Nie odpuszczę

Diana Brzezińska
8.1 /10
Ocena 8.1 na 10 możliwych
Na podstawie 11 ocen kanapowiczów
Nie odpuszczę
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.1 /10
Ocena 8.1 na 10 możliwych
Na podstawie 11 ocen kanapowiczów

Opis

Prokurator Sawicka nie zdążyła odetchnąć po swoim pierwszym szczecińskim śledztwie, a już dostała kolejną sprawę – która może ją przerosnąć. Morderca zabija młode kobiety w sposób charakterystyczny dla zabójcy jej siostry.

Sawicka ma pewne podejrzenia i mówi o nich komisarzowi Michalskiemu. Ten zaczyna badać sprawę zabójstwa Moniki Sawickiej. Podobieństwo do aktualnych zbrodni jest ewidentne. Ale grzebanie w przeszłości sprowadza na niego poważne problemy i lepiej by było, gdyby się wycofał. Gabriela nie zamierza jednak odpuścić.

Komu zależy na zatuszowaniu sprawy sprzed lat?

Czy trauma, którą nosi w sobie Sawicka, sprawi, że prokurator przekroczy granice prawa?

W drugim tomie serii o prokurator Gabrieli Sawickiej atmosfera wokół niej i Michalskiego jeszcze bardziej się zagęszcza. Tym razem Sawicka, zawsze tak profesjonalna, może nie zachować zimnej krwi...

Data wydania: 2022-06-01
ISBN: 978-83-8135-180-5, 9788381351805
Wydawnictwo: Otwarte
Cykl: Prokurator Sawicka, tom 2
Stron: 400
dodana przez: Vernau

Autor

Diana Brzezińska Diana Brzezińska Ojciec policjant tłumaczy jak od środka wygląda praca w policji. Mama pielęgniarka pomaga zdobyć kontakty do najlepszych lekarzy wykonujących sekcje zwłok. Zamiast odpoczywać, wraca z urlopu na salę sądową. Diana Brzezińska to nowa polska autorka...

Pozostałe książki:

Będziesz moja Obiecasz mi On Odejdziesz ze mną? Zaufasz mi
Wszystkie książki Diana Brzezińska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Nie odpuszczę

WYBÓR REDAKCJI
28.05.2022

Zmanierowana, pompatyczna, pretensjonalna, majestatyczna pani prokurator okręgowa? Oj, nie. To zdecydowanie nie są trafne określenia Gabrieli Sawickiej. Tendencyjna historia? Nie tym razem. Miałam momenty, że nawet zaczynałam lubić Gabi, ale były to krótkie uczucia. Z tą wredną, ordynarną, chamską prokurator nie da się sympatyzować. Jedno jest pe... Recenzja książki Nie odpuszczę

@Logana@Logana × 31

"Sprawiedliwość" po latach czy zemsta...

21.06.2022

"- Przypomnij mi chociaż jeden powód, dla którego wciąż pracujesz w prokuraturze i żaden sąd dyscplinarny nie wywalił cię z hukiem z zawodu. - Jestem zajebista i skuteczna w prowadzeniu spraw, dźwigam na barkach to co przygniotłoby innych - odparła Sawicka - Chociaż wiesz co? Jest jeszcze opcja, że to moje długie nogi." Prokurator Gabriela Sawick... Recenzja książki Nie odpuszczę

@maciejek7@maciejek7 × 23

Sprawiedliwość wg Gabrieli

30.05.2022

Słowo daję, nie wiem jak Michalski z nią wytrzymuje… Prokurator Gabriela Sawicka nie zwalnia tempa. Nie poskramia też języka i nie powściąga zachowania. Jest jeszcze gorsza niż w tomie pierwszym. Z zewnątrz, dla świata, suka jakich mało (jakich nie ma), a w środku krucha jak porcelanowa lalka. Jeszcze kurz nie opadł po tym, jak w poprzednim to... Recenzja książki Nie odpuszczę

Brzezińska w innym stylu

18.06.2022

W poprzednim roku twórczość Diany Brzezińskiej okazała się dla mnie nie lada odkryciem. Całym sercem pokochałam serię z Krystianem Wilkiem i Adą Czarnecką i z radością zdecydowałam się na przeczytanie najnowszej serii o prokurator Gabrieli Sawickiej. "Nie odpuszczę" to drugi tom tej serii. Jak wypadł w świetle innych książek Diany Brzezińskiej? M... Recenzja książki Nie odpuszczę

@werka751@werka751 × 4

Moja opinia o książce

Opinie

@maciejek7
2022-06-21
9 /10
Przeczytane kryminał EmpikGo

#pożyczprzeczytajpoleć
Prokurator Gabriela Sawicka z cyklu Diany Brzezińskiej jest wręcz niesamowita. Bardzo lubiłam serię z Krystianem Wilkiem i Adą Czarnecką, ale ta seria również jest można powiedzieć - ulubioną. Jestem zadowolona, że chwyciłam w ręce książki autorki. A nawet więcej , poleciłam znajomym i również są zadowoleni z takiego wyboru.

× 3 | link |
@promyk1
2022-05-31
9 /10
Przeczytane

Po raz drugi spotykamy się z prokurator Gabrielą Sawicką z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.Ta silna, przebojowa ale i wredna, chamska kobieta, która ""robi wokół siebie dużo zamieszania, jej język jest nie do przyjęcia, ale jest skuteczna i można jej zaufać" ponownie zmierzy się z demonami z przeszłości, z traumą, która odżyje na nowo.Takim impulsem, można powiedzieć, będzie sprawa seryjnego mordercy.Bolesne wspomnienia wracają, kiedy Gabi zauważa podobieństwo do zabójstwa swojej starszej siostry, Moniki przed trzydziestu laty.Pani Prokurator podejrzewa, że to ten sam sprawca.Jednak "modus operandi ewoluuje wraz z rozwojem jego fantazji".Gabi dzieli się swoimi podejrzeniami i wspomnieniami z komisarzem Rafałem Michalskim.Prosi go o zdobycie informacji o śledztwie w sprawie zabójstwa Moniki.Michalski odkrywa pewne luki w śledztwie.Okazuje się, że sprawa została zamieciona pod dywan.Ktoś ewidentnie chciał, aby sprawa pozostała nierozwiązana.Komu na tym zależało ? Ten powrót do tej sprawy, grzebanie w przeszłości sprowadza na komisarza poważne problemy.Ale Gabi i Rafał się nie poddają.Chcą za wszelką cenę schwytać mordercę.Nie odpuszczą, dopóki morderca nie będzie za kratkami.
Jaka to była świetna książka.Cały czas trzymała w nieustającym napięciu.Akcja pędziła, że nie było czasu na nudę.Diana Brzezińska stworzyła świetną powieść z super bohaterką, która niektórych może denerwować i nie każdy może ją lubić.Ja polubiłam.Spotykamy też dobrze nam znanych bohateró...

× 1 | link |
@zetbasia27
2022-08-23
8 /10
Przeczytane

Druga część serii prokuratorskich potyczek bezkompromisowej i nieprzewidywalnej Gabrieli Sawickiej. Tym razem pani prokurator ściga mordercę swojej siostry, który po trzydziestu latach znowu zaczyna mordować, a może to tylko naśladowca? Przed laty sprawę zamieciono pod dywan, czy po takim czasie uda się odnaleźć psychopatycznego mordercę? Gabriela prowadzi śledztwo, mierzy się ze swoimi demonami i obmyśla plan zemsty na szantażującym ją gangsterze, z którym kiedyś była związana.
Krótkie rozdział i tempo akcji sprawiają, że książkę czyta się bardzo szybko. Bardzo lubię kryminały Diany Brzezińskiej. Polecam 👍

× 1 | link |
@czasamimamczas
2022-07-05
8 /10
Przeczytane

Za mną drugi tom serii z Panią Prokurator Gabrielą Sawicką.
Jestem w dokładnie takim samym stanie, w jakim byłam kończąc tom pierwszy. Pani Diano, litości :D

W tej części poznajemy bardziej Gabi, z kolejnymi kartami autorka odkrywa jej skrywane na co dzień cechy. Pod pancerzem silnej, niezależnej i bezwzględnej kobiety kryje się krucha i wrażliwa osobowość. Jednak tylko nielicznym będzie dane przekonać się o tym.

"Nie odpuszczę" to nie tylko tytuł, Gabriela faktycznie nie odpuszcza i prowadząc sprawę seryjnego, która ewidentnie łączy się z zabójstwem jej siostry sprzed 30 lat, nie daje za wygraną. Michalski również angażuje się w śledztwo, z pomocą swojego partnera. Jednak osób tuszujących sprawę i utrudniających odnalezienie sprawcy jest więcej, niż można przypuszczać.

Bardzo mnie pochłonęła ta część, wciągające, emocjonująca, poruszająca nie tylko sprawę zabójstwa, ale również bardzo fajnie połączona z wątkiem życia prywatnego Gabrieli. Bohaterowie są charakterystyczni, łatwo jest się z nimi zżyć. Dodatkowo mamy wątek z bohaterką poprzedniej serii Adą, co sprawia, że wszystkie postaci są realistyczne.

Zapowiada się kolejny tom, na który już czekam. Zbliżając się do końca, poczułam na chwilę ulgę, jednak wraz z czytanymi zdaniami, załamałam ręce.. Zakończenie zaskakujące..
Polecam czytać serię w kolejności 📚

| link |
@magdag1008
2022-09-09
10 /10
Przeczytane
@pola841
2022-07-06
7 /10
Przeczytane
IL
2022-06-29
8 /10
Przeczytane
@werka751
2022-06-18
6 /10
Przeczytane
@Angel
2022-06-03
7 /10
Przeczytane
@landrynkowa
2022-05-30
8 /10
Przeczytane
@Logana
2022-05-28
9 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“- Jesteś w naprawdę marnym położeniu. Zginiesz (...) Nie mogę się doczekać, aż usłyszę twoje ostatnie tchnienie. -Nie usłyszysz, jak wydaję ostatnie tchnienie. Obiecałam sobie, że jak znudzi m...”
× 1
#
“- Przypomnij mi chociaż jeden powód, dla którego wciąż pracujesz w prokuraturze i żaden sąd dyscplinarny nie wywalił cię z hukiem z zawodu. - Jestem zajebista i skuteczna w prowadzeniu spraw, ...”
× 1
#
“- Rodzice po prostu mnie dobrze wychowali - wyjaśnił Michalski. - Jestem nauczony uczciwości, cierpliwości, szacunku i niesienia pomocy kobietom. To moje brzemię. - Nie jestem damą w opałach. ...”
× 1
#
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Nie dopniesz swego
Nie dopniesz swego
Diana Brzezińska
8/10
Prokurator Gabriela Sawicka jeszcze nie rozpakowała rzeczy w nowym gabinecie, a już wezwano ją na m...
Nie wygrasz ze mną
Nie wygrasz ze mną
Diana Brzezińska
7/10
Nie zawaha się przekroczyć granicy, zza której nie będzie powrotu „Szach-mat”. Te słowa słyszy ...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl