Ludzie dla początkujących

Ewa Lipska
Książka Ludzie dla początkujących
Książka Ludzie dla początkujących
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

"Ludzie dla początkujących, jedenasty tom Ewy Lipskiej, można uznać za przeciwieństwo poszukiwań jej rówieśników, na przykład Adama Zagajewskiego, autora wiersza Mistyka dla początkujących. Książka Lipskiej w niczym nie przypomina twórczości innych poetów Nowej Fali. Zagajewski twierdzi, że pisanie jest niekończącym się pragnieniem zdobywania mądrości i obcowaniem z pięknem, natomiast Ewa Lipska nie ma pewności, czy poezja pomoże przezwyciężyć jakiekolwiek dylematy istnienia. W utworze Pismo poety autorka kreśli ironiczną scenę, jak zwykle w ciemnej tonacji: grafolog, badając charakter pisma zmarłego pisarza, stwierdza, że ma do czynienia ""ze zbieraczem urojeń"", a spadkobiercy artysty zauważają, że poeta zużył ""swoje długie życie na krótkotrwałą nieśmiertelność"". Poezja Ewy Lipskiej nie zmienia się od lat, gdyż autorka konsekwentnie dąży do dystansu, przyjmując postawę nieufności wobec świata. Jej spostrzeżenia bywają sceptyczne. Tom Ludzie dla początkujących jest kolejnym, świetnym przykładem twórczego credo poetki. "
Data wydania: 1997
ISBN: 978-83-85568-35-3, 9788385568353
Wydawnictwo: A5 K. Krynicka

Autor

Książki Ewa Lipska

Wszystkie książki Ewa Lipska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Ludzie dla początkujących? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Ludzie dla początkujących. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}