Władca Cieni

Cassandra Clare
8.4 /10
Ocena 8.4 na 10 możliwych
Na podstawie 36 ocen kanapowiczów
Władca Cieni
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.4 /10
Ocena 8.4 na 10 możliwych
Na podstawie 36 ocen kanapowiczów

Opis

Nowe wydanie w twardych okładkach.

Życie Nocnego Łowcy to życie w pętach powinności. W więzach honoru. Świat Nocnego Łowcy to świat uroczystych przysiąg, a nie ma ślubów świętszych niż te łączące parabatai – wojowników-partnerów, którzy mają razem walczyć i razem ginąć, lecz nigdy, przenigdy nie wolno im się zakochać.
Emma Carstairs odkryła, że miłość odwzajemniona przez jej parabatai, Juliana Blackthorna, jest nie tylko zakazana, lecz także śmiertelnie niebezpieczna: może zniszczyć ich oboje. Wie, że powinna uciec od Juliana, lecz jakże miałaby to zrobić, gdy Blackthornom ze wszystkich stron zagrażają wrogowie? Ich jedyną nadzieją jest Czarna Księga Umarłych, magiczny wolumin o ogromnej mocy. Wszyscy chcą ją dostać, ale tylko Blackthornowie są w stanie ją odnaleźć. Emma, jej najlepsza przyjaciółka Cristina oraz Mark i Julian Blackthornowie przybywają do Faerie – gdzie hulaszcze zabawy skrywają krwawe zagrożenie i żadnej obietnicy nie można ufać – by tam zawrzeć mroczny pakt z królową Jasnego Dworu. Tymczasem narastające napięcie między Nocnymi Łowcami i Podziemnymi doprowadziło do wyłonienia Kohorty, grupy ekstremistów wśród Nocnych Łowców, którzy domagają się wprowadzenia obowiązku rejestracji Podziemnych i „niewygodnych” Nefilim. Zrobią wszystko, co w ich mocy, by ujawnić tajemnice Juliana i przejąć władzę nad Instytutem w Los Angeles.

Kiedy Podziemni zwracają się przeciw Clave, pojawia się nowa groźba w postaci Władcy Cieni – króla Ciemnego Dworu, który wysyła swoich najlepszych wojowników z zadaniem wymordowania wszystkich, w których żyłach płynie krew Blackthornów, i przechwycenia Czarnej Księgi. Gdy mordercza pętla zaciska się wokół Juliana, ten opracowuje ryzykowny plan ratunkowy, którego powodzenie zależy od współpracy z nieprzewidywalnym nieprzyjacielem. Sukces może jednak mieć swoją cenę, jakiej ani on, ani Emma nawet sobie nie wyobrażają; krwawy rachunek, który – być może – przyjdzie zapłacić wszystkim, których kochają.
Tytuł oryginalny: Lord of Shadows
Data wydania: 2022-06-29
ISBN: 978-83-67353-01-4, 9788367353014
Wydawnictwo: MAG
Cykl: Mroczne Intrygi, tom 2
Seria: Ze Świata Nocnych Łowców
Stron: 864
Mamy 2 inne wydania tej książki

Autor

Cassandra Clare Cassandra Clare
Urodzona 27 lipca 1973 roku w Iranie (Teheran)
Pisarka, urodzona w amerykańskiej rodzinie w Teheranie (Iran), do 10 roku życia mieszkała też we Francji, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii. Od okresu szkoły średniej mieszkała w USA (Los Angeles i Nowy Jork), gdzie pracowała w redakcji. W 2004 roku za...

Pozostałe książki:

Miasto kości Miasto popiołów Miasto szkła Mechaniczny anioł Miasto upadłych aniołów Miasto zagubionych dusz Mechaniczny książę Miasto niebiańskiego ognia Mechaniczna księżniczka Pani Noc Władca Cieni Czerwone Zwoje Magii Królowa Mroku i Powietrza Kroniki Bane'a Opowieści z Akademii Nocnych Łowców Wakacje z piekła Cienie Nocnego Targu Próba żelaza Strażnik miecza Zaginiona Księga Bieli Łańcuch ze złota Łańcuch z żelaza Miedziana rękawica Bale maturalne z piekła. Wakacje z piekła. Zestaw 2 książek Łańcuch z cierni Brązowy klucz The Golden Tower The Silver Mask Learn about Loss Nothing but Shadows Pale Kings and Princes Saving Raphael Santiago Son of the Dawn The Infernal Devices: Clockwork Angel Manga The Shadowhunter's Codex Srebrna maska Złota wieża
Wszystkie książki Cassandra Clare

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka zła sama w sobie nie była, nawet jeżeli niektóre dialogi czy wyrażenia pozostawiały s...

14.08.2020

Nie macie pojęcia, jak długo czekałam na drugą część z serii Mrocznych Intryg. Moje uczucia po lekturze pierwszego tomu tworzyły tak niesamowity chaos, że zapanowanie nad nim było możliwe jedynie dzięki poznaniu dalszych losów bohaterów ze świata Nocnych Łowców. Niestety - oczekiwanie na Władcę Cieni nieco ostudziło mój entuzjazm, dlatego też kied... Recenzja książki Władca cieni

@kobiecakawiarnia@kobiecakawiarnia

Władca Cieni, seria Mroczne Intrygi, część 2, Cassandra Clare

17.04.2019

Opis: Czy oddałbyś bratnią duszę za swoją prawdziwą duszę? Życie Nocnego Łowcy to życie w pętach powinności. W więzach honoru. Świat Nocnego Łowcy to świat uroczystych przysiąg, a nie ma ślubów świętszych niż te łączące parabatai - wojowników-partnerów, którzy mają razem walczyć i razem ginąć, lecz nigdy, przenigdy nie wolno im się zakochać. Emm... Recenzja książki Władca cieni

@RajKSiazek@RajKSiazek

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@beata87
2023-05-06
10 /10
Przeczytane

Jeszcze lepsza i bardziej wciągająca niż tom 1 cyklu. Więź parabatai czasami staje się przekleństwem, więc Julian i Emma starają się uniknąć grożącego im szaleństwa spowodowanego zakazaną miłością. Jednocześnie muszą chronić swoich bliskich przed zagrożeniem ze strony Ciemnego Dworu Faerie.
Wielowątkowa fabuła o dynamicznej akcji wessała mnie i nie pozwoliła oderwać się od czytania.

× 9 | link |
@krysztyna
2022-01-30
8 /10
Przeczytane

Cassandra Clare znowu wbija mnie w fotel! Niespodziewane zwroty akcji i trudne wybory bohaterów sprawiają, że nie można oderwać się od tej lektury. Do tego ostatni rozdział zupełnie mnie zaskoczył. Z niecierpliwością czekam na kolejną część!

Bardzo, bardzo polecam. Oczywiście najpierw należy przeczytać poprzednią, równie rewelacyjną część.

× 1 | link |
@nati.girl29
@nati.girl29
2021-04-19
8 /10

"Władca Cieni" wciągnął mnie jeszcze bardziej niż pierwszy tom Mrocznych Intryg. Wielkim plusem był fakt, że na tym etapie znałam już bohaterów - jednak dopiero w tym tomie naprawę ich polubiłam. W poprzedniej części nie wiedziałam co myśleć o Marcu czy niektórych postaciach, ale teraz już ich uwielbiam.

Część pierwsza książki rozkręcała się powoli. Więcej czasu było tam poświęconego na skomplikowane relacje między w bohaterami i wprowadzenie nowych wątków, przez co akcja trochę zwolniła. Zaintrygowała mnie, ale trochę kulała. Mimo to wyprawa do Faerie wzbudziła we mnie wiele emocji, które ostatecznie przyćmiły nudniejszy wstęp do historii. Już samo zakończenie pierwszej części było emocjonujące i mocno mną poruszyło, i na tym się nie miało skończyć...

Jednak to druga część naprawdę mnie wciągnęła. Po powrocie z krainy elfów akcja ruszyła w szybkim tempie, wszystko zaczęło się zmieniać i stało dużo bardziej dynamiczne. A zakończenie książki kompletnie mnie zszokowało. Nie spodziewałam się takiego finału, nie dałam rady przewidzieć obrotu wydarzeń. Chyba pękło mi trochę serce czytając tą książkę.

Inną rzeczą jest fakt, że naprawdę uwielbiam Marka, a w pierwszym tomie wydawał mi się zbyt osobliwy i nieprzystosowany. Kocham jego niewinność i zagubienie, jego relację z Kieranem i Cristiną. Nie spodziewałam się, że ta trójka tak skradnie moją uwagę. Nawet bardziej niż problemy naszych parabatai.

...

| link |
@magdalena.borkowska13
2020-12-07
6 /10
Przeczytane

Nie ukrywam, że tę książkę czytałam bardzo długo. Męczyła mnie pewna błahość tematyczna. Mam na myśli próbę autorki pisania z perspektywy dzieci, co miejscami wygląda, dla mnie, dość komicznie. Oczywiście, Clare jak zwykle kończy powieść z impetem, który aż nakłania do sięgnięcia po kolejną część losów Nocnych Łowców.

| link |
@patrycja.kochmanska
@patrycja.kochmanska
2023-07-06
7 /10
Przeczytane
@esokolowska307
2023-07-05
9 /10
Przeczytane
KA
@karinakrawczyk02
2023-06-22
10 /10
Przeczytane
ST
@stokrotka22
2022-08-19
7 /10
Przeczytane
@beatazet
2022-05-22
9 /10
Przeczytane
@She_is_a_book_freak
@She_is_a_book_freak
2022-04-22
8 /10
Przeczytane PRZECZYTANE POSIADANE
@mag-tur
2022-02-18
7 /10
Przeczytane
@zacisze.wiedzmy
2023-03-09
7 /10
Przeczytane Posiadam Przeczytane 2023 Audiobook 2023 Audiobook
@Justyna_Majewska
2021-08-28
7 /10
Przeczytane
@maziamysza00207
2021-08-10
8 /10
Przeczytane
@SunaiConte
2021-04-11
8 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Władca Cieni. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Pani Noc
Pani Noc
Cassandra Clare
8.3/10
Minęło pięć lat od wydarzeń przedstawionych w „Mieście Niebiańskiego Ognia”, po których Nocni Łowcy...
Królowa Mroku i Powietrza
Królowa Mroku i Powietrza
Cassandra Clare
8.3/10
Niewinna krew została przelana na podwyższeniu w Sali Narad, świętej twierdzy Nocnych Łowców. Po tr...
© 2007 - 2024 nakanapie.pl