Księga imion i świętych. T. 5, R-U

Henryk Fros
Księga imion i świętych. T. 5, R-U
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Jest to przedostatni tom (litery R-U) monumentalnego i unikatowego dzieła w Polsce, będącego swoistą encyklopedią imion i świętych, którzy je nosili. Każde hasło analizowane jest pod względem hagiograficznym (Henryk FROS SJ) i onomastycznym (Franciszek SOWA). Obejmuje niemal całość imiennictwa chrześcijańskiego oraz przybliża większość Świętych czczonych w Kościołach chrześcijańskich. Podobnie jak w tomach poprzednich, hasła wyposażone zostały w noty bibliograficzne, które odsyłają do źródeł hagiograficznych i najpoważniejszych publikacji na temat życia i kultu poszczególnych Świętych oraz ich ikonografii, a także rozlicznych związków z kulturą. Pozycja szczególnie polecana amatorom rozmaitych dyscyplin historycznych, bibliotekarzom, duszpasterzom, katechetom oraz rzeszom czytelników, którzy interesują się swoimi imionami i patronami.
Data wydania: 2006
ISBN: 978-83-7318-376-6, 9788373183766
Wydawnictwo: WAM
Nagrody: Krakowska Książka Miesiąca (Zwycięzca)

Autor

Henryk Fros
Urodzony 18 stycznia 1922 roku w Polsce (Rybnik)
Henryk Fros – polski jezuita, teolog, badacz literatury hagiograficznej, mediewista. Będąc harcerzem, brał udział w wojnie obronnej 1939 roku. Wzięty do niewoli radzieckiej, zdołał uciec z transportu jeńców. Do Towarzystwa Jezusowego wstąpił w czas...

Pozostałe książki:

Księga imion i świętych. T. 1, A-C Księga imion i świętych. T. 2, D-G Księga imion i świętych. T. 3, H-Ł Księga imion i świętych. T. 4, M-P Księga imion i świętych, Tom 6, W - Z
Wszystkie książki Henryk Fros

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Księga imion i świętych. T. 5, R-U nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Księga imion i świętych. T. 5, R-U. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl