Miasto pływające

Juliusz Verne
Książka Miasto pływające
Książka Miasto pływające
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

"Miasto pływające" jest nietypową, na poły reporterską powieścią, w której Juliusz Verne zawarł wrażenia z podróży, jaką odbył w roku 1867 na największym wówczas statku świata – parowcu "Great Eastern". Warto dodać, że statek ten został zbudowany przez genialnego konstruktora Isambarda Kingdoma Brunela, który w 2002 roku w plebiscycie BBC na 100 najważniejszych Brytyjczyków wszech czasów zajął drugie miejsce za Winstonem Churchillem. W powieści poznajemy sympatycznego angielskiego oficera, który stara się odzyskać ukochaną, w wyniku układów rodzinnych oddaną przez ojca w ręce bankruta i aferzysty.  
Tytuł oryginalny: Une Ville flottante
Data wydania: 2015
ISBN: 978-83-282-0255-9, 9788328202559
Wydawnictwo: Hachette Polska
Seria: Kolekcja Juliusz Verne
Stron: 172
dodana przez: Mirko

Autor

Juliusz Gabriel Verne, Jules Gabriel Verne (1828 - 1905) – francuski pisarz, dramaturg, działacz społeczny, jeden z pionierów gatunku science fiction, nazywany "dziadkiem science fiction". Napisał wiele powieści podróżniczych i fantastyczno-naukowych...

Książki Juliusz Verne

Wszystkie książki Juliusz Verne

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Miasto pływające aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Miasto pływające. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}