Pięćset milionów hinduskiej księżniczki

Juliusz Verne ...
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Książka Pięćset milionów hinduskiej księżniczki
Książka Pięćset milionów hinduskiej księżniczki
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Nowa seria wydawnicza Wydawnictwa Zielona Sowa „Podróże z Verne’em” zawiera 14 powieści Juliusza Verne’a. Obok utworów należących do kanonu twórczości francuskiego klasyka, prekursora science fiction, znalazły się w niej również pozycje mniej znane polskiemu czytelnikowi, jak utrzymane w konwencji powieści utopijnej "Pięćset milionów hinduskiej księżniczki" czy "Dramat w Inflantach", którego akcja toczy się wokół zbrodni i następującego po niej śledztwa. Starannie opracowane, opatrzone rzetelnymi przypisami książki, w nowych pełnych przekładach z języka francuskiego, rekomenduje Polskie Towarzystwo Juliusza Verne’a.
Tytuł oryginalny: Les Cinq cents millions de la Bégum
Data wydania: 2009-11-18
ISBN: 978-83-7623-231-7, 9788376232317
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Seria: Podróże z Verne'em
Stron: 205

Autor

Juliusz Verne Juliusz Verne Juliusz Gabriel Verne, Jules Gabriel Verne (1828 - 1905) – francuski pisarz, dramaturg, działacz społeczny, jeden z pionierów gatunku science fiction, nazywany "dziadkiem science fiction". Napisał wiele powieści podróżniczych i fantastyczno-naukowych...

Książki Juliusz Verne

Wszystkie książki Juliusz Verne

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Pięćset milionów kością niezgody

5.11.2011
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Juliusza Verne nie muszę chyba nikomu przedstawiać. Z pewnością wielu z was zetknęło się już z jego powieściami czy to mimochodem o nich słysząc, czy czytając z premedytacją. Pomimo że powieściopiszarz odszedł na łono Abrahama ponad sto lat temu, to historie przezeń przedstawiane są czytywane do dziś i mogą służyć za wzór dla wielu osób, pragn... {} Recenzja książki Pięćset milionów hinduskiej księżniczki

@Darcy@Darcy {}

Moja opinia o książce

Opinie

@Darcy
2011-11-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Reasumując, doszłam do wniosku, że twórczość Juliusza Verne'a, a w szczególności Pięćset milionów hinduskiej księżniczki, są warte poznania. Autor potrafi operować językiem, nie rażąc potocznymi frazami, a jednocześnie opisując wszystkie wydarzenia przystępnie, a zarazem kunsztownie. Teraz wiem, że nie bez powodu od tak wielu lat książki napisane przez ów pisarza są tłumaczone na wiele języków, ale także znajdują odbiorców. Ich fenomen nie jest mi jeszcze do końca znany, ponieważ nie przeczytałam wystarczająco wielu dzieł twórcy, co postaram się zmienić w przeciągu najbliższych kilku lat. Mogę więc z niezmąconą pewnością oszacować, że absolutnie każdy powinien sięgnąć po coś autorstwa Verne'a. Nie wspominając o młodszych czytelnikach, który wielokrotnie lubują się w wartkiej akcji, starszych miłośników książek również powinna zaciekawić ta pozycja. Pozostaje mi tylko powiedzieć, że na pewno nie raz i nie dwa na moich półkach zagości nazwisko autora.

{} | link |
@Zorg
2012-09-05

"Nie będę szczegółowo powtarzał objaśnienia, które profesor Schultze dał Mr. Sharpowi. Wbrew zwyczajowi był on tym razem prawie rozwlekły. Prawda, że mówił o przedmiocie, w którym zwykle był niewyczerpany. Chodziło mu bowiem o wykazanie Mr. Sharpowi, słuszności tezy, że rasa germańska winna wziąć górę nad wszystkiemi innemi rasami." Pociski dalekiego zasięgu i trujący gaz.

{} | link |
AN
2020-01-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane Posiadam

Co czytać po książce “Pięćset milionów hinduskiej księżniczki”- Juliusz Verne

Książka Battle Royale #5
Battle Royale #5 Koushun Takami, Masayuki Taguchi
{}7/10
Sprawny fizycznie i niezwykle inteligentny Shinji próbuje na...
Książka Battle Royale #4
Battle Royale #4 Masayuki Taguchi, Koushun Takami
{}7/10
Dla Niidy gra, w której biorą udział, to jedynie kolejna spo...
Książka Żydzi Sochaczewscy
Żydzi Sochaczewscy Paweł Fijałkowski
{}6/10
Książka Rody magnackie Rzeczypospolitej Encyklopedia PWN
Rody magnackie Rzeczypospol...
{}8/10
Publikacja dotyczy wybranych rodów magnackich Rzeczypospolit...
Książka Polska za Nerona
Polska za Nerona Aleksander Krawczuk
{}5.8/10
Niezwykła lekcja historii ludów, które zamieszkiwały tereny ...

Cytaty z książki

O nie! Książka Pięćset milionów hinduskiej księżniczki. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe