Naznaczeni

Jennifer Lynn Barnes
7.3 /10
Ocena 7.3 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów
Naznaczeni
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.3 /10
Ocena 7.3 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów

Opis

Siedemnastoletnia Cassie ma naturalną zdolność rozszyfrowywania ludzi. Na podstawie najdrobniejszych szczegółów potrafi ustalić, kim jesteś i czym się zajmujesz. Ale nigdy nie traktowała tej umiejętności poważnie – przynajmniej do czasu, gdy upomniało się o nią FBI. Biuro rozpoczęło tajny program, do którego wciąga wyjątkowych nastolatków, by przy ich pomocy zamknąć niechlubne sprawy z przeszłości, i potrzebuje pomocy Cassie. Dziewczyna przeprowadza się na drugi koniec kraju, żeby wziąć udział w szkoleniu razem z grupą rówieśników obdarzonych talentami równie niezwykłymi, jak jej własny. Ale nikt, kto bierze udział w programie Naznaczeni, nie jest tym, za kogo się podaje. Kiedy na ich drodze staje prawdziwy morderca – uwikłani w śmiertelną grę w kotka i myszkę – muszą wykorzystać wszystkie swoje zdolności, żeby ocaleć.  
Tytuł oryginalny: The Naturals
Data wydania: 2016-06-16
ISBN: 978-83-7642-760-7, 9788376427607
Wydawnictwo: Pascal
Cykl: Naznaczeni, tom 1
Stron: 304
dodana przez: bookkeeper

Autor

Jennifer Lynn Barnes Jennifer Lynn Barnes
Urodzona w 1984 roku w USA
Jest amerykańską autorką kilkunastu uznanych wśród krytyków powieści dla dorosłych. Ukończyła studia magisterskie w dziedzinie psychologii, psychiatrii i kognitywistyki, w tym studia magisterskie na Uniwersytecie Cambridge, gdzie była stypendystką ...

Pozostałe książki:

The Inheritance Games Dziedzictwo Hawthorne'ów The Inheritance Games. Ostatni Gambit Naznaczeni Mroczna strona The Brothers Hawthorne. Bracia Hawthorne’owie Piramida strachu The Hawthorne Legacy The Naturals. Genialne umysły Więzy krwi The Final Gambit The Naturals. Mroczna strona Twelve Raised by wolves The Fixer Trylogia: The Inheritance Games. Tomy I-III
Wszystkie książki Jennifer Lynn Barnes

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Naznaczeni aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@eR_
2019-12-19
6 /10
Przeczytane Współpraca

Ostatnimi czasy nastąpił prawdziwy wysyp książek, dla młodzieży.I są to książki rozstrzelone gatunkowo.Od romansów i obyczajówek, bo fantastykę i grozę.Są to pozycje mierne i godne uwagi.Łączy je jedno.Bohaterem zawsze jest jakiś nastolatek, któremu jest źle, a sam ma jakąś specjalną moc. I nie musi to być nic paranormalnego.Tak jest i w tym przypadku.

Cassie to dziewczyna jakich wiele.Pozornie.Od dziecka posiada niezwykłą umiejętność wglądu w drugiego człowieka i odgaduje co taka osoba czuje, czego chce, kim jest.Mieszka ze swoją liczną rodziną w pewnym mieście.Ojciec wyjechał, a matka pewnego dnia zaginęła w wielce tajemniczych okolicznościach.

Pewnego dnia do dziewczyny zgłasza się agent FBI, który proponuje jej współpracę-Cassie miałaby, wraz z podobnymi do niej nastolatkami profilować przestępców.Już na samym początku zostaje rzucona na głęboką wodę-seryjny morderca zaczyna zabijać kobiety, którym, przed samą śmiercią farbuje włosy na rudy kolor.Wszystko wskazuje na to, że upodabnia swoje ofiary do matki Cassie.Czy dziewczyna dowie się, kto za tym stoi i czy sprawa jej matki zostanie rozwiązana? Przekonajcie się sami.

Niezła książka, którą przeczytałem w jedno południe.Przeznaczona raczej dla nastolatków, trzyma w napięciu, ciekawa sprawa i nietypowe sytuacje.To można przeczytać, a nawet trzeba.Książkę wydało Wydawnictwo Pascal.

× 1 | link |
@beata87
2019-11-18
6 /10
Przeczytane

Dobra książka kryminalna o nastolatkach i głównie dla nastolatków. Bohaterowie obdarzeni są niezwykłymi naturalnymi zdolnościami: zdolnością do analizy behawioralnej, analizy emocjonalnej i analizy matematyczno-statystycznej, są naturalnymi wykrywaczami kłamstw. Biorą udział w programie szkoleniowym FBI, by w przyszłości zajmować się profilowaniem seryjnych morderców. Jedno z nich staje się celem takiegoż mordercy i jesteśmy świadkami śledztwa. Na plus mogę zaliczyć, że nie udało mi się rozwiązać zagadki samodzielnie. Czyta się nieźle, ale szczególnie mnie nie porwała.

× 1 | link |
@obsydiian
2024-03-04

The Naturals Genialne umysły to pierwszy tom w czterotomowej serii o tym, żeby ująć mordercę musimy myśleć jak oni. Pierwsza tom jest krótki, ale na pewno zaskoczy bohaterami, plot tekstem i ciekawym rozwiązaniem fabularnym. Można by pomyśleć, że w tak krótkiej historii nie można namieszać ale autorka udowadnia nam coś zupełnie przeciwnego.
Książka pisana jest w 1 osobie i prawie wszystkie wydarzenia obserwujemy oczami Cassie, naszej głównej bohaterki. Gdzieniegdzie są wstawki, kogoś innego, które sprawiają, że nasze teorie spiskowe wchodzą na kolejny etap. Niby się czegoś domyślamy, ale nie do końca. Akcja książki przenosi się do domu i jeśli myślicie że robi się nudno to pozostali bohaterowie nie dadzą się Wam nudzić.
"Wszystko co mówisz, albo robisz, zostawia ślad w świecie zewnętrznym".
Skupmy się na bohaterach. Cassie w moim odczuciu jest nadal obojętna, z początkiem historii podobała mi się trochę bardziej później nie do końca. Michael całą książkę mnie irytował, jego dar czytania emocji jest niezwykle ciekawy, ale jako osoba ma tak wiele masek, które nakłada a przy tym czuje się jak młody bóg, że sami nie wiemy czy nie jest podejrzany. Najciekawszymi osobami w całym programie są Lia, Sloane oraz Dean. Lia wszędzie wprowadza chaos, czujemy jej bagaż doświadczeń a przy tym chcemy poznać ją jeszcze lepiej, cieszą nas ochłapy jakie nam rzuca. Sloan człowiek encyklopedia z ukrytymi talentami, a zarazem skryty...

| link |
@kotwksiazkach
2022-03-15
8 /10
Przeczytane

Cudowna! Nie spodziewałam się, że tak mnie zachwyci, a tutaj proszę! Idealnie wpasowała się w moje gusta...
Więcej o moich odczuciach na bookstagramie, zapraszam. ;)

| link |
@rainestrella95
2021-02-26
10 /10
Przeczytane buy

Interesująca fabuła, nagłe zwroty akcji i nieprzewidywalne sytuacje. Czyta się jednym tchem :) Zdecydowanie polecam ;)

| link |
@mhennels
2024-04-24
9 /10
Przeczytane
@8dzientygodnia
@8dzientygodnia
2020-08-09
6 /10
Przeczytane Z biblioteki szkolnej od r. 2004 1r) Zawodowo ✿❀ 1d) Młodzieżowe 1j) Literatura amerykańska 4a) 2020
@nellik29
2019-11-14
6 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

Wszystko, co mówisz albo robisz, zostawia ślad w świecie zewnętrznym.
Emocje nie kryją się w słowach. Ale w pozach, minach i kulturowych realizacjach uniwersalnych doświadczeń fenomenologicznych.
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Mroczna strona
Mroczna strona
Jennifer Lynn Barnes
7.5/10
Żadne z nas nie miało normalnego dzieciństwa. Inaczej nie bylibyśmy Naznaczeni. Kilka tygodni po tym...
Piramida strachu
Piramida strachu
Jennifer Lynn Barnes
10/10
Trzy kasyna. Trzy ciała. Trzy dni. Las Vegas wstrząsa seria brutalnych morderstw, które łączy jedno ...
Więzy krwi
Więzy krwi
Jennifer Lynn Barnes
9.7/10
Przeszłość nie daje o sobie zapomnieć. FBI prowadzi tajny program, do którego angażuje młodzież obda...
Twelve
Twelve
Jennifer Lynn Barnes
8/10
Cassie Hobbes has been working with the FBI since she was a teenager. Now twenty-three years old, s...
© 2007 - 2024 nakanapie.pl