Leśniczówka na Mazurach

Agnieszka Kulig
8.2 /10
Ocena 8.2 na 10 możliwych
Na podstawie 9 ocen kanapowiczów
Leśniczówka na Mazurach
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.2 /10
Ocena 8.2 na 10 możliwych
Na podstawie 9 ocen kanapowiczów

Opis

Czy w małych mazurskich Wikliszkach Anna i Radek postanowią na nowo zawalczyć o swoje szczęście i znajdą do siebie drogę?

Anna jest pisarką z Warszawy, która przyjechała na wieś, żeby w spokoju napisać kolejną książkę. Radek jest meteorologiem, wykładowcą uniwersyteckim, który mieszka w leśniczówce na Mazurach. Oboje mają za sobą nieudane związki, jednak, mimo początkowej wzajemnej niechęci, powoli zaczyna rodzić się między nimi uczucie. Sobótkowe ognisko, wycieczka do Olsztyna i rajd rowerowy coraz bardziej zbliżają ich do siebie.
Data wydania: 2022-06-15
ISBN: 978-83-8280-054-8, 9788382800548
Wydawnictwo: Filia
Kategoria: Romans
Stron: 344
dodana przez: Catta

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Hej Mazury, jakie cudne...

WYBÓR REDAKCJI
2.07.2022

"Las tonął w całkowitych ciemnościach. W świetle reflektorów samochodu widać było tylko niewielki fragment leśnej drogi i okalające ją paprocie. Gdzie ona mnie wysłała?, pomyślała z niepokojem Anna. Ostatnia rzecz, na jaką miała ochotę, to zgubić się w nocy w zapomnianym przez Boga i ludzi mazurskim lesie." Pamiętam, że zawsze mówiło się, że aby ... Recenzja książki Leśniczówka na Mazurach

@maciejek7@maciejek7 × 27

Leśniczówka na Mazurach...

3.08.2022

"Nie wiedziałam, że cisza może mieć tyle odcieni. Niby nie ma żadnego dźwięku, ale nagle słyszysz śpiewającego ptaka. A potem żaby nad jeziorem. W środku nocy budzi cię puchacz i ciarki ci przechodzą po plecach. Tak naprawdę cicho jest tylko nad ranem, tuż przed wschodem słońca. Jak pisał Tolkien, " w zimnej godzinie przedświtu". I wiesz co? Mogła... Recenzja książki Leśniczówka na Mazurach

@paulinkaw@paulinkaw

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@kaganaabooklover
@kaganaabooklover
2022-07-29
8 /10

Cisza i spokój, to jest to, czego potrzeba Annie, aby napisać kolejną książkę. Po rozwodzie z mężem opuściła ją wena twórcza i zmiana otoczenia powinna jej dobrze zrobić. Trafia na Mazury do wsi Wikliszki gdzie poznaje Radka. Meteorologa i samotnika, który też ma za sobą przykre doświadczenia. Mimo, że z pozoru gburowaty, to coś ciągnie Annę do niego, jakby czuła, że to nie jest prawdziwe oblicze mężczyzny.
„Leśniczówka na Mazurach” to książka, która „kupiła mnie okładką”, ale jak się później okazało, treść również przypadła mi do gustu.
Agnieszka Kulig ma bardzo lekki styl i książkę czyta się z przyjemnością. Miło spędziłam z nią czas poznając bohaterów i kibicując rodzącemu się uczuciu.
Ta ciepła historia daje nadzieję na lepsze jutro, a opisy przyrody i sielska atmosfera stworzona przez autorkę, są jej niezaprzeczalnym atutem. Pomimo przewidywalnej fabuły uważam, że to naprawdę dobra książka i miłośnicy obyczajówek będą nią zauroczeni. Tak jak ja😊.

× 2 | link |
@maciejek7
2022-07-04
7 /10
Przeczytane literatura kobieca romans Legimi

Pamiętam, że zawsze mówiło się, że aby zresetować swoje życie, poczuć się na nowo odstresowanym i wypoczętym, to trzeba rzucić wszystko i zostawić za sobą i wyjechać w Bieszczady. W tej książce autorka zamieniła jednak Bieszczady na Mazury. Dla typowego mieszczucha, leśna głusza na Mazurach i w Bieszczadach to niemal to samo. Teoretycznie powinno zadziałać.

× 2 | link |
@przyrodazksiazka
2022-06-20
10 /10
Przeczytane

Powiem wam, że nie spodziewałam się, iż tak bardzo mnie ta książka porwie! Poznałam tutaj dwie zagubione duszyczki, które przeszły w życiu okropny huragan. Oboje zawierzyli drugiej połówce, wykonywali wszystko pod chęci tej istoty zatracając własne potrzeby i pragnienia. Ona oddawała wszystko pod rozkaz zgniłej połowy. Nie czekała nad własnym spełnieniem, po wszystkim potulnie chodziła spać nasłuchując odgłosów prysznica, gdzie szum wody, który go oczyszczał, zostawał na długo w jej pamięci. Nie chciała niczego, nie mogła. W końcu, kiedy poddała się i stała ideałem nad którym pracował, zwyczajnie zostawił ją dla innej...
On marzył o wspólnej przyszłości, oddał jej nawet skrawek serca, który był jego azylem. Robił to co chciała i tak jak chciała. Jeździł z nią w miejsca, które tylko jej sprawiały przyjemność, gotów nawet poświęcić się i przenieść tam, gdzie tylko zechciała. Kochał ją, a ona zostawiła go dla innego, dobrze mu znanego mężczyznę. Czy tak postępuje ktoś, komu uchyliło się rąbek nieba?
Teraz ona po przejściach przyjeżdża na Mazury. Szuka natchnienia do własnych książek, spokoju dla artystycznej duszy i ukojenia dla zszargałych nerwów. Nie planuje przelotnych romansów, pozwala jednak stać się sobą, czyli kimś, kogo przez lata trzymała na wodzy. Spotyka jego, skrzywionego przez złamane serce, choć z malutkim błyskiem w oku, kiedy tylko ją zauważa. Ten błysk jednak gaśnie zaciemniony przez czasy przeszłości. Nie chce przechodzić zawodu po raz kolejny, nie...

× 1 | link |
@bookaholic.in.me
2022-06-16
9 /10

A gdyby tak rzucić wszystko i wyjechać.. na Mazury? Czy w wiejskiej głuszy można odnaleźć szczęście? Czy dwoje na pozór niepodobnych do siebie ludzi może połączyć uczucie, znalezione w kompletnie nieplanowanych okolicznościach? Czy taki związek, mężczyzny z przeszłością i kobiety po przejściach, ma jakiekolwiek racje bytu, gdy z tyłu głowy dalej tkwią demony przeszłości? Na te pytania znajdziemy odpowiedź w barwnie zrelacjonowanej, pięknej opowieści, która zabierze nas w malowniczą i urokliwą podróż do pięknych zakątków Polski. "Leśniczówka na Mazurach" już czeka aby opowiedzieć swoją niepowtarzalną historię.
Anna jest pisarką, która straciła całą wenę. Po namowie przyjaciółki, właśnie w Wikliszkach, ma odnaleźć upragniony spokój i natchnienie do kolejnej książki. Pisze romanse, przez co jej praca jest często deprecjonowana, jednak ona posiada nieograniczona wyobraźnię, ciekawe pomysły, a przez to oddane grono fanek. Prywatnie nie do końca jeszcze pozbierała się po trudnym rozwodzie i nie pogodziła z faktem, że były mąż wymienił ją na lepszy i młodszy model. Przez lata przez niego tłamszona zupełnie zapomniała jak to jest cieszyć się życiem i relacją z mężczyzną. Ania boi się wkroczyć w kolejny związek, nawet nie do końca wie czy potrafiłaby to zrobić. To ciepła, inteligentna kobieta, która większość swoich emocji i pragnień skryła głęboko w sobie. Czy ta rodowita warszawianka znajdzie brakujące jej do szczęścia fragmenty właśnie na Mazurach?
Radek ni...

| link |
@aniasolska
2023-08-16
9 /10
Przeczytane
AN
@Ania04
2023-01-04
10 /10
Przeczytane
@paulinkaw
@paulinkaw
2022-08-03
9 /10
Przeczytane Egzemplarz recenzencki Posiadam Przeczytane Ulubione
@ewazia64
@ewazia64
2022-08-02
7 /10
Przeczytane
@aneta.sawicka05
2022-07-30
5 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

Las tonął w całkowitych ciemnościach. W świetle reflektorów samochodu widać było tylko niewielki fragment leśnej drogi i okalające ją paprocie. Gdzie ona mnie wysłała?, pomyślała z niepokojem Anna. Ostatnia rzecz, na jaką miała ochotę, to zgubić się w nocy w zapomnianym przez Boga i ludzi mazurskim lesie.
Las nocą żył własnym życiem, które czaiło się wokół samochodu, a podsycana obawami wyobraźnia płatała figle.
Ruchy mężczyzny były sprężyste, ale lekko leniwe, przypominał drapieżnego kota, świadomego swojej siły.
Młodsze dzieci wychowywane są mniej surowo od starszych, mają więcej swobody, rodzice są wobec nich bardziej tolerancyjni.
To, że ktoś miał nieudane małżeństwo, nie oznacza, że wpływ na nie miało miejsce, w którym się oświadczył.
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl