Muszki owocówki

Danuta Sadownik
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Muszki owocówki
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Książka przeznaczona dla każdego kto w swoim życiu choćby raz zetknął się z dramatem uzależnienia… czyli prawie dla wszystkich.

Na spotkania terapeutyczne przychodzą ludzie uzależnieni od pracy, zakupów, jedzenia, seksu, czy siłowni. Są wśród nich Wanda, Erol, Sara i Robert. Korzystają z terapii w oczekiwaniu na otrzymanie pomocy.

Każdy z nich ma na tyle skomplikowany życiorys, że mógłby nim obdarować kilka osób. Pochodzą z różnych warstw społecznych, są w różnym wieku, mają inne doświadczenia, ale łączy ich jedno: nałóg, zbytnie przyzwyczajenie. Każdy z nich opowiadając o swoich problemach odsłania powoli warstwa po warstwie ukazując swoją prawdziwą naturę. Czy po długich godzinach spędzonych na wspólnych rozmowach w towarzystwie terapeuty uda im się pokonać własne słabości i odnaleźć wewnętrzny spokój?

Mimo iż książka mówi o sprawach trudnych, napisana jest z poczuciem humoru.
Data wydania: 2019-01-17
ISBN: 978-83-8119-323-8, 9788381193238
Wydawnictwo: Psychoskok
Stron: 330
dodana przez: agnieszka3211

Autor

Danuta Sadownik Danuta Sadownik Danuta Sadownik – pedagog kultury, psychoterapeuta, nauczycielka psychologii i psychoterapii, ma na swoim koncie liczne artykuły naukowe z pedagogiki i antropologii kulturowej, nauczyciel szkolny i akademicki. Autorka najczęściej porusza tematykę za...

Pozostałe książki:

A ty dokąd? Szkolne tango A teraz co? Gdzie jesteś? Pośrodku mapy
Wszystkie książki Danuta Sadownik

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Nałóg odmieniany przez wszystkie przypadki

12.03.2020

„Muszki owocówki” Danuty Sadownik to przede wszystkim opowieść o chęci dokonania zmian w życiu. A pragnienie to – czasami świadome, czasami nie – wywodzi się z nałogu. Bo bohaterami są osoby uzależnione. Uzależnione od pracy, zakupów, seksu, hazardu czy seriali. Każda z nich żyje w innym środowisku, ma swoją historię, własny dom, prowadzi własne ż... Recenzja książki Muszki owocówki

Muszki Owocówki

15.02.2019

@Obrazek „Dzień dzisiejszy tak mocno zależy od poprzednich, które były w naszym życiu.“ Uzależnienia wkraczają w nasze życie niepostrzeżenie, ukradkiem i podstępnie, tak że nawet nie dostrzegamy problemu. Najczęściej postrzegamy to zagadnienie w odniesieniu do alkoholu czy narkotyków. Tymczasem uzależnić możemy się od wszystkiego: pracy, z... Recenzja książki Muszki owocówki

Moja opinia o książce

Opinie

@Mirka
2019-02-15
10 /10
Przeczytane

Stworzona fabuła jest okazją do poruszenia wielu ważnych zagadnień społecznych i obyczajowych, z którymi możemy się spotkać w naszym życiu. Została zaplanowana w sposób przemyślany, co widać po ułożeniu poszczególnych części. Każda z nich zaopatrzona jest w tytuł nawiązujący do pór roku, będące metamorfozą czasu, w którym rozgrywają się poszczególne epizody. Gdy poznajemy bohaterów, zaczyna sypać śnieg. Gdy poszczególne wątki rozwijają się, mamy wiosnę w rozkwicie. Natomiast finałowa rozgrywka toczy się w pełni lata.

To książka, przy której czas biegnie szybko i trudno oderwać się od jej czytania. Stworzona przez panią Danutę Sadownik historia pokazuje, że za każdym uzależnieniem kryje się zawsze jakaś historia zakorzeniona w przeszłości. Zaczyna się niewinnie, od zainteresowania jakąś dziedziną, fascynacją czy chęcią zmiany wyglądu. Okazuje się, że uzależnić można się od wszystkiego: pracy, seksu, siłowni, seriali czy tatuaży. Są to elementy powszechne w naszym życiu, których nie uznajemy za szkodliwe. Z czasem przestajemy kontrolować swoje pasje i nie wiadomo kiedy wpadamy w wir uzależnienia od diet, zdrowego jedzenia, hazardu, Internetu czy zakupów.

Cała recenzja: https://oazarecenzji.home.blog/2019/02/15/454-muszki-owocowki-danuta-sadownik/

| link |
@MLB
2021-06-22
6 /10
Przeczytane Posiadam
@czytamduszkiem
2020-03-02
8 /10
Przeczytane
@agnieszka3211
2018-12-21
10 /10
Chcę przeczytać

Cytaty z książki

O nie! Książka Muszki owocówki. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl