Nie oskarżysz mnie

Diana Brzezińska
6.4 /10
Ocena 6.4 na 10 możliwych
Na podstawie 11 ocen kanapowiczów
Nie oskarżysz mnie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.4 /10
Ocena 6.4 na 10 możliwych
Na podstawie 11 ocen kanapowiczów

Opis

W Trzeszczynie odkryto zbiorową mogiłę. Sprawa zostaje powierzona Gabrieli Sawickiej. Wszystkie ofiary to mężczyźni w wieku od 30 do 50 lat. Jednak jest jeszcze coś, co ich łączy. Prokurator z pomocą komisarza Michalskiego próbuje ustalić, kto jest odpowiedzialny za ich śmierć.

Tymczasem prokurator Englert usilnie próbuje pogrążyć Sawicką. Nadarza się ku temu idealna okazja… Sawicka robi wszystko, by odsunąć od siebie wszelkie podejrzenia i wywinąć się wymiarowi sprawiedliwości.

Czy jej się to uda, a jej układy ze światem przestępczym pozostaną tajemnicą? Czy Michalski zaakceptuje podwójne standardy ukochanej? Czy miłość naprawdę może przetrwać wszystko?

W ostatnim tomie serii o prokurator Gabrieli Sawickiej wiele się dzieje – wydarzenia zaskakują i doprowadzają czytelnika do szału, a bohaterka znów szokuje!

Wydanie 1 - Wyd. Otwarte
Data wydania: 2023-11-08
ISBN: 978-83-8135-352-6, 9788381353526
Wydawnictwo: Otwarte
Cykl: Prokurator Gabriela Sawicka, tom 6
Stron: 360
dodana przez: Vernau

Autor

Diana Brzezińska Ojciec policjant tłumaczy jak od środka wygląda praca w policji. Mama pielęgniarka pomaga zdobyć kontakty do najlepszych lekarzy wykonujących sekcje zwłok. Zamiast odpoczywać, wraca z urlopu na salę sądową. Diana Brzezińska to nowa polska autorka...

Pozostałe książki:

Będziesz moja Zaufasz mi Obiecasz mi Nie dopniesz swego On Nie wygrasz ze mną Odejdziesz ze mną? Zbrodnie bez ciał Nie odpuszczę Wizjoner Nie odkryjesz prawdy Nie oszukasz mnie Nie oskarżysz mnie
Wszystkie książki Diana Brzezińska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Finałowy tom serii o prokurator Gabrieli Sawickiej

WYBÓR REDAKCJI
4.11.2023

Myślałam, że ten tom będzie zwieńczeniem serii. Spodziewałam się zamknięcia wszystkich wątków lub przynajmniej na logiczne ich wyjaśnienie. Ostatnia część powinna być przemyślana, a jest chaotyczna. Może to efekt braku konspektu, do którego przyznała się autorka w posłowiu. Wątek kryminalny kręci się wokół zwłok sześciu mężczyzn znalezionych w Tr... Recenzja książki Nie oskarżysz mnie

@Logana@Logana × 39

Temida jednak jest ślepa...

5.11.2023

W Trzeszczynie nieopodal Szczecina znaleziono zbiorową mogiłę, a w niej zafoliowane ciała sześciu mężczyzn. Sprawę dostaje nie kto inny, ale nasza nieustraszona prokuratorka Gabrysia Sawicka. Z pomocą Michalskiego i Kruk próbuje znaleźć motyw i winnego zbrodni. Obok tego cały czas toczy się wątek prywatnej krucjaty prokuratora Englerta przeciwko G... Recenzja książki Nie oskarżysz mnie

@landrynkowa@landrynkowa × 17

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Eli1605
2024-04-14
7 /10
Przeczytane Polscy autorzy 2024 2024

I finito. Przeczytałam ostatnią książkę z cyklu i trochę mi żal bo bardzo zżyłam się z głównymi bohaterami czyli prokurator Gabrielą Sawicką i komisarzem Rafałem Michalskim. Czasami nie zgadzałam się z ich postępowaniem ale ich polubiłam. Losy prokurator Sawickiej są trochę mało prawdopodobne tak jak i można mieć wątpliwości czy tak działa wymiar sprawiedliwości ale to fikcja literacka i autorka prowadzi fabułę według własnego uznania. W ostatnim tomie dużo się dzieje, wywołuje sporo emocji i prowadzi do niespodziewanego zakończenia. Rozstaję się z Gabrielą Sawicką ale może autorka pokaże nam kiedyś te zdarzenia np. z punktu widzenia Lisa?

× 19 | link |
@pola841
2024-01-07
7 /10
Przeczytane

I mamy już ostatni, szósty tom serii "Nie oskarżysz mnie". Z jednej strony strasznie mi smutno, że to koniec, ale z drugiej strony myślę, że już był czas zakończyć ten cykl, zwłaszcza w tak wciągający sposób.

I znów trafia się Gabrieli głośna i wielka sprawa kryminalna. W Trzeszczynie znaleziono zbiorową mogiłę. Okazuje się, że ofiarami byli młodzi mężczyźni. Nie tylko to ich ze sobą łączy. Prokurator razem z Michalskim zrobią wszystko by rozwiązać zagadkę. Tymczasem Englert posuwa się do nieczystych zagrań by zdyskredytować Gabrielę, mimo, że znów udaje jej się wymigać to jej związek wisi na włosku. Bo każdy ma jakieś granice...

Jak zwykle genialnie mi się to czytało. Czuję, że Gabriela stała się moją przyjaciółką przez te wszystkie części. Jej kłopoty i rozterki bardzo mnie poruszały. Mimo, że czasami wydaje się szorstka i twarda, tak naprawdę ma miękkie wnętrze, tylko trzeba umieć do niej dotrzeć. Tym razem myślę, że posunęła się za daleko dlatego nie dziwię się, że jej największy kibic i obrońca, komisarz Michalski też już ma dość. Są rzeczy do których prokurator nie powinien się posunąć. I mimo, że znów Gabriela spada na cztery łapy to co zrobiła w przeszłości niczego nie zmienia. To już druga seria kryminalna autorki z którą ciężko się rozstać. Z pewnością kiedyś wrócę do tej historii. Czuć jak pisarka z tomu na tom coraz bardziej szlifuje warsztat i czekam na jej kolejną książkę z niecierpliwością.

× 1 | link |
@promyk1
2024-03-17
7 /10
Przeczytane
@maciejek7
2024-02-10
7 /10
Przeczytane z Biblioteki kryminał z humorem
@werciajakubiak
2024-01-18
8 /10
Przeczytane
IL
@ilonar36
2023-12-03
6 /10
Przeczytane
@Angel
2023-11-30
6 /10
Przeczytane
AN
@anna.hoffmann.87
2023-11-26
7 /10
Przeczytane
@landrynkowa
2023-11-05
5 /10
Przeczytane
@Logana
2023-11-04
4 /10
Przeczytane
@Vernau
2024-01-01
6 /10
Przeczytane Kryminał

Cytaty z książki

Części ludzi odbiera zdolność logicznego myślenia i wywołuje panikę. Przede wszystkim skłania do nieprzemyślanych działań, co powoduje, że stają się łatwym celem. Są jednak i tacy, którym stres pomaga się wyłączyć, zatrzymuje ich uwagę na danej chwili i zmusza do szukania wyjścia z sytuacji zagrożenia.
Sawicka przeszła przez metalową bramkę i rozejrzała się. Rzadko pojawiała się osobiście w areszcie śledczym, prowadziła przesłuchania w swoim gabinecie, ewentualnie w budynku komendy.
Rozpierała go radość. Nie mógł przestać się uśmiechać. Znalazł ciało Lisa, udało mu się. Miał już chwilę zwątpienia i bał się, że wyjdzie przed swoim szefem na totalnego idiotę.
Wiedział o zaginięciu Lisa, o problemach z jego interesami. Był jednak przekonany, że ten po prostu ukrywał się za granicą.
Wnętrze mieszkania wypełniał intensywny zapach świecy sojowej lub wosku, ewentualnie jakiegoś olejku. Jego żona od jakiegoś czasu interesowała się aromatoterapią, zamówiła mnóstwo przeróżnych zapachów. Codziennie testowała inny. Powoli tracił cierpliwość do tego nowego hobby, ale nic nie mówił.
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Nie dopniesz swego
Nie dopniesz swego
Diana Brzezińska
8.0/10
Prokurator Gabriela Sawicka jeszcze nie rozpakowała rzeczy w nowym gabinecie, a już wezwano ją na m...
Nie odpuszczę
Nie odpuszczę
Diana Brzezińska
8.2/10
Prokurator Sawicka nie zdążyła odetchnąć po swoim pierwszym szczecińskim śledztwie, a już dostała k...
Nie wygrasz ze mną
Nie wygrasz ze mną
Diana Brzezińska
7.9/10
Nie zawaha się przekroczyć granicy, zza której nie będzie powrotu „Szach-mat”. Te słowa słyszy ...
Nie odkryjesz prawdy
Nie odkryjesz prawdy
Diana Brzezińska
7.9/10
Do prokuratury zgłasza się Antoni Madej. Twierdzi, że jest seryjnym zabójcą prostytutek. Chce rozma...
Nie oszukasz mnie
Nie oszukasz mnie
Diana Brzezińska
7.9/10
Michalski zostaje oskarżony o zabójstwo... Gabrieli Sawickiej. Prokurator zniknęła z jego domu, a n...
© 2007 - 2024 nakanapie.pl