Medytacje na każdy dzień. Ścieżka do spokoju

Tenzin Gjaco "XIV Dalajlama"
6.5 /10
Ocena 6.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Medytacje na każdy dzień. Ścieżka do spokoju
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.5 /10
Ocena 6.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Książka ta zawiera przemyślenia, powiedzenia i przypowieści zaczerpnięte z nauk jednego z największych nauczycieli duchowych świata.

Cytaty, przedstawione w formie codziennych refleksji, po jednej na każdy dzień roku, odzwierciedlają całościową wizję świata Dalajlamy. W każdym z nich w ujmująco bezpośredni sposób omawia on niemal wszystkie aspekty ludzkiego życia, rozważając różnorodne zagadnienia: od różnic religijnych do etyki reklamy. Pomimo szczerej akceptacji współczesnego świata Jego Świątobliwość ani na chwilę nie pozwala nam zapomnieć, jak ważna jest zwyczajna dobroć i współczujące serce.

Słowa Dalajlamy – mądre, inspirujące i przesycone duchem humanizmu – przynoszą wszystkim ludziom pełne nadziei przesłanie oraz głęboką, a zarazem łatwą do zrozumienia filozofię współczucia i niestosowania przemocy.

Data wydania: 2022-09-06
ISBN: 978-83-8188-624-6, 9788381886246
Wydawnictwo: Rebis
Stron: 440
dodana przez: ReginaCatta
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Tenzin Gjaco "XIV Dalajlama" Tenzin Gjaco "XIV Dalajlama"
Urodzony 6 lipca 1935 roku w Chinach (Takcer)
Tenzin Gjaco, XIV Dalajlama – duchowy i polityczny przywódca narodu tybetańskiego, laureat pokojowej nagrody Nobla (1989). Urodził się w chłopskiej rodzinie, w miejscowości Takcer w północno-wschodnim Tybecie, niedaleko miasta Xining. W wieku dwóch ...

Pozostałe książki:

Etyka na nowe tysiąclecie Buddyjska ścieżka do pokoju : wykłady na Harvardzie Autobiografia duchowa Podstawy praktyki buddyjskiej Sztuka szczęścia. Poradnik życia
Wszystkie książki Tenzin Gjaco "XIV Dalajlama"

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Medytacje na każdy dzień. Ścieżka do spokoju? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Proteus
2022-04-12
7 /10
Przeczytane =POSIADAM= =BUDDYZM I Pokrewne=

Pamiętam, że jedna z bliskich mi osób miała kiedyś książkę, która zawierała cytaty i przypowieści z Jej Świętej Księgi - Biblii, wraz z interpretacjami, opiniami wartościowych duchownych.
Jedna sentencja = jeden dzień. Rzecz prosta. I ów osoba czytywała ją sobie codziennie. Po troszeczkę, sumiennie, starając się lepiej rozumieć ludzi - czym zdobyła sobie moje uznanie.

Tutaj jest podobnie - "Medytacje na każdy dzień" to zbiór przemyśleń, sentencji, poglądów i fragmentów wypowiedzi autorstwa XIV Dalajlamy - Tenzina Gjaco - Duchowego Przywódcy Tybetańczyków, oraz jednej z najważniejszych osób dla światowego Buddyzmu.

Zbiór podzielono na każdy dzień roku tak, że do każdej daty przypisana jest jedna wypowiedź.
Dlatego tę książkę trochę ciężko mi przyporządkować do półki "Przeczytane", bo uważam, że taką pozycję się raczej "czytuje", a nawet można w każdej chwili do niej wracać pod odpowiednią datą, ale nie powinno się jej "klasycznie PRZEczytać" i odstawić na półkę.

Moje Ja-Buddysta powie, że większość z rzeczy tam zawartych będzie niemalże podstawową wykładnią światopoglądową.
Natomiast dla osób, które nie określiłyby się jako przedstawiciele tej religii-filozofii, treści są tam na tyle neutralne, etycznie utylitarne i przesiąknięte duchem humanizmu, że z pewnością znajdą coś dla siebie, bez względu na różnice.

A w ostateczności książeczkę możemy podarować jako wartościowy upominek Wrażliwej Osobie, którą cenimy, bo "Rebis" wyd...

× 5 | link |
@justyna.sl
2021-01-22
6 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Medytacje na każdy dzień. Ścieżka do spokoju. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl