Mike Tyson. Moja prawda

Mike Tyson, Larry Sloman
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Mike Tyson. Moja prawda
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Najlepsza, najbardziej męska autobiografia w historii sportu!

Niewinny, oskarżony o gwałt i skazany na 3 lata więzienia. Tam czytał Hrabiego Monte Christo i przygotowywał się do zemsty. Był tak wściekły, że nie pamięta, w jaki sposób odgryzł Holyfieldowi kawałek ucha. Zarobił na ringu kilkaset milionów dolarów, a mimo to zbankrutował. Zdobył tysiące kobiet, wlewał w siebie alkohol w ilościach przemysłowych, a do walk stawał naćpany i otępiony lekami. Ale był. Ostatnim prawdziwym królem boksu. Nieźle jak na „czarnucha z przyczepy”.

Ta książka rzuca na kolana. Jest bezprzykładnie szczera, okrutna, skandaliczna, komiczna i inspirująca zarazem. Obłędna podróż z dna na sam szczyt. Z powrotem na dno. I w końcu ku względnemu spokojowi i rodzinnemu szczęściu – mimo tragicznej śmierci córeczki.

Nieprawdopodobna, a jednak prawdziwa. Doskonale opisana życiowa droga Bestii, która biła tak mocno, jak nienawidziła.

Wydanie 4
Tytuł oryginalny: Undisputed Truth
Data wydania: 2023-04-14
ISBN: 978-83-8330-209-6, 9788383302096
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Kategorie: Sport, Autobiografia
Stron: 632
dodana przez: Vernau
Mamy 3 inne wydania tej książki

Autor

Mike Tyson Mike Tyson
Urodzony 30 czerwca 1966 roku w USA (Fort Greene, Nowy Jork)
Mike Tyson, właśc. Michael Gerald Tyson – amerykański bokser. Jest dwukrotnym mistrzem świata wszechwag zawodowców (w latach 1986–1990 i w 1996). Pozostaje najmłodszym mistrzem świata w tej kategorii w historii boksu zawodowego, którym został w wi...

Pozostałe książki:

Mike Tyson. Moja prawda Tyson. Żelazna ambicja
Wszystkie książki Mike Tyson

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Nieświęty

31.10.2020

Mike Tyson to jeden z najlepszych, o ile nie najlepszy, bokser w historii tego sportu. Zdania mogą być podzielone, ile ludzi, tyle opinii, a każdy przecież w zawodniku ceni inne rzeczy. W ringu zachowywał się jak bestia i tak odbierało go społeczeństwo. Ale czy na pewno taki był? Co kryło się w głowie tego wojownika? Książkę pożyczył mi kolega. Sz... Recenzja książki Moja prawda

@Banshee22@Banshee22 × 1

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Soshy
@Soshy
2015-03-17
Przeczytane

O Mike'u Tysonie słyszał chyba każdy, ale jak się okazuje to, co przekazywały media to zaledwie ułamek, przysłowiowy wierzchołek góry lodowej. Oczywiście każdy wie, że Tyson to genialny bokser, ale też człowiek nieprzewidywalny i piekielnie niebezpieczny zarówno w ringu, jak i na ulicy. Myślę, że ta biografia to pozycja godna polecenia każdemu, bez względu na płeć i zamiłowanie bądź jego brak do boksu, może jedynym kryterium powinien być tutaj wiek czytającego, bo książka jest naprawdę momentami mocna i wulgarna. To historia jednego (!) człowieka, a mógłby obdarzyć swoim bujnym i niestety niechlubnym życiorysem naprawdę sporą liczbę ludzi. Czytając tę książkę z każdą stroną otwierałam oczy coraz szerzej ze zdziwienia i niedowierzania, że naprawdę można tak żyć. I przeżyć. Kończąc ostatnią stronę naprawdę jestem pod wrażeniem,że jest to autobiografia, a nie po prostu biografia, że jej autor nadal żyje, po tylu latach niszczenia samego siebie, zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Tak naprawdę nie można ocenić tej książki, ponieważ nie mamy prawa oceniać czyjegoś życia, myślę jednak, że naprawdę warto ją przeczytać, może także "ku przestrodze", ale przede wszystkim, aby poznać życiorys osoby niezwykłej, a takich nie ma zbyt wiele.

| link |
@Banshee22
2020-10-27
8 /10
Przeczytane
@Adam84
2020-01-02
9 /10
Przeczytane Przeczytane, Posiadam

Cytaty z książki

O nie! Książka Mike Tyson. Moja prawda. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl