuły, wszystko było spójne i logiczne. I bardzo interesujące.

Pierwsze spotkanie z autorem i od razu udane. Koniecznie muszę nadrobić resztę powieści.

| link |
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Krzyż Pański. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl