Najwyższy czas znów zapalić gwiazdy

Virginie Grimaldi
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 10 ocen kanapowiczów
Najwyższy czas znów zapalić gwiazdy
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 10 ocen kanapowiczów

Opis

Anna. Przepracowana matka, która ledwo wiąże koniec z końcem, a z córkami widuje się tylko przy śniadaniu i nie dogaduje najlepiej. Chloé. Siedemnastolatka, która poszukując kogoś, kto by ją pokochał, trochę się w tym gubi. I Lily. Uzbrojona w powagę swych dwunastu lat dziewczynka, która od ludzi woli szczura Mathisa, nazwanego tak po ojcu, bo ten opuścił pokład.
Kiedy Anna dowiaduje się o problemach swoich córek, podejmuje szaloną decyzję: we trzy pakują się do pożyczonego kampera i wyruszają w podróż po Skandynawii. Skoro nie można się cofnąć, należy wybrać inną drogę.

Historia pełna emocji, humoru i czułości. Ożywcza. — „Femmme Actuelle”
Zaproszenie do wzajemnego poznania się i miłości. Świetna lekcja życia. — „Aujourd’hui en France”
Tytuł oryginalny: Il est grand temps de rallumer les étoiles
Data wydania: 2022-03-16
ISBN: 978-83-66661-55-4, 9788366661554
Wydawnictwo: Sonia Draga
Stron: 376
dodana przez: ReginaCatta

Autor

Virginie Grimaldi Virginie Grimaldi
Urodzona w 1977 roku we Francji ( Bordeaux)
Virginie Grimaldi urodziła się w Bordeaux, gdzie nadal mieszka. Jej pełne poetyckiego piękna i wrażliwości powieści poruszają i bawią czytelników już w ponad 20 krajach. Według „Le Figaro” Grimaldi była najczęściej czytaną autorką w 2019 i 2020 roku...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Obyczajówka - petarda!

22.03.2022

Wiecie już, że rzadko sięgam po literaturę obyczajową. Dla „Najwyższy czas znów zapalić gwiazdy” zrobiłam wyjątek i po prostu przepadłam. Okazało się, że pod płaszczykiem „lekkiej lektury” kryje się ogrom wartościowej treści. Spontaniczny wyjazd kamperem do Norwegii Anny i jej córek: siedemnastoletniej Chloe i dwunastoletniej Lily okaże się świetn... Recenzja książki Najwyższy czas znów zapalić gwiazdy

Il est grand temps de rallumer les étoiles

29.03.2022

Anna, Chloé i Lily. Matka i dwie córki. Łączą je więzy krwi. Różni praktycznie wszystko. Anna od wielu lat pracuje jako kelnerka i choć spędza w pracy większość dnia, ledwo wiąże koniec z końcem. Odwleka spotkania z komornikiem, z przerażeniem obserwuje piętrzące się rachunki i zaległe płatności. Chloé to nad wyraz poważna dwunastolatka. Lily n... Recenzja książki Najwyższy czas znów zapalić gwiazdy

@justyna_@justyna_ × 4

Moja opinia o książce

Opinie

@ela_r22
2022-03-26
8 /10
Przeczytane 2022 Litertura piękna

‘’Czasami życie stawia nas przed trudnym wyborem, a my boimy się zmian’’. Co robimy, gdy życie daje nam w kość, stawia nas pod murem?

Spontaniczna ucieczka od codzienności, inspirująca historia w powieści „Najwyższy czas znów zapalić gwiazdy” Virginie Grimaldi.
Czy decyzja pod wpływem chwili jest tą właściwą?

Uwielbiam ten moment, gdy książka pochłonie mnie tak bardzo, że w pewnym momencie staję się jej częścią. Gdy wkraczamy, do świata bohaterów nigdy nie wiemy, co nas czeka. Jednak tu uwierzcie mi, czeka nas wiele. Wielka historia, przepiękna opowieść o przemęczonej, życiowo pogubionej Annie i jej córkach, mocno uczuciowa siedemnastoletnia Chloe oraz zaskakująco dojrzała dwunastoletnia Lily. Przygoda pełna miłości, szalonej odwagi i humoru, który jest nadzieją i lekiem na całe zło.

To, co najbardziej mnie zaskoczyło w tej historii, to, z jaką lekkością autorka przekazuje nam tyle ważnych i pięknych treści. Wachlarz rodzinnych wartości, samotne macierzyństwo, zmagania z bezbarwną codziennością. Czyta się lekko i szybko, brak tu sytuacji, w których moglibyśmy się pogubić. Nie ma tu zawiłych wątków, cała akcja kręci się wokół głównych bohaterów. Kamper, spontaniczna rodzinna wyprawa, zabawne sytuacje, przygoda, aż chce się do nich dołączyć. Z całego serca polecam

× 17 | link |
@silwana
2022-04-02
8 /10
Przeczytane

„Najwyższy czas znów zapalić gwiazdy”, to książka pełna ciepła i zabawnych sytuacji, ale przy tym jest to historia, która porusza ważne tematy jak problemy z byłym mężem, długi, zbyt duża wrażliwość, prześladowanie i wiele innych.
Książkę czyta się bardzo przyjemnie i gdybym nie inne obowiązki, to przeczytałabym ją na raz.
Całą podróż poznaje się oczami trzech bohaterek: Anny i jej dwóch córek, siedemnastoletniej Chloe i dwunastoletniej Lily. Każda z nich zmaga się z innymi demonami, jednak podczas wycieczki zaczynają bardziej poznawać siebie. Czas spędzony w kamperze, nie zawsze był przyjemny, często dochodziło do kłótni, ale jak się na końcu okazało, decyzja Anny o wyjeździe była bardzo dobra.
Wszyscy bohaterowie występujący w książce, jak i różne sytuacje, które miały miejsce są bardzo autentyczne. Jestem w stanie uwierzyć, że komuś mogło się coś takiego zdarzyć. Dialogi nie są wymuszone.
W książce jest sporo różnych opisów przyrody i miejsc, w których były bohaterki, ale w tej historii zupełnie to nie przeszkadza.
Podsumowując „Najwyższy czas znów zapalić gwiazdy” jest książką wartą polecenia. Pozwala ona uzmysłowić sobie, co tak naprawdę jest w życiu ważne.

× 1 | link |
MA
2022-04-12
9 /10

Gdy zobaczyłam “Najwyższy czas znów zapalić gwiazdy”, wiedziałam, że muszę ją przeczytać, bo szalenie spodobała mi się okładka! Miałam nadzieję, że wnętrze będzie równie piękne... i kamień spadł mi z serca, bo tak było! Nie spodziewałam się tak lekkiej, zabawnej i jednocześnie poruszającej książki. Jestem nią oczarowana!

Trzy kobiety: matka i dwie dorastające córki. Każda ma problemy odpowiednie do swojego wieku jednocześnie martwią się o siebie nawzajem, choć w ostatnim czasie trochę się oddaliły... a gdyby tak uciec od problemów i wybrać ię w podróż kamperem po Skandynawii? Na bardziej szalony pomysł nie można było chyba wpaść 😉 Co im przyniesie ta wyprawa? Czy kłopoty w końcu znikną a Anna, Lily i Chloe odnajdą wreszcie szczęście?

Książka jest niezwykle lekka w odbiorze i zabawna, choć bohaterki muszą zmierzyć się z masą problemów. Jest to jednak taki rodzaj literatury w której czytelnik wie, że na pewno wszystko się ułoży i kłopoty postaci nie przytłaczają. Krótkie rozdziały czyta się błyskawicznie, a historię poznajemy z perspektywy każdej z bohaterek. Choć ucieczka przed problemami nie wydaje się zbyt dojrzałym pomysłem to podróż, w jaką udają się te kobiety, jest chyba spełnieniem marzeń każdego. Anna, Lily i Chloe udają się też w podróż w głąb siebie i we własne relacje. Poszukiwanie szczęścia, akceptacji i swojego miejsca na świecie nie jest łatwym zadaniem. Ta powieść to historia o siostrzanych i rodzicielskich relacjach, miłości, przyjaźni, z...

| link |
@coolturka104
2022-04-20
8 /10
Przeczytane

Trzy bohaterki i trzy spojrzenia na otaczającą je rzeczywistość.
Anna to rozwódka i matka samotnie wychowująca dwie córki. Tonie w długach i właśnie straciła pracę. Na wieść o tym, że jej starsza córka, kiedyś wzorowa uczennica zawaliła szkołę, uprawnia seks i prawdopodobnie zażywa narkotyki, a młodsza padła ofiarą prześladowań w szkole, rzuca wszystko i zamierza ratować rodzinę. W tym celu wybiera się z córkami w podróż kamperem po Skandynawii.

Rozterki dwunastoletniej Lily bawiły mnie do łez. Rozpaczliwe poszukiwania miłości przez nastoletnią Chloe, ściskały mnie za serce. Sytuacja Anny budziła współczucie. Podziwiam ją za odwagę, gdy w chwili najwyższej próby postawiła wszystko na jedną szalę i zrobiła to, co podpowiadało jej serce. I nie mam tu na myśli, tylko decyzji o podróży, która odmieni ich życie.

Któż z nas nie lubi, gdy świat nokautuje nas swym pięknem? Okazuje się jednak, że po krótkim czasie zachwytu i ekscytacji podróżą, dziewczyny chcą wrócić do swojego życia, znajomych i wi-fi. Wpadają na szatański plan, jak obrzydzić matce wyjazd, ale ona doskonale zdaje sobie sprawę z ich gry... Nieważne jest, kto wyjdzie z niej zwycięsko, liczy się to, że obserwując je, bawiłam się wyśmienicie.

"Najwyższy czas znów zapalić gwiazd" Virginie Grimaldi, to powieść drogi, która jest symbolem podjęcia próby odnalezienia samego siebie i tego, co w życiu najważniejsze; o relacjach dzieci z rodzicami, które nie zawsze należą do najłatwiejszych; o...

| link |
@_books_and_dog_
2022-03-31
8 /10
Przeczytane Posiadam 2022

"Mamy coś, co nigdy nie zniknie. Jesteśmy rodziną."

Bohaterkami tej książki jest trójka dziewczyn Anna, Lily i Chloé czyli mama i jej dwie córki. Głowa rodziny Mathis opuścił rodzinę, co było ego powodem dowiecie się podczas lektury książki. Anna jako samotna matka jak tylko może stara się pracować i wychowywać swoje dzieci. Jednak trochę średnio jej to wychodzi. Anna traci pracę i popada w długi. Kiedy dowiaduje się także o problemach swoich dzieci Anna podejmuje spontaniczną decyzję. We trójkę wyruszają w podróż po Skandynawii pożyczonym kamperem. Do tej pory dziewczyny raczej się mijały i unikały, a teraz będą spędzać ze sobą czas 24/h na dobę. Co z tego wyjdzie? Szybko okazuje się, że ich podróż nie będzie samotna. Dziewczyny dołączają w swojej podróży do innych kamperów i wspólnie spędzają wolny czas. Zawiązują się przyjaźnie jak i zauroczenia, a niektóre z nich mają szansę przetrwać próbę czasu.

„Najwyższy czas znów zapalić gwiazdy” to książka, którą czyta się bardzo szybko. Całą historię poznajemy z punktu widzenia wszystkich trzech bohaterek: Anny, Lily i Chloé. Ta książka ma w sobie to coś magicznego. Miałam nieodparte wrażenie, że jestem czwartą pasażerką tego kampera i razem z dziewczynami zwiedzam Skandynawię.

Za egzemplarz książki serdecznie dziękuję wydawnictwu Sonia Draga.

| link |
@esclavo
2022-03-22
7 /10
Przeczytane

Trzy bohaterki. Każda z nich musi zmierzyć się z problemami adekwatnymi do swojego wieku. I podróż w nieznane.

To powieść pełna ciepła, komfortowa i otulająca, jednak nie ma w niej nic, co mogło by wskazywać na lekturę płytką czy infantylną. To historia, która pokazuje, że gdy potrzebujemy znaleźć siebie, rozwiązać problemy czy spojrzeć na wszystko z innej perspektywy, czasem warto nabrać dystansu. I tak Anna, Chloe i Lilly, wyruszają w podróż kamperem. Z każdym kilometrem, który przybliża ich do celu, one także zbliżają się do siebie. Trzy różne światy, dorosły, nastoletni i dziecięcy, na małej powierzchni, muszą się ze sobą ścierać, jednak nic nie łączy bardziej niż wzajemna miłość. I mogłoby się wydawać, że jest to książka poważna, jednak obok tych ważniejszych tematów jest tu dużo humoru i zabawnych sytuacji.
Podobało mi się jak autorka podeszła do tematu, jak wykreowała postacie, gdzie każda była charakterna i wyróżniająca. Dobrze mi się czytało, a jedyny zgrzyt mam z zakończeniem, bo totalnie nie spodziewalam się takiego obrotu sprawy.

Podsumowując - to historia przygody, naprawy swoich relacji, pełna bolesnych wydarzeń, ale i napawająca nadzieją.

| link |
@mol.nad.molami
2022-03-29
7 /10
Przeczytane

"Najwyższy czas znów zapalić gwiazdy" to powieść, w której zdecydowanie można się zakochać! Ciepła, zabawna i przepełniona dobrym humorem.

Poruszająca historia trzech kobiet. Anna samotnie wychowująca dwie córki, 17-letnią Chloe, która szuka w życiu miłości i 12-letnią zabawną Lily.

Problemy, z jakimi się borykają, doprowadzają do spontanicznej decyzji, jaką jest podróż kamperem do malowniczej Skandynawii.
Czy ta wyprawa zbliży kobiety do siebie, a może wręcz przeciwnie? Jak na tak ograniczonej powierzchni będą funkcjonowały totalnie trzy różne światy i charaktery.

#najwyzszyczasznowzapalicgwiazdy historia o poszukiwaniu bliskości i rodzinnych więzi.
Lily totalnie skradła moje serce, rozczuliła podejściem do życia, po czym bawiła poczuciem humoru i ciętą ripostą. 🤣

Jest jednak jeden minus tej książki, a mianowicie jej zakończenie. Relacja Anny i Juliana to taki strzał w kolano. Więcej nie napisze, przekonajcie się sami. 🤭

| link |
@Jaksieczyta
2022-08-31
7 /10
Przeczytane
@justyna_
2022-03-29
7 /10
Przeczytane
@StartYourDayWithBooks
2022-03-22
8 /10

Cytaty z książki

O nie! Książka Najwyższy czas znów zapalić gwiazdy. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl