Łańcuch z cierni

Cassandra Clare
6.7 /10
Ocena 6.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Łańcuch z cierni
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.7 /10
Ocena 6.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Cordelia Carstairs straciła wszystko, co było dla niej ważne. W ciągu zaledwie kilku tygodni zamordowano jej ojca, uniemożliwiono stworzenie więzi parabatai z najlepszą przyjaciółką, Lucie, a małżeństwo z Jamesem Herondale’em rozpadło się na jej oczach. Co jeszcze gorsze, jest w tej chwili podwładną Lilith, prastarej królowej demonów, co pozbawia ją atutów właściwych Nocnej Łowczyni.

Ucieka więc do Paryża w towarzystwie Matthew Fairchilda, aby rzuciwszy się w wir tamtejszego nocnego życia zapomnieć o swoich smutkach. Rzeczywistość nie daje się jednak łatwo zbyć i wkrótce z domu dochodzą niepokojące wieści: Tatiana Blackthorn uciekła z Adamantowej Cytadeli, a Londynowi zagraża nie kto inny jak Belial, książę piekieł we własnej osobie.

Cordelia wraca do Londynu wstrząsanego konfliktami i pogrążonego w chaosie. Niespodziewany wróg ujawnił skrywany przez lata fakt, że Belial jest dziadkiem Jamesa i Lucie, i Herondale’owie zostają posądzeni o konszachty z demonami. Cordelia chce chronić Jamesa, ale jest rozdarta pomiędzy miłością do niego, którą od dawna uważa za beznadziejną, i możliwością ułożenia sobie nowego życia u boku Matthew. Nie może liczyć na pomoc przyjaciół, którzy – targani własnymi sekretami – będą musieli sami stawić czoło przyszłości.

Czasu jest niewiele, lada chwila plan Beliala uderzy w londyńskich Nocnych Łowców niczym wezbrana fala i odetnie Cordelię, Lucie i Wesołych Złodziejaszków od wszelkiej pomocy. Osamotnieni w mrocznym Londynie, staną oko w oko z armią księcia piekieł. Jeżeli chcą ocalić miasto i swoje rodziny, będą musieli zdobyć się na odwagę, przełknąć dumę i znów zaufać sobie nawzajem – bo jeśli przegrają, mogą stracić wszystko. Także dusze.
Tytuł oryginalny: Chain of Thorns
Data wydania: 2023-04-26
ISBN: 978-83-67353-43-4, 9788367353434
Wydawnictwo: MAG
Cykl: Ostatnie godziny, tom 3
Seria: Ze Świata Nocnych Łowców
Stron: 752
dodana przez: janusz.szewczyk
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Cassandra Clare Cassandra Clare
Urodzona 27 lipca 1973 roku w Iranie (Teheran)
Pisarka, urodzona w amerykańskiej rodzinie w Teheranie (Iran), do 10 roku życia mieszkała też we Francji, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii. Od okresu szkoły średniej mieszkała w USA (Los Angeles i Nowy Jork), gdzie pracowała w redakcji. W 2004 roku za...

Pozostałe książki:

Miasto kości Miasto popiołów Miasto szkła Mechaniczny anioł Miasto upadłych aniołów Miasto zagubionych dusz Mechaniczny książę Miasto niebiańskiego ognia Mechaniczna księżniczka Pani Noc Władca Cieni Czerwone Zwoje Magii Królowa Mroku i Powietrza Kroniki Bane'a Opowieści z Akademii Nocnych Łowców Wakacje z piekła Cienie Nocnego Targu Próba żelaza Strażnik miecza Zaginiona Księga Bieli Łańcuch ze złota Łańcuch z żelaza Miedziana rękawica Bale maturalne z piekła. Wakacje z piekła. Zestaw 2 książek Łańcuch z cierni Brązowy klucz The Golden Tower The Silver Mask Learn about Loss Nothing but Shadows Pale Kings and Princes Saving Raphael Santiago Son of the Dawn The Infernal Devices: Clockwork Angel Manga The Shadowhunter's Codex Srebrna maska Złota wieża
Wszystkie książki Cassandra Clare

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Łańcuch z cierni aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Justyna_Majewska
2023-12-30
6 /10
Przeczytane
@krysztyna
2023-04-06
5 /10
Przeczytane
@beatazet
2022-05-22
9 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

- Nigdy nie mogłabym tobą wzgardzić- odpowiedziała Anna.- Wszyscy jesteśmy ułomni. Mamy skazy jak diamenty, a każda z tych niedoskonałości czyni nas niepowtarzalnymi.
Staraj się nie zbierać bolesnych wspomnień, Lucie- powiedział.- Nie przywiązuj się za mocno do niczego, bo gdy to stracisz, wspomnienia zaczną palić ci mózg jak trucizna, na którą nie będzie lekarstwa.
- Poczucie winy to jedno z najbardziej obrzydliwych uczuć, jakie istnieją- powiedział Alastair.- Większość ludzi zrobi wszystko, żeby go uniknąć. Wiem, że sam...- Wziął głęboki wdech.- Można je albo odepchnąć od siebie i zrzucić na innych, albo wziąć na siebie odpowiedzialność. Można ponieść nieopisany ciężar.
- Wiem, Math. Nie chodzi o perfekcję. To, co próbujesz zrobić, jest niewiarygodnie trudne. Możesz wiele razy się zachwiać. Ja jednak nie uważam, że chwilowa słabość to porażka. Nie, jeśli nadal próbujesz. A na razie pozwól, że ci pomogę.
Drzwi powozu uchyliły się i wyjrzał zirytowany Alastair.
- Serio pytam, ile jeszcze spotkań zaplanowałaś na tych schodach? Mam się przygotować na nocleg w powozie?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Chain of Gold
Chain of Gold
Cassandra Clare
9/10
Chain of Gold, a Shadowhunters novel, is the first novel in a brand-new trilogy where evil hides in...
Łańcuch z żelaza
Łańcuch z żelaza
Cassandra Clare
9/10
Sekrety niszczą nawet najprawdziwszą miłość Cordelia Carstairs ma pozornie wszystko, czego chciała....
© 2007 - 2024 nakanapie.pl