Łańcuch ze złota

Cassandra Clare
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów
Łańcuch ze złota
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów

Opis

Miłość rani głębiej niż jakiekolwiek ostrze Cordelia Carstairs jest Nocną Łowczynią, wojowniczką trenującą od dzieciństwa walkę z demonami. Kiedy przyjeżdża do Londynu, ponownie spotyka przyjaciół z dzieciństwa: Jamesa i Lucie Herondale'ów i daje się wciągnąć do ich świata błyszczących sal balowych i nadnaturalnych saloników. Przez cały ten czas musi ukrywać swoją miłość do Jamesa, który przysiągł ożenić się z kimś innym. Jednak nowe życie Cordelii rozpada się w proch, gdy ataki demonów niszczą Londyn. Cordelia i jej przyjaciele zostają uwięzieni w mieście i odkrywają, że mroczna spuścizna obdarzyła ich niezwykłymi mocami, a brutalny wybór ukaże prawdziwą cenę bycia bohaterem.
Tytuł oryginalny: Chain of Gold
Data wydania: 2021-09-15
ISBN: 978-83-67023-00-9, 9788367023009
Wydawnictwo: MAG
Cykle: The Last Hours, tom 1, Ostatnie godziny, tom 1
Seria: Ze Świata Nocnych Łowców
Stron: 688
Mamy 2 inne wydania tej książki

Autor

Cassandra Clare Cassandra Clare
Urodzona 27 lipca 1973 roku w Iranie (Teheran)
Pisarka, urodzona w amerykańskiej rodzinie w Teheranie (Iran), do 10 roku życia mieszkała też we Francji, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii. Od okresu szkoły średniej mieszkała w USA (Los Angeles i Nowy Jork), gdzie pracowała w redakcji. W 2004 roku za...

Pozostałe książki:

Miasto kości Miasto popiołów Miasto szkła Mechaniczny anioł Miasto upadłych aniołów Miasto zagubionych dusz Mechaniczny książę Miasto niebiańskiego ognia Mechaniczna księżniczka Pani Noc Władca Cieni Czerwone Zwoje Magii Królowa Mroku i Powietrza Kroniki Bane'a Opowieści z Akademii Nocnych Łowców Wakacje z piekła Cienie Nocnego Targu Próba żelaza Strażnik miecza Zaginiona Księga Bieli Łańcuch ze złota Łańcuch z żelaza Miedziana rękawica Bale maturalne z piekła. Wakacje z piekła. Zestaw 2 książek Łańcuch z cierni Brązowy klucz The Golden Tower The Silver Mask Learn about Loss Nothing but Shadows Pale Kings and Princes Saving Raphael Santiago Son of the Dawn The Infernal Devices: Clockwork Angel Manga The Shadowhunter's Codex Srebrna maska Złota wieża
Wszystkie książki Cassandra Clare

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Miłość, przyjaźń i demony

3.04.2020

Cóż mogę powiedzieć. Zwykle nie czytam literatury która zahacza o fantastykę młodzieżową (o ile w ogóle dobrze to określam), ale muszę przyznać, że książki Cassandry Clare to takie moje guilty pleasure, bo przecież na co dzień lubuję się Myśliwskim, Żulczyku i Kunderze. Czasami jednak potrzebuję przeczytać coś rozluźniającego i sama poczuć się prz... Recenzja książki Chain of Gold

@izvbelv@izvbelv

Chain of Gold

15.01.2022

„There is no better distraction in this world than losing oneself in books for awhile.” - jest to cytat idealny dla książkoholika. Do mnie jak najbardziej trafia ❤️ Książkę przeczytałam po angielsku. Jestem osobą niecierpliwą i po prostu musiałam ją mieć przed naszą polską premierą. Mimo dobrej znajomości języka czytałam ją chyba z pięć miesięcy ... Recenzja książki Łańcuch ze złota

@books___and___cats@books___and___cats

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@grazyna.podbudzka
2022-04-05
10 /10

Twórczość Cassandry Clare miałam okazję poznać, kilka lat temu gdy w bibliotece miejskiej natknęłam się na serię „Dary Anioła”, która zapadła w mojej pamięci i z pewnością do niej wrócę. Byłam bardzo ciekawa powieści „Łańcuch ze złota”, zwłaszcza, że nawiązuje ona do Nocnych Łowców, na których opierają się poprzednio czytane przeze mnie książki, a które doczekały się ekranizacji w postaci serialu i filmu. Czy autorka podtrzymała wysokość poprzeczki?

Cordelia wraz z matką i bratem, po zatrzymaniu ich ojca przez władze Nefilim, przeprowadza się do Londynu. Podróżująca wcześniej z rodziną po świece dziewczyna, ma szanse na odbudowanie przyjaźni z Lucie oraz spotkać jej brata Jamese, którego skrycie darzy uczuciem, równie silnym co nieodwzajemnionym. Ta piękna o ognistych włosach dziewczyna, dzierży miecz Cordona, który służy jej do walki z demonami. Pragnie zdobyć przychylność Nocnych Łowców aby pomóc oczyścić dobre imię swojego ojca. Czy jej się to uda? Czy zdobędzie przyjaciół a może i serce ukochanego? Nieoczekiwanie Londynem wstrząsa seria ataków demonów, które próbują zniszczyć Nocnych Łowców, co kryje się za tymi brutalnych wydarzeniami?

Autorka w wspaniały sposób przenosi nas w świat Nefilim, magów, ferie i innych istot magicznych, które opisane są tak, że bez trudu sobie je wyobrażamy i przenosimy się do fikcyjnego świata ze stron. Walki anielską bronią, demoniczna kraina, duchy a to wszystko w otoczeniu halek, aksamitów, jedw...

| link |
@krysztyna
2021-12-21
8 /10
Przeczytane Po angielsku Młodzieżowe Fantastyka i sf

Oh... My... God... Cassandra Clare did it again! She created a book that contains so many twists and turns, so well made characters and so much tension that I read it with thrill of excitement.
Also I think Grace is the most cruel female character from all the Shodowhuntes books. Her deeds towards James are unbearable for me. There was that one scene I had to stop reading and I just went crying saying "NO! CASSANDRA YOU CANT DO THIS TO JAMES! NOT AGAIN!". And at last the ending which revealed some vital facts. I'm waiting impatiently for more! I feel so sad about what is happening to James and Cordelia, but I still have hope in the third book something will change for the better. Otherwise the readers should be really disappointed.

| link |
KA
@karinakrawczyk02
2023-06-22
10 /10
Przeczytane
@Justyna_Majewska
2023-04-12
8 /10
Przeczytane
@beatazet
2022-05-22
9 /10
Przeczytane
@books___and___cats
@books___and___cats
2022-01-15
10 /10
@JMG
2021-11-25
9 /10
Przeczytane
@izvbelv
@izvbelv
2020-04-03
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

James leżał na łóżku w pokoju, na przykryciach, z rękami pod głową. Wpatrywał się w znajome pęknięcie na suficie, które kształtem trochę przypominało kaczkę . Jego ojciec byłby przerażony.
- Ludzie są niezwyciężeni tylko w książkach.
- Przekonasz się, że zwykle nie są niezwyciężeni nawet nich, ale książkę przynajmniej można raz jeszcze przeczytać. Opowieści oferują nam tysiące nowych początków.
Ale cierpimy dla miłości, ponieważ jest tego warta.
- Prawda zawsze ma znaczenie.
- Nie, kiedy w grę wchodzą historie - odpowiedziała Cordelia. -W historiach nie chodzi o to, żeby były obiektywnie prawdziwe, ale żeby istota opowieści była prawdziwsza od rzeczywistości. Ci, którzy wyśmiewają fikcję literacką, robią to, ponieważ boją się prawdy.
Ale nie zapominaj: cokolwiek zrobię, zawsze będę myślał o tobie.
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Łańcuch z żelaza
Łańcuch z żelaza
Cassandra Clare
9/10
Sekrety niszczą nawet najprawdziwszą miłość Cordelia Carstairs ma pozornie wszystko, czego chciała....
© 2007 - 2024 nakanapie.pl