Mroczne szaleństwo

Mroczne szaleństwo
4.43
Ocena 4.43 na 5 możliwych
Na podstawie 21 ocen kanapowiczów
?Nazywam się MacKayla, w skrócie Mac. Jestem widzącą sidhe, tą, która widzi e...
?Nazywam się MacKayla, w skrócie Mac. Jestem widzącą sidhe, tą, która widzi elfy. Z tą świadomością pogodziłam się dopiero niedawno i bardzo niechętnie. Moja filozofia jest bardzo prosta ? każdy dzień, kiedy nikt nie próbuje mnie zabić, to dla mnie dobry dzień. Ostatnio nie było ich wiele. Szcze...
Pełny opis
Data wydania: 2011
ISBN: 9788374802123
Wydawnictwo: MAG

Recenzje

Mroczne szaleństwo
Rozpoczynając pisać tą recenzję, chyba na początku skupię się na tym co w księgarni, przy wyborze książki jest najważniejsze, czyli okładce. W końcu to ona przyciąga oczy i mówi nam bardzo wiele o tym co dana książka zawiera. Niestety, ale jak pewne wielu z was już się przekonało, twórcy okładek ...
Świat elfów w mrocznej odsłonie
Już od dawna miałam ochotę na przeczytanie tej książki, jak i całej serii. Mój „apetyt” na nią co raz bardziej podsycały pozytywne recenzje jakie miałam okazję czytać. Czy książka rzeczywiście mnie urzekła? Zobaczcie sami. Karen Marie Moning posiada licencjat z dziedziny prawa i socjologii. Jedna...
Napisz swoją opinię

Opinie

@coconut
@coconut 2011-07-12
Przeczytane (2011-07-12)
Książkę kupiłam w ciemno, rzadko mi się to zdarza, ale naczytałam się tylu pozytywnych opinii, że nie mogłam się powstrzymać. Prawda - Mac jest denerwująca. Boże, jaka ona pusta! Ale nawet ona nie popsuła świetnego efektu (sama nie była najgorsza, może troszeczkę irytująca). Ciekawa historia, całkiem zgrabnie napisana i wydana (punkt sporny - korekta nie postarała się, niektóre zdania są za długie i psują ciągłość). Czyta się naprawdę szybko i przyjemnie. Podobały mi się postacie - świetnie skrojone, zwłaszcza postać Barronsa. Polecam oczywiście.
@Goszka
@Goszka 2013-03-18
Przeczytane (2013-03-18)
Jestem pozytywnie zaskoczona. Wpadła mi w ręcę przypadkiem i nie wypuściłam jej dokąd nie skończyłam. Nie mamy w tej książce podziału na dobrych i złych - dostajemy za to całą paletę odcieni szarości. Różnorodność postaci jest niewątpliwym atutem "Mrocznego szaleństwa", podobnie jak to, że pani Moning nie rzuca wszystkich kart na stół i nie zdradza na początku wszystkich tajemnic. Wciągający świat! :)
@tilana
@tilana 2014-04-03
Przeczytane (2014-04-03)
Do książki podeszłam z dużą dozą ostrożności, a jak się okazało nie potrzebnie. Książkę zakupiłam na wyprzedaży i długo czekała na półce zanim po nią sięgnęłam, a teraz żałuję, że tyle z nią zwlekałam. Bardzo ciekawa fabuła, szybka akcja, ciągle się coś zmienia i co najważniejsze trudno przewidzieć co będzie dalej :0 Bardzo serdecznie polecam!!!
@Ledina
@Ledina 2011-05-31
Przeczytane (2011-05-31)
Tak jak w mojej recenzji, książka świetna. Naprawdę nie spodziewałam się czegoś takiego po okładce. Autorka pisze bardzo zwięźle, a jej opisy miejsc i akcji nie są długie i nużące, nie jest to też mdławy romansik z udziałem ludzi i nieznanych nikomu stworów. Prawdziwa delicja dla wielbicieli niezbyt fantastycznej fantastyki. ; )
@Nessnej
@Nessnej 2011-07-15
Przeczytane (2011-07-12)
Uwielbiam tę serię, mam za sobą całość przeczytaną i bardzo mocno polecam. Mac wkurza na początku, ale o to chodzi, z każdą kolejną częścią można zaobserwować jak bardzo się zmienia. Na prowadzenie wychodzi jednak bezkonkurencyjny Barrons, który jest mroczny i straszny do samego końca. Całość zasługuje na szóstkę z plusem.
@EmilyStrange
@EmilyStrange 2014-10-21
Przeczytane (2014-10-21)
Książka taka na raz, idealna do tramwaju, ale nic poza tym. Przeczytałam już chyba zbyt wiele pozycji o fantastycznych stworzeniach i ciężko mnie zaskoczyć. Główna bohaterka jest nieco mdła, moim zdaniem bez charakteru, inne postacie też irytują. Nawet piękny Dublin nie ratuje tej historii.
@tala86
@tala86 2012-02-20
Przeczytane (2012-02-20)
Książka dość ciekawa i wciągająca. Chociaż główna bohaterka jest irytująca i mało ciekawa, to i tak sięgnę po kolejną część, ponieważ autorka potrafi doskonale zainteresować czytelnika swoim pomysłem.
@WonderfilLife
@WonderfilLife 2011-07-15
Przeczytane (2011-07-15)
Rewelacja! Ta książka po prostu... am to coś. Ma klimat, bohaterów, nie jest przesłodzona... więcej!
@Kobaltowa
@Kobaltowa 2011-05-31
Chcę przeczytać (2011-05-31)
bardzo na nią czekam ;)
Mroczne szaleństwo

?Nazywam się MacKayla, w skrócie Mac. Jestem widzącą sidhe, tą, która widzi elfy. Z tą świadomością pogodziłam się dopiero niedawno i bardzo niechętnie.
Moja filozofia jest bardzo prosta ? każdy dzień, kiedy nikt nie próbuje mnie zabić, to dla mnie dobry dzień. Ostatnio nie było ich wiele. Szczególnie od czasu, gdy zaczął pękać mur dzielący świat ludzi i elfów. Z drugiej strony, od tego czasu żaden widzący sidhe nie miał dobrego dnia?.

Kiedy siostra MacKayli została zamordowana, pozostała tylko jedna wskazówka dotycząca okoliczności jej śmierci ? enigmatyczna wiadomość na poczcie głosowej Mac. Dziewczyna jedzie do Irlandii w poszukiwaniu odpowiedzi i wkrótce odkrywa, że stoi przed nią jeszcze większe wyzwanie ? pozostanie przy życiu na tyle długo, by zapanować nad mocą, której istnienia nie była nawet świadoma - darem, który pozwala jej spojrzeć poza świat ludzi, w niebezpieczne dziedziny elfów...
Gdy Mac zagłębia się w tajemnicę śmierci siostry, każdy jej ruch śledzi mroczny, tajemniczy Jericho... a jednocześnie zbliża się do niej bezlitosny V?lane ? elf, który sprawia, że seks staje się dla ludzkich kobiet uzależnieniem. Granica między światami zaczyna pękać, a prawdziwa misja Mac staje się oczywista ? musi odnaleźć nieuchwytną Sinsar Dubh, zanim ktoś inny zdobędzie wszechpotężną Mroczną Księgę. Ponieważ ten, kto pierwszy do niej dotrze, zdobędzie całkowitą władzę nad oboma światami...

Współtworzący tą stronę
puchar @Ledina @Ledina pierwsza opinia