Malarka

Aneta Cierechowicz
7.6 /10
Ocena 7.6 na 10 możliwych
Na podstawie 10 ocen kanapowiczów
Malarka
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.6 /10
Ocena 7.6 na 10 możliwych
Na podstawie 10 ocen kanapowiczów

Opis

Zwykła-niezwykła opowieść o pasji, dojrzewaniu i pogoni za marzeniami.

Dla Gabi, młodej dziewczyny z Krakowa, nadszedł czas, by opuścić rodzinne miasto. Choć jej plany na życie wciąż są niesprecyzowane, artystyczna dusza domaga się inspiracji i wolności. Z pomocą przychodzi mieszkająca w Poznaniu ciotka, uważana przez resztę rodziny Gabi za czarną owcę. Dziewczyna, dzięki wsparciu przyjaciół poznanych w stolicy Wielkopolski, decyduje się na przeprowadzkę i rozpoczęcie zupełnie nowego etapu w życiu. Gabi rzuca się w wir zmian, pragnąc oderwać się od marazmu, który przytłaczał ją przez długi czas. Studia, praca, nowe znajomości… Czy będzie miała odwagę, by pójść za podszeptami intuicji i uczynić ze swojej malarskiej pasji sposób na życie?
Data wydania: 2021-06-30
ISBN: 978-83-8219-412-8, 9788382194128
Wydawnictwo: Novae Res
Stron: 460
dodana przez: dominika.nawidelcu

Autor

Aneta Cierechowicz Aneta Cierechowicz Aneta Cierechowicz – Poznanianka z urodzenia i zamiłowania, absolwentka polonistyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, nauczycielka, animatorka zajęć artystycznych dla młodzieży. Autorka innowacji programowej (indywidualnego programu...

Pozostałe książki:

Skarby hrabiego Bohater Krainy Króla Kruków Obrazy z duszy płynące Szkice o toposach artystycznych od A do Z Zegarki Pana Słowackiego
Wszystkie książki Aneta Cierechowicz

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

"Nie widzimy oczami, nie czujemy duszami, nie odczuwamy sercami..." - MALARKA - Aneta Cierech...

{} WYBÓR REDAKCJI
28.07.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Kim dla Ciebie jest artysta? Jako pierwsze na myśl przychodzi człowiek, który tworzy... Dzieli się swoimi pracami z innymi. Obrazy, rzeźby, książki, muzyka... Wszystko to pozwala mu wyzwalać w ludziach różnego rodzaju uczucia, od szczęścia i radości, do smutku i gniewu. Mało kto jednak zwraca uwagę na artystę samego w sobie. Często jest to człowi... {} Recenzja książki Malarka

Malarka ludzkich historii

21.07.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Książkę otrzymałam z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl, za co serdecznie dziękuję. Dziękuję również Wydawnictwu Novae Res za egzemplarz recenzencki. Czekałam książkę Anety Cierechowicz z niecierpliwością, ponieważ zaintrygowała mnie okładka i opis. Nie jestem wielką znawczynią malarstwa, ale jest to dziedzina, która bardzo lubię i szanuję. „... {} Recenzja książki Malarka

@Morella@Morella {}× 2

Malując emocjami świat nas otaczający

12.09.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

"Malarka" Anety Cierechowicz to powieść, której nie potrafię sklasyfikować i opisać tak by oddać jej nietuzinkowość. Jest to bardzo specyficzna powieść, która dotyka bardzo przyziemnych spraw tj. dorosłość czy wiara w siebie i własne możliwości. Nie jest to zła książka, bo dzięki swojej oryginalności jest ona bardzo piękna. Ta książka jest namalow... {} Recenzja książki Malarka

***

1.08.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Gabriela opuszcza rodzinny dom i miasto. Chce spróbować żyć na własny rachunek, odkryć to co chce robić w życiu. Ucieka do Poznania... tak, tak, ucieka - chce mocno odciąć się od rodziny z zapędami despotycznymi, która dodatkowo podcina jej skrzydła nie wierząc, że jest w stanie utrzymać się realizując swoją największą pasję - malarstwo. Pierwsze ... {} Recenzja książki Malarka

@apo@apo {}

Moja opinia o książce

Opinie

@Mirka
2021-07-28
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

„Malarka” to powieść ze specyficznym klimatem, który otula stopniowo. Jej fabuła wyłamuje się spod znanych schematów pod każdym względem, zarówno w sposobie prowadzenia poszczególnych epizodów, jak i używaniu słowa literackiego i nietypowego zakończenia. Nie jest to lektura, przy której czas, która biegnie szybko i dynamicznie, gdyż brak w niej, lecz nagłych zwrotów akcji czy zbyt gwałtownych emocji. Natomiast w tym swoim spokojnym przebiegu, ma własne ukryte piękno, za którym podążamy strona za stroną, doceniając sposób prowadzenia kolejnych wydarzeń. Jest jak malowanie obrazu, gdzie za każdym pociągnięciem pędzla dostrzegamy mieniące się niuanse, ukryte szczegóły i rozświetlające refleksje. W tym właśnie zawiera się jej urok, że odkrywamy stopniowo kolejne detale, niewidoczne na pierwszy rzut oka elementy, by w efekcie dojrzeć cały obraz sytuacji.

Cała recenzja: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2021/07/842-malarka.html

{}× 5 | link |
@przyrodazksiazka
2021-09-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Przyznam, że dawno nie czytałam tak spokojnej książki. Czuć tutaj artystyczną duszę, która za wszelką cenę starała się wydostać z tekstu.
Gabi zauważa piękno świata, ale i rzeczy, które dla innych są przyzwyczajeniem, a dla niej osobną historią. Wiele rozmyśla nad swoim losem, gdyż choć nie potrafi sprecyzować swoich marzeń, to jednak wie, że bardzo by chciała aby były związane ze sztuką. A dokładniej z malarstwem, które uwielbia. Nade wszystko pragnie stabilizacji i stałej pracy. Podświadomie wyszukuje takie oferty, które potrafią złączyć ją ze sztuką. W międzyczasie poznaje klika nowych postaci, które w jakiś sposób wpływają na jej sposób myślenia.
Ja przyrównała bym je do nowych elementów obrazu, który bez ich udziału nie stanowiłby całości. Cała pozycja jawi mi się jako niesamowity portret, który ma na celu ukazanie nam młodej dziewczyny, która z pędzlem w ręku obdarza nas uśmiechem. Obraz jest całością i jednostką, tak jak książka jest całością, aczkolwiek jej tematem przewodnim jest malarstwo.
To jedna z książek, której priorytetem jest sprawienie byśmy na moment się zatrzymali i zastanowili nad swoimi pragnieniami, czy też kierunkami życiowymi. Poprzez przygody Gabrieli będzie zadawała nam pytania sugerując, że nie tylko postacie mają sobie na nie odpowiedzieć, ale i my właśnie. Nie znajdziecie tutaj burzliwych zachowań, czy też nerwowych scen, tylko spokój i opanowanie. Idealna dla osób, które potrzebują wyciszenia i samozaparcia. Doda wam pewności si...

{} | link |
CZ
2021-08-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10

"Malarka" to przepiękna opowieść o pasji, dojrzewaniu, pogoni za marzeniami. Sama okładka wygląda jak namalowana, a środek jest jeszcze piękniejszy.

IG: Czytomanka

👉Gabi to główna bohaterka, która opuszcza rodzinny Kraków. Trafia pod opiekę ciotki w Poznaniu, która jest czarną owcą w rodzinie, ponieważ miała odwagę żyć po swojemu i spełniać swoje marzenia. Gabi czuje, że ciotka jest tym co potrzebuje- bratnią duszą. Główna bohaterka jest bardzo wrażliwą artystką, która pragnie malować i tworzyć. Próba odnalezienia siebie, podjęcia pracy i wkroczenie w dorosłość może okazać się niezwykle brutalna. Czy Gabi sobie poradzi?

👉Książka stopniowo pokazuje wkroczenie w dorosłość i to ile problemów trzeba pokonać, żeby dojrzeć do "bycia" dorosłym. Ile trudu kosztuje podążać własną ściężką przeciw wszystkim? Historia pokazuje, że nic nie jest czarno białe, a każdy wybór niesie ze sobą konsekwencje i warto dążyć do odnalezienia swojej drogi... Bardzo inspirująca historia!

❗Ocena: 8/10

Dziękuje @wydawnictwo_novaeres za egzemplarz!

{} | link |
@sylwia923
2021-10-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
@kejsikej_czyta
2021-09-11
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Współpraca
@apo
2021-08-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
@jokidawa
2021-07-30
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
KA
2021-07-28
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
@Morella
2021-07-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Posiadam Ulubione Egzemplarze recenzenckie Domowa biblioteczka
@read.my.heart
2021-07-28
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“Gdyby można było nie pamiętać o błędach, złych decyzjach, niewłaściwych posunięciach. Odpocząć od tej świadomości. Dać sobie czas na zmianę podejścia do siebie.”
{}
#
“Jestem powietrzem - pomyślała rozżalona. Ciągle czuję się tak, jakbym przeszkadzała innym. Jakbym była nieciekawa, nie godna uwagi. Nikt mnie nie słucha. Mówię i zaraz przestają mnie słuchać.”
{}
#
“Piękne przedmioty. To czasami jedyne, co pozostaje po bliskich. Okruch pamięci.”
{}
#
“Nadmiar zawsze jest irytujący. Nieważne czego -troski, czułości, wyrzutów, malkontenctwa, narzekań, niepewności, wątpliwości, samooskarżeń i samoniezadowolenia. Nadmiar niszczy, osacza i zadus...”
{}
#
“Nie widzimy oczami, nie czujemy duszami, nie odczuwamy sercami... Jesteśmy zagubieni w świecie cudów. Szukamy ich, a nie widzimy, gdy nas otaczają.”
{}
#
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe