Męskie pół świata

Wojciech Eichelberger, Tomasz Jastrun
6.5 /10
Ocena 6.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Męskie pół świata
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.5 /10
Ocena 6.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Inspirujące rozmowy, które pomogą kobietom poruszać się w labiryncie męskiego świata, a mężczyznom - zrozumieć siebie.

Żyjemy w czasach głębokich przemian społeczno-obyczajowych. Pogoń za pieniędzmi, praca, nieustanny pośpiech, swoboda seksualna i emancypacja kobiet zachwiały posadami patriarchalnego porządku świata.

Typowe „męskie” i „żeńskie” cechy nie wydają się już tak oczywiste jak kilkadziesiąt lat temu. Czy różnice pomiędzy płciami się zacierają, czy odwracają się role? Lawina zmian ruszyła, ale ciągle nie wiadomo, co z tego wyniknie...

Męskie pół świata to mądre i inspirujące rozmowy Wojciecha Eichelbergera i Tomasza Jastruna. Skłaniają do przemyśleń, pozwalają zatrzymać się w codziennym pośpiechu i uchwycić to, co w życiu najważniejsze. W dwóch rozmowach uczestniczy Paulo Coelho, jeden z najbardziej znanych współczesnych pisarzy.

Wojciech Eichelberger – psycholog i psychoterapeuta, współtwórca pierwszych ośrodków psychoterapii w Polsce. Prowadzi Instytut Psychoimmunologii (IPSI) w Warszawie. Autor i współautor wielu bestsellerowych książek, m.in. Życie w micie, Sny, które budzą (Wydawnictwo Zwierciadło), uświadamiających czytelnikom istotne źródła ich życiowych problemów i wskazujących drogę do ich przekraczania. Od lat związany z magazynem „Zwierciadło”.

 Tomasz Jastrun – poeta, prozaik, eseista, krytyk literacki, felietonista i reporter. Autor i współautor wielu książek, m.in. Czułym okiem , Sny, które budzą  (Wydawnictwo Zwierciadło). Współpracował m.in. z „Kulturą”, „Rzeczpospolitą”, „Newsweekiem”. Od lat związany z magazynem „Zwierciadło”. Laureat licznych nagród m.in. nagro­dy literackiej paryskiej „Kultury”.

Data wydania: 2016-03-23
ISBN: 978-83-64776-89-2, 9788364776892
Wydawnictwo: Zwierciadło
Stron: 256
dodana przez: jatymyoni
Mamy 3 inne wydania tej książki

Autor

Wojciech Eichelberger Wojciech Eichelberger
Urodzony 10 czerwca 1944 roku w Polsce (Warszawa)
Tadeusz Wojciech Eichelberger – polski psycholog, psychoterapeuta, pisarz. Absolwent Liceum im. Stefana Batorego w Warszawie. W 1968 ukończył studia na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Po studiach przez trzy lata pracował w placó...

Pozostałe książki:

Kobieta bez winy i wstydu Dobra miłość Zdradzony przez ojca Alchemia "Alchemika" : Wojciech Eichelberger w rozmowie z Wojciechem Szczawińskim. Królewicz Śnieżek. Baśniowe stereotypy płci Ciałko Krótko mówiąc Męskie pół świata W poszukiwaniu mistrzów życia Zatrzymaj się Bajka to życie albo z jakiej jesteś bajki Dobre rozmowy, które powinny odbyć się w każdym domu Elementarz dla kobiety i mężczyzny Jak wychować szczęśliwe dzieci Mężczyzna też człowiek O co pytają dzieci ? : o miłości i wychowaniu Pomóż sobie : daj światu odetchnąć Siedem boskich pomyłek Sny, które budzą Trudne związki Wariat na wolności. Autobiografia Życie w micie Być lekarzem, być pacjentem Być tutaj Co z tym światem? Patchworkowe rodziny. Jak w nich żyć Quest twoja droga do sukcesu Szef, który ma czas
Wszystkie książki Wojciech Eichelberger

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Męskie pół świata aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Carmel-by-the-Sea
2019-12-15
7 /10
Przeczytane Reportaże_i_ współczesny_świat Ekonomia_psycho-socjologia_1 Posiadam

„Męski pół świata” to spisane, ciekawym językiem, dyskusje dwóch panów w wieku, świadczącym o ich życiowym doświadczeniu. Poeta Tomasz Jastrun spotyka sie w tej ksiażce z psychologiem Wojciechem Eichelbergerem.
Rozmowy dotyczą relacji damsko-męskich z punktu widzenia mężczyzny, ale czasami w bardziej zobiektywizowanej formie podanej przez Eichelbergera, gdy występuje jako doświadczony terapeuta.
Dominujący subiektywny punkt widzenia, który autorzy kilkakrotnie świadomie deklarują, jest jednocześnie wadą i zaleta (str. 143). Daje czytelnikowi poczucie intymności zwierzeń autorów, a jednocześnie uniemożliwia syntetyczne analizy opisywanych zjawisk.
Nie można im zarzucić braku szczerości. Opisują swoje dziecięce fascynacje koleżankami, walki o dominację między kolegami. Wielokrotnie dokonując autoanalizy postępowań w życiu dorosłym, źródeł ciemnych i jasnych stron postępowania upatrując we własnym dzieciństwie. Taki niemal autoterapeutyczny ton odebrałem jako otwartą próbę dzielenia się z innymi doświadczeniem. Mnie to przekonało.
Poznajemy więc nauczycielki szkolne, mamki, sąsiadki. Wszystkie one budowały ich młodzieńczy obraz świata drugiej płci, formując ich w wieku dojrzewania. Rozprawiają się z własnymi pierwszymi nieudanymi związkami, upatrując klęsk w niemożliwej dojrzałej i odpowiedzialnie zbudowanej relacji w tak młodym wieku (str. 192-193).
Nie oszczędzają ojców i matek. W przypadku Jastruna dowiadujemy się na przykład, że jego ojciec był dalece ...

| link |
@MLB
2021-06-23
6 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Męskie pół świata. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat