Czarownica

Anna Klejzerowicz
6.2 /10
Ocena 6.2 na 10 możliwych
Na podstawie 16 ocen kanapowiczów
Czarownica
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.2 /10
Ocena 6.2 na 10 możliwych
Na podstawie 16 ocen kanapowiczów

Opis

Po nieudanym małżeństwie Michał porzuca swoje życie w wielkomiejskiej cywilizacji, przenosi się na wieś i zaczyna budować malowniczy dom.

Na swojej drodze spotyka tajemniczą, wyobcowaną kobietę. Choć mieszkańcy wioski nie pałają do niej sympatią, Michał postanawia się do niej zbliżyć. W jego życie wkrada się jeszcze jedna osoba: sześcioletnia, zamknięta w sobie dziewczynka.

Są książki, które się czyta, ale są książki, bardzo nieliczne, które nas wchłaniają, w które wchodzimy. Czarownica to właśnie taka powieść. Przenosimy się na wieś, do cudownej przyrody i niesamowitych zdarzeń. To osadzona we współczesnych realiach przepiękna baśń.

Grażyna Strumiłowska,

Książka zamiast kwiatka

Data wydania: 2021-01-26
ISBN: 978-83-66481-95-4, 9788366481954
Wydawnictwo: Replika
Cykl: Czarownica, tom 1
Kategoria: Powieść polska
Stron: 368
dodana przez: Asamitt
Mamy 2 inne wydania tej książki

Autor

Anna Klejzerowicz Anna Klejzerowicz Pisarka, publicystka, fotograf i redaktor, z wykształcenia mgr resocjalizacji. Od urodzenia gdańszczanka, obecnie mieszka w pełnej uroku miejscowości pośród trójmiejskich wzgórz morenowych. Autorka kilku książek fantastycznych i kryminalnych oraz wie...

Pozostałe książki:

Cień gejszy Ostatnią kartą jest śmierć Książki Moja Miłość Medalion z bursztynem Sąd ostateczny
Wszystkie książki Anna Klejzerowicz

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

"Czarownica"

5.02.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

„Nie wolno dopuszczać, żeby zdominowała nas przeszłość, bo rezygnacja z pełni życia, ze wszystkimi jej konsekwencjami, może na zawsze pogrążyć człowieka w emocjonalnym letargu”. Michał jest po czterdziestce, ma za sobą nieudane małżeństwo, jego pozycja zawodowa jest stabilna. Od jakiegoś czasu pragnie zmian, marzy mu się domek na wsi. W koń... {} Recenzja książki Czarownica

Bez zachwytu.

8.09.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

"Czarownica" to pierwsza książka Anny Klejzerowicz, jaką przeczytałam. Trafiła do mnie wraz z innymi w ramach konkursu na blogu Moja pasieka. Czekała długo, ale przeczytana została błyskawicznie, bo też stron ma tylko 262 i na dodatek druk jak dla staruszków. Mimo iż najmłodsza nie jestem. to jednak, jako krótkowidz, czytam jeszcze bez okularów i... {} Recenzja książki Czarownica

@Anna_Natanna@Anna_Natanna {}× 8

Szacunek do siebie, szacunek do natury

14.05.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Anna Klejzerowicz napisała powieść pt. „Czarownica”. Znajdziemy w niej chatkę Baby Jagi, a w niej... Nie, nie poczwarę z brodawką na nosie gotującą bulgoczący wywar. Zamieszkuje ją smutna, zdystansowana do świata kobieta. Jaka jest jej historia? Fabuła Michał czuje się zmęczony życiem w mieście. Za namową przyjaciół kupuje działkę na wsi. Intrygu... {} Recenzja książki Czarownica

@asiaczytasia@asiaczytasia {}× 1

Moja opinia o książce

Opinie

@Eli1605
2019-11-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane 2018

Zasugerowałam się nazwiskiem autorki ale zdecydowanie wolę Annę Klejzerowicz w wydaniu kryminalno - sensacyjnym. " Czarownica" to książka obyczajowa z klasycznym tematem fabuły. Jedynie rozwiązanie problemów przez bohaterów zasługuje na szczególną uwagę. I tylko zachęcona zakończeniem z pewnością sięgnę po kolejne tomy ale bez szalonych poszukiwań.

{}× 4 | link |
@mag-tur
2021-05-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane

Spokojna opowieść o Michale, który postanowił wyjechać na wieś za namową znajomych. Pod ich wpływem kupuje działkę i buduje domek letniskowy. Poznaje tam pewną kobietę, samotniczkę. Zaznajamia się z lokalną społecznością i wsiąka w jnią. Spokojna opowieść o życiu, które mogłoby się przytrafić naszemu sąsiadowi, kuzynowi, bratu. Bez żadnych zawrotnych akcji i podnoszących ciśnienie momentów ale jednak ciepła powieść.

{}× 1 | link |
@beata87
2019-11-17
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Powieść obyczajowa, chwilami magiczna, chwilami banalna, ale poruszająca w czytelniku różnorakie struny: współczucia, złości, niezgody, niezrozumienia, czułości i radości... Jak w życiu, cały konglomerat uczuć... a w tym wszystkim ludzie pragnący miłości, spokoju i zrozumienia. No i zwierzęta, całe mnóstwo bohaterów zwierzęcych: mądrych, kochających bezinteresownie i lojalnych bezgranicznie.

{}× 1 | link |
@ewfor
2021-03-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane


Przyglądając się okładce i wpatrując w oczy tej małej dziewczynki, która ma być namiastką jednej z głównych bohaterek, można odczuć coś w rodzaju tajemnicy… magii…


Jeżeli jednak ktoś sugerując się tytułem będzie doszukiwał się w niej magii, czarów, zaklęć i tym podobnych, może się poczuć rozczarowany, bo niczego takiego nie znajdzie. Chociaż… jakaś magia w tej książce jest, ale inna i dość specyficzna.


Moim zdaniem Autorka stara się w swojej publikacji zmusić czytelnika go głębszej refleksji, do zastanowienia się nad tym, co tak właściwie jest w życiu ważne.


Książka jest czymś w rodzaju przewodnika po ludzkich uczuciach, które często działają na siebie antagonistycznie i w pewnym momencie zatrzymując się na skraju, wywracają życie człowieka do góry nogami.


Lektura jest bardzo ciepła, spokojna, chociaż momentami podczas czytania poziom adrenaliny wzrasta. Napisana prostym językiem w formie pamiętnika – wspomnień mężczyzny, przeplatanego monologiem. Trochę częste, zbyt krótkie zdania odrobinę mnie irytowały, bo odbierałam je jak jakieś urywane myśli. Gdyby ktoś zapytał mnie, czy jest to książka lekka, łatwa i przyjemna, to odpowiedziałabym, że… chyba nie do końca, bo przedstawione w niej problemy nie należą do łatwych w rozwiązywaniu.


Historia opisana w książce jest na tyle prawdziwa, że znając realia małej miejscowości, mogła się wydarzyć i m...

{} | link |
@etiudyliterackie
2021-02-11
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10

Michał porzuca swoje dotychczasowe życie w mieście i przenosi się na wieś. Tam poznaje tajemniczą kobietę, o której w zasadzie nikt nic nie wiem. Urzeczony jej osobą postanawia się do nie zbliżyć. To nie koniec zmian w jego życiu, na drodze staje mu również mała tajemnicza dziewczynka.


To historia sielskiego życia na wsi okraszona problemami. Życie bohaterów nie było łatwe, każdy w swojej przeszłości miał styczność z bólem, stratą, z którymi czasem bardzo trudno sobie poradzić. Życie jednak toczy się dalej i ważne jest, aby każdy kolejny dzień przynosił promienie słońca, z początku niepewnie wyglądające zza chmur.
Michał nie jest osobą przebojową, marzy o spokojnym życiu, ma nadzieję, że wiejskie okoliczności przyrody mu w tym pomogą. Ada przeszła jeszcze więcej, a jej doświadczenia sprawiły, że stała się osobą wyobcowaną i skrytą w sobie. Czy tych dwoje ułoży sobie razem życie? Nawet kiedy wydaje nam się, że wszystko idzie w dobrym kierunku w jednej chwili życie potrafi nas zaskoczyć. Tak było również w tym przypadku, nagle w codzienności Michała i Ady pojawia się Małgosia.


Autorka porusza tutaj wiele problemów, które nas dotykają. Strata bliskich, brak miłości, alkohol, niemoc, obojętność, chęć bycia zrozumianym. Mówi o nich delikatnie, bez egzaltacji choć przecież nie są to błahe sprawy. Nie myślcie sobie, że znajdziecie tutaj tylko smutek, jest też miejsce na piękne uczucie, uśmiech, bezinteresow...

{} | link |
MA
2021-09-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@MLB
2021-06-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane Czytadła
@asiaczytasia
2021-05-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@Morella
2021-04-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@SylwiaW
2021-03-26
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 4 /10
Przeczytane
@malgosia311
2021-03-08
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@tatiaszaaleksiej
2021-02-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@Damka1988
2021-02-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
ME
2021-01-29
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@Anna_Natanna
2020-09-08
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

“Dożyliśmy czasów, gdy normalne ludzkie odruchy są już podejrzane. Normą jest znieczulica.”
{}× 2
#
“Niektórzy mówią, że Bóg przyjdzie kiedyś pod postacią zwierzęcia. No i ciekawe, co wtedy z tego wyniknie...”
{}
#
{} Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Czarownica. Polowanie
Czarownica. Polowanie
Anna Litwinek
{}3/10
Sonia Hunamska, rudowłosa dziennikarka ledwie kilka miesięcy wcześniej odkryła, że posiada dziedzic...
Córka czarownicy
Córka czarownicy
Anna Klejzerowicz
{}7/10
Kontynuacja losów bohaterów „Czarownicy”. Małgosia, już jako 22-letnia studentka, przyjeżdża na wa...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl