Małpy Pana Boga. Obrazy. Tom 1

Maciej Parowski
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Książka Małpy Pana Boga. Obrazy. Tom 1
Książka Małpy Pana Boga. Obrazy. Tom 1
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

W Małpach Pana Boga, których I tom pt. "Słowa" ukazał się nakładem NCK w 2011 r., staje się Parowski kronikarzem sztuki wyobraźni w wolnej III Rzeczpospolitej. W 2013 ukaże się tom II pracy Parowskiego pt. "Obrazy", poświęcony związkom literatury science-fiction ze sztukami wizualnymi. Tym razem Parowski pisze o grafice, komiksie i filmie fantastycznym, które z chwilą powstania "Fantastyki" były tylko dodatkami do miesięcznika skupionego na literaturze i sprawach "poważnych". Z książki Parowskiego wyłania się obraz ewolucji sztuk wizualnych, które dzisiaj stały się pełnoprawnymi obywatelami fantastycznego światka. Maciej Parowski (rocznik 1946) – krytyk literacki i filmowy, pisarz, scenarzysta komiksów. Redaktor prozy polskiej w czasopismach „Fantastyka”, potem „Nowa Fantastyka” (od 1992-2003 naczelny tego pisma). Od 2004 prowadzi kwartalnik ”Czas Fantastyki”. Srebrna Gloria Artis (2007). Wyróżnienie kapituły Nagrody Literackiej im. Józefa Mackiewicza za powieść Burza. Ucieczka z Warszawy ’40 (2009, wyd. Narodowe Centrum Kultury). Inne książki: Bez dubbingu, Twarzą ku ziemi, Sposób na kobiety. Współscenarzysta komiksów Funky Koval, Wiedźmin. Autor Planety Robotów.  
Data wydania: 2013-09-01
ISBN: 978-83-63631-67-3, 9788363631673
Wydawnictwo: Narodowe Centrum Kultury
Cykl: Małpy Pana Boga, tom 2
Kategoria: Publicystyka i Esej
Stron: 594
dodana przez: kazal_ka

Autor

Maciej Parowski (ur. 1946) – polski pisarz, felietonista, scenarzysta komiksów, krytyk literacki i filmowy. Od 1982 roku kierownik działu literatury polskiej w „Fantastyce” (od 1990 w „Nowej Fantastyce”), w latach 1992-2003 również naczelny pisma. Ob...

Książki Maciej Parowski

Wszystkie książki Maciej Parowski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Małpy Pana Boga. Obrazy. Tom 1 aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie
@ryszpak
@ryszpak
2019-12-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane Science Fiction Posiadam Fantasy Eseje, publicystyka A.D. 2019

Pierwsza część "Obrazów" poświęcona jest komiksom i sztuce rysunku, obrazu, związanego z fantastyką. Czego tu nie ma... Są wywiady z Rosińskim, Wróblewskim, Starowieyskim, Beksińskim, Polchem. Jest wiele esejów o twórcach komiksów, próba określenia kierunków jego dalszego rozwoju. Jest oczywiście miejsce na omówienie całej historii powstawania "Funky'ego Kovala". Jest jako miły bonus komiks "Naród wybrany" drukowany w latach 90. w "NF".
Bardzo gorąco polecam. Rewelacja.

{} | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Małpy Pana Boga. Obrazy. Tom 1. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}