Księga Wysp Ostatnich

Anna Klejzerowicz
6.7 /10
Ocena 6.7 na 10 możliwych
Na podstawie 11 ocen kanapowiczów
Księga Wysp Ostatnich
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.7 /10
Ocena 6.7 na 10 możliwych
Na podstawie 11 ocen kanapowiczów

Opis

Charyzmatyczny, obdarzony nieprzeciętną intuicją dziennikarz śledczy Emil Żądło znów trafia na trop sensacji! We współczesnym Gdańsku giną ludzie, a zabójstwa mają ścisły związek ze środowiskiem handlarzy oraz kolekcjonerów starych książek. Jaką rolę w tym krwawym teatrze odgrywa tajemniczy starodruk, zawierający dawno zaginioną treść jeszcze starszej księgi? Z jakiego powodu staje się zarzewiem pasma okrutnych zbrodni? Gdzie dotarła i co odkryła załoga pewnej legendarnej antycznej wyprawy morskiej na daleką Północ? Na te pytania musi znaleźć odpowiedź dziennikarz śledczy Emil Żądło wraz ze swoją partnerką, muzealniczką Martą Zabłocką. Bo nawet policja jest bezradna. My zadajmy sobie tymczasem inne pytanie: czy naszej parze detektywów uda się rozwikłać tę zagmatwaną intrygę? I… przeżyć?
Data wydania: 2017-11-21
ISBN: 978-83-7674-659-3, 9788376746593
Wydawnictwo: Replika
Cykl: Emil Żądło, tom 5
Stron: 296

Autor

Anna Klejzerowicz Anna Klejzerowicz Pisarka, publicystka, fotograf i redaktor, z wykształcenia mgr resocjalizacji. Od urodzenia gdańszczanka, obecnie mieszka w pełnej uroku miejscowości pośród trójmiejskich wzgórz morenowych. Autorka kilku książek fantastycznych i kryminalnych oraz wie...

Pozostałe książki:

Sąd ostateczny Cień gejszy Ostatnią kartą jest śmierć Medalion z bursztynem Czarownica
Wszystkie książki Anna Klejzerowicz

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Emil Żądło znów prowadzi kryminalne śledztwo

3.12.2017

Księga wysp ostatnich to kryminał łączący w sobie historię ze śledztwem dziennikarskim, które prowadzi gdański dziennikarz Emil Żądło. W jednej z gdańskich willi zostają odnalezione zwłoki dwóch mężczyzn. Jednym jest znany naukowiec i bibliofil, a drugim zwykły włamywacz. Policja, mimo najszczerszych chęci nie potrafi rozwiązać zagadki tych śmierc... Recenzja książki Księga Wysp Ostatnich

Moja opinia o książce

Opinie

@sandrajasona
2019-11-05
6 /10
Przeczytane Przeczytane w 2018

biblioteka aleksandryjska, Pyteasz i jego podróż, zaginione Truso
Emil z Martą znów trafiają na trupa znajomego, tym razem mamy tajemną księgę: czy znaleziono opis drogi starożytnych do Islandii i nad nasze Morze Bałtyckie? Historii kryminalnej najmniej chyba we wszystkich tomach, jest tylko tłem dla historii, ja tam już się przyzwyczaiłam. Ponieważ kocham naukową historię tak samo jak kryminał dla mnie wszystkie tomy o działalności detektywistycznej Emila i wiedzy historycznej Marty są lekką, przyjemną lekturą do której wrócę jeśli wyjdą następne tomy.

× 5 | link |
@Nina
2019-11-08
6 /10
Przeczytane E-book 2018

Książki Anny Klejzerowicz wyróżniają się tym, że zawsze dostarczą mi trochę wiedzy historycznej, której w innej formie ciężko by mi było przyswoić. Śledztwa prowadzone przez Emila Żądło i jego partnerkę Martę to zawsze pasjonująca droga w przeszłość. Przeszłość bardzo odległą. Tym razem przenosi nas do Biblioteki Aleksandryjskiej i zabiera na tajemniczą wyspę Thule. Śledztwo toczy się oczywiście we współczesnym Gdańsku, giną ludzie mający związek ze starodrukami, a szczególnie z jednym z nich, który od dawna uważany był za zaginiony.
No i właśnie - śledztwo. Jakoś mało tego było, właściwie prawie wcale, zagadka niemalże rozwiązała się sama. Emil nie miał tu zbyt dużo do roboty. Ja rozumiem, że autorka chce nas zarazić swoją pasją do historii, nie zaprzeczam, że wiedzę ma przeogromną, tyle że tym razem trochę było tego za dużo. Momentami robiło się nudnawo a tego nie lubię.

× 3 | link |
@Vemona
2019-11-06
7 /10
Przeczytane Proza polska Mam 2017 Kryminał

Kolejna opowieść o Emilu Żądło, przybliżająca ciekawostki historyczne. Interesuje mnie historia, lubię historię, więc wszystkie rozmowy i opowieści na ten temat znajdujące się w tekście - szalenie mi się podobają.
Dla mnie lepsza, niż poprzednia, choć lubię wszystkie z tej serii. Jakoś lepiej mi się czytała, może i temat był bardziej interesujący? Przecież nie każda zagadka interesuje. ;)
Poza tym, autorka wyraża pewne przekonania, z którymi się zgadzam, co również wpływa na pozytywny odbiór całości:
"...Wszelkie scentralizowane, hierarchiczne systemy religijne niosą ze sobą wielkie niebezpieczeństwo. ..."
"...Straszna historia. O tyle przerażająca, że ludzkość się nie zmienia, a historia stale się powtarza. - I nikt się z niej niczego nie uczy - dodała. ..." - tu nawiązanie do tragicznych losów Hypatii.
Samo rozwiązanie współczesnej zagadki kryminalnej nie do końca trafiło mi do przekonania, ale i tak uważam, że to bardzo udana powieść.

× 1 | link |
@Zorg
2022-02-14
1 /10
@dorotab
2021-09-17
6 /10
Przeczytane
@jorja
2021-02-02
7 /10
Przeczytane
@Vernau
2020-07-12
7 /10
Przeczytane Kryminał
@mikusia959
2019-11-21
8 /10
Przeczytane
@Danuta_Chodkowska
2019-11-17
6 /10
Przeczytane Posiadam Kryminał z kotem Kryminały co mnie zachwyciły
EW
2019-02-05
10 /10
@ewfor
2017-12-03
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Księga Wysp Ostatnich. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Sąd ostateczny
Sąd ostateczny
Anna Klejzerowicz
7.4/10
Charyzmatyczny, obdarzony nieprzeciętną intuicją dziennikarz w pojedynku z naśladowcą Hansa Memling...
Cień gejszy
Cień gejszy
Anna Klejzerowicz
7.4/10
Charyzmatyczny, obdarzony nieprzeciętną intuicją dziennikarz w tajemniczym świecie japońskich zasad ...
Dom Naszej Pani
Dom Naszej Pani
Anna Klejzerowicz
6.4/10
Charyzmatyczny, obdarzony nieprzeciętną intuicją dziennikarz na tropie jednej z największych zagadek...
Pamiętaj o śmierci
Pamiętaj o śmierci
Anna Klejzerowicz
5.1/10
Charyzmatyczny, obdarzony nieprzeciętną intuicją dziennikarz Emil Żądło znowu poszukuje odpowiedzi....
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl