Nie oszukasz mnie

Diana Brzezińska
7.9 /10
Ocena 7.9 na 10 możliwych
Na podstawie 12 ocen kanapowiczów
Nie oszukasz mnie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.9 /10
Ocena 7.9 na 10 możliwych
Na podstawie 12 ocen kanapowiczów

Opis

Michalski zostaje oskarżony o zabójstwo... Gabrieli Sawickiej. Prokurator zniknęła z jego domu, a na miejscu znaleziono ślady jej krwi. To zatrzymanie zmusza policjanta, by ujawnił ich związek i oficjalnie przyznał, że kocha Sawicką.

W Szczecinie dochodzi do kolejnego morderstwa: tym razem ofiarami są emerytowany policjant Jakub Sztorc i jego żona. Schemat działania mordercy jest podobny jak w starej sprawie, którą prowadził prokurator Zięba, dawny patron Sawickiej.

Na komendę zgłasza się były policjant Cichocki, który przed laty prowadził sprawę szczecińskiego wampira - seryjnego mordercy, który zabijał kobiety. Chce złożyć zeznania w sprawie Sztorców. Kiedy wychodzi na papierosa, zostaje zastrzelony przed budynkiem komendy.

Czy Michalskiemu uda się odnaleźć Sawicką? Dlaczego prokurator przed zaginięciem poprosiła o akta dawnych spraw prowadzonych przez Ziębę? W piątym tomie serii o prokurator Gabrieli Sawickiej wydarzenia nabierają tempa. Sawicka wpada w coraz większe kłopoty, usiłując chronić sekrety, które miały nigdy nie ujrzeć światła dziennego. Czy i tym razem szczęście jej nie opuści?

Wydanie 1 - Wyd. Otwarte
Data wydania: 2023-08-23
ISBN: 978-83-8135-329-8, 9788381353298
Wydawnictwo: Otwarte
Cykl: Prokurator Gabriela Sawicka, tom 5
Stron: 344
dodana przez: Vernau

Autor

Diana Brzezińska Ojciec policjant tłumaczy jak od środka wygląda praca w policji. Mama pielęgniarka pomaga zdobyć kontakty do najlepszych lekarzy wykonujących sekcje zwłok. Zamiast odpoczywać, wraca z urlopu na salę sądową. Diana Brzezińska to nowa polska autorka...

Pozostałe książki:

Będziesz moja Zaufasz mi Obiecasz mi Nie dopniesz swego On Nie wygrasz ze mną Odejdziesz ze mną? Zbrodnie bez ciał Nie odpuszczę Wizjoner Nie odkryjesz prawdy Nie oszukasz mnie Nie oskarżysz mnie
Wszystkie książki Diana Brzezińska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Nie oszukasz mnie

26.09.2023

„Nie oszukasz mnie” Diany Brzezińskiej to już piąta część z mojej ulubionej serii o prokurator Gabrieli Sawickiej. Muszę przyznać, że autorka trzyma poziom, nie daje się nudzić a wręcz przeciwnie, tak ciekawie prowadzi fabułę, że książka niemal czyta się sama i trudno się od niej oderwać. Lubię tę serię może właśnie dlatego, że Gabriela jest pyska... Recenzja książki Nie oszukasz mnie

@maciejek7@maciejek7 × 31

Gabi po raz piąty...

12.09.2023

Nie wiem, czy nie jest to najlepsza część cyklu z Gabrielą Sawicką… Poprzedni tom skończył się bardzo dramatycznie. Komisarz Michalski, prywatnie partner prokurator Sawickiej, wraca do domu, który wygląda jak miejsce krwawej zbrodni. W dodatku nie ma Gabi. Wszystko wskazuje na to, że w domu rozegrały się wydarzenia, z których Gabriela raczej n... Recenzja książki Nie oszukasz mnie

@landrynkowa@landrynkowa × 17

Świetna książka

9.10.2023

To już moje kolejne spotkanie z twórczością autorki, ,a mną prawie wszystkie dotychczas napisane książki Diany i są to powieści z gatunku tych, które po prostu biorę w ciemno! Książka "Nie oszukasz mnie" jest piątym tomem serii o Prokurator Gabrieli Sawickiej. Autorka poprzedni tom zakończyła w taki sposób, że jak na szpilkach wyczekiwałam ciągu d... Recenzja książki Nie oszukasz mnie

Must have dla każdego kto lubi kryminały

24.09.2023

Ostatnio na instagramie furorę robi seria kryminalna o Gabrieli Sawickiej autorki Diany Brzezińskiej. Wcale się nie dziwię i cieszę się, że jest o niej głośno, bo to bardzo niedoceniony cykl. Piątą część "Nie oszukasz mnie" czyta się błyskawicznie. Gabriela zaginęła. Wszystkie ślady wskazują na to, że może nie żyć. Michalski zostaje aresztowany p... Recenzja książki Nie oszukasz mnie

@pola841@pola841 × 2

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Logana
2023-09-01
8 /10
Przeczytane

Przedostatni tom serii o Gabrieli Sawickiej jest niejako łącznikiem między poprzednią częścią a finałową. Główny wątek kryminalny został rozpoczęty w poprzednim tomie, a tu następuje jego rozwinięcie. Prywatne problemy Gabi ze sprawą Lisa komplikują się jeszcze bardziej, ale autorka zostawiła sobie rozwiązanie na ostatni tom.

To, co działa na korzyść tej powieści to fakt, że autorka ograniczyła powtórzenia. Bohaterowie jakby mniej przekazują sobie wzajemnie te same ustalenia. Teraz robią to albo ogólnikowo, albo jest jedynie wspomniane, że jeden drugiemu opowiedział wydarzenia.

Na minus działa słaba korekta. Przecinki pojawiają się w całkiem przypadkowych miejscach, a tam, gdzie powinny się znaleźć ich nie ma. Zdarza się, że przecinek pojawia się na końcu zdania, a kolejne zaczyna się prawidłowo od wielkiej litery.

Powieść została stworzona bardziej profesjonalnie. Autorka nie popełnia już dotychczasowych błędów. Widać progres co ja, jako czytelnik bardzo doceniam. Czekam na finał, choć już wiem, że dostarczy on czytelniczego kaca.

× 30 | link |
@Eli1605
2024-03-04
8 /10
Przeczytane Polscy autorzy 2024 2024

Prokurator Gabriela Sawicka i komisarz Rafał Michalski tworzą nietypowy, niekonwencjonalny i wybuchowy duet, zarówno w pracy zawodowej jak i w życiu osobistym. A ja uwielbiam czytać o ich perypetiach. I chociaż czasami butna, arogancka, bezkompromisowa, czasami wręcz chamska postawa Gabrieli mnie denerwuje to słodzi to wszystko rozważny i poukładany Rafał. Życie nie oszczędza ich obojga ale to Sawicka znajduje się na granicy śmierci. Można powiedzieć, że Michalski ratuje jej życie. Jego dociekliwość pozwala odnaleźć przysłowiową igłę w stogu siana. Czy parze uda się wreszcie zrzucić przygniatający ich ciężar z pleców? Czy oddalą od siebie niebezpieczeństwo? Czy prowadzone przez nich kolejne śledztwo ma jakiś związek z przeszłością? Jeśli tak to jaki? Ano czytajcie bo warto im poświęcić swój czas.

× 20 | link |
@werciajakubiak
2023-09-01
10 /10
Przeczytane

Zakończenie tomu czwartego stanowi punkt wyjścia dla tomu piątego. Zostajemy wrzuceni w sam środek oskarżenia Michalskiego o zabicie Sawickiej i poszukiwania jej ciała,a nie koniecznie żywej pani prokurator. Tylko czy to dobre rozwiązanie? Przecież złego diabli nie biorą, a dla wielu Gabriela jest po prostu złem wcielonym. Czy Michalski może być niewinny,a jej zniknięcie ma coś wspólnego z prowadzonym przez nią śledztwem? Bowiem na zabójstwie sędziego oraz jego żony się nie kończy i dochodzi do kolejnego. Tym razem ofiarami są emerytowany policjant wraz z małżonką. On również współpracował z mentorem Sawickiej. Czy możliwe, że pamięć Gabrieli jej nie zawodzi i chodzi o starą sprawę Zięby? Pytania się mnożą, niepewność o los przebojowej pani prokurator rośnie, a niebezpieczeństwo zdaje się czyhać na nią na każdym kroku. Przygotujcie się na ogromną dawkę emocji, które nie dadzą was się oderwać od tej książki. Zakończenie jak zwykle, w przypadku tej serii, wbija w fotel i sprawia,że niecierpliwie wypatruję tomu szóstego! 🖤

× 2 | link |
@maciejek7
2023-09-26
8 /10
Przeczytane z Biblioteki kryminał

Nie oszukasz mnie” Diany Brzezińskiej to już piąta część z mojej ulubionej serii o prokurator Gabrieli Sawickiej. Muszę przyznać, że autorka trzyma poziom, nie daje się nudzić a wręcz przeciwnie, tak ciekawie prowadzi fabułę, że książka niemal czyta się sama i trudno się od niej oderwać.
Lubię tę serię może właśnie dlatego, że Gabriela jest pyskata i nie daje sobie w kaszę dmuchać, zwłaszcza nie odpuszcza facetom.

× 2 | link |
@promyk1
2024-02-27
8 /10
Przeczytane
AN
@anna.hoffmann.87
2023-10-20
8 /10
Przeczytane
@paulinkusia1991
2023-10-09
10 /10
@pola841
2023-09-24
7 /10
Przeczytane
@landrynkowa
2023-09-12
8 /10
Przeczytane
@Angel
2023-08-26
6 /10
Przeczytane
IL
@ilonar36
2023-08-25
8 /10
Przeczytane
@Vernau
2023-11-05
6 /10
Przeczytane Kryminał

Cytaty z książki

Na chwilę ukrył twarz w dłoniach. Próbował się uspokoić i zebrać myśli. Zdawało mu się jednak, że wszystkie słowa docierają do niego z opóźnieniem.
W pomieszczeniu panował półmrok. Okno było szczelnie zasłonięte, zza ciemnofioletowej rolety nie dochodziło zbyt wiele światła. Wnętrze było wygłuszone, nie docierały tu żadne dźwięki.
Nie chciał tego sam przed sobą przyznać, ale to, czy miała przeżyć, zależało już naprawdę tylko od niego.
Mężczyzna roześmiał się serdecznie. Patrzył na nią przenikliwym spojrzeniem. Popijał przy tym wino. Wydawał się całkowicie zrelaksowany.
W pomieszczeniu panowała całkowita cisza, a atmosfera z każdą chwilą stawała się coraz bardziej napięta.
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Nie dopniesz swego
Nie dopniesz swego
Diana Brzezińska
8.0/10
Prokurator Gabriela Sawicka jeszcze nie rozpakowała rzeczy w nowym gabinecie, a już wezwano ją na m...
Nie odpuszczę
Nie odpuszczę
Diana Brzezińska
8.2/10
Prokurator Sawicka nie zdążyła odetchnąć po swoim pierwszym szczecińskim śledztwie, a już dostała k...
Nie wygrasz ze mną
Nie wygrasz ze mną
Diana Brzezińska
7.9/10
Nie zawaha się przekroczyć granicy, zza której nie będzie powrotu „Szach-mat”. Te słowa słyszy ...
Nie odkryjesz prawdy
Nie odkryjesz prawdy
Diana Brzezińska
7.9/10
Do prokuratury zgłasza się Antoni Madej. Twierdzi, że jest seryjnym zabójcą prostytutek. Chce rozma...
Nie oskarżysz mnie
Nie oskarżysz mnie
Diana Brzezińska
6.4/10
W Trzeszczynie odkryto zbiorową mogiłę. Sprawa zostaje powierzona Gabrieli Sawickiej. Wszystkie ofi...
© 2007 - 2024 nakanapie.pl