Nie odkryjesz prawdy

Diana Brzezińska
7.9 /10
Ocena 7.9 na 10 możliwych
Na podstawie 13 ocen kanapowiczów
Nie odkryjesz prawdy
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.9 /10
Ocena 7.9 na 10 możliwych
Na podstawie 13 ocen kanapowiczów

Opis

Do prokuratury zgłasza się Antoni Madej. Twierdzi, że jest seryjnym zabójcą prostytutek. Chce rozmawiać tylko z Sawicką. Robi wszystko, by oskarżono go o te morderstwa. Prokurator od początku nie wierzy w jego winę. Zastanawia się, kto za tym stoi, dlaczego mężczyźnie tak zależy na uznaniu go za winnego i skąd zna szczegóły każdej zbrodni.

Michalskiemu po śmierci Klimka przydzielono nową partnerkę, Mariolę Kruk. Razem szukają dowodów na niewinność Madeja. Kobieta szybko orientuje się, że policjanta i Sawicką łączy coś więcej niż praca, mimo że oboje skrzętnie to ukrywają. Ale zabójca prostytutek i nowa osoba w zespole to nie jedyne problemy Sawickiej. Do prokurator przychodzą rodzice Lisa i proszą ją o pomoc w odnalezieniu syna. Brutalnie zamordowani zostają emerytowany sędzia i jego żona. Na miejscu zbrodni Sawicka zauważa ślady, które przywołują wspomnienia o starym śledztwie prowadzonym przez jej dawnego patrona...

W czwartym tomie serii o prokurator Gabrieli Sawickiej kolejne mroczne sekrety zaczynają wychodzić na jaw. Sawicka zrobi wszystko, by nie ujrzały światła dziennego. Ale czy uda jej się ochronić bliskich i samą siebie? Czy odkryje prawdę o seryjnym zabójcy? Czy uwolni się wreszcie od dręczących ją demonów?

Wydanie 1 - Wyd. Otwarte
Data wydania: 2023-04-12
ISBN: 978-83-8135-304-5, 9788381353045
Wydawnictwo: Otwarte
Cykl: Prokurator Gabriela Sawicka, tom 4
Stron: 344
dodana przez: Vernau

Autor

Diana Brzezińska Ojciec policjant tłumaczy jak od środka wygląda praca w policji. Mama pielęgniarka pomaga zdobyć kontakty do najlepszych lekarzy wykonujących sekcje zwłok. Zamiast odpoczywać, wraca z urlopu na salę sądową. Diana Brzezińska to nowa polska autorka...

Pozostałe książki:

Będziesz moja Zaufasz mi Obiecasz mi Nie dopniesz swego On Nie wygrasz ze mną Odejdziesz ze mną? Zbrodnie bez ciał Nie odpuszczę Wizjoner Nie odkryjesz prawdy Nie oszukasz mnie Nie oskarżysz mnie
Wszystkie książki Diana Brzezińska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Nie odkryjesz prawdy

10.06.2023

Śled­czy wciąż nie mogą odnaleźć zabójcy prostytutek, który igra z nimi od pierwszego tomu. Dochodzi do nagłego zwrotu w śledztwie, gdyż sprawca zgłasza się sam. Jest nim Antoni Madej. W zeznaniach ujawnia kolejną ofiarę, zna szczegóły zbrodni, ale Gabi nie daje wiary jego słowom. Po śmierci Klimka Michalski dostaje nowego partnera Mariolę Kruk. T... Recenzja książki Nie odkryjesz prawdy

@Logana@Logana × 31

Jak odkryć prawdę?

24.09.2023

Dość długo przyszło mi czekać na czwartą część serii o Gabrieli Sawickiej, lecz za to mam od razu i piątą na półce, więc czeka mnie kryminalna uczta. Wydawać by się mogło, że pozbycie się "wrzodu na czterech literach", czyli Lisa, zarówno Gabi jak i patolog Lisak, będą mieli spokojniejsze życie. Lecz nawet nie nie przyszło im do głowy, że ktoś jes... Recenzja książki Nie odkryjesz prawdy

@maciejek7@maciejek7 × 26

Gabriela Sawicka w pełnej formie

23.04.2023

„Czasem trzeba ludziom pozwolić podjąć decyzję, która wydaje się dla nich najlepszym rozwiązaniem. Nawet wtedy, kiedy z naszej perspektywy to czyste szaleństwo. Być może dla nich to ostatnia deska ratunku (…)”. Czwarta część prokuratorskiej kariery Gabrieli Sawickiej, mimo wielu melodramatycznych akcentów, rozwija się z przytupem. Można powied... Recenzja książki Nie odkryjesz prawdy

@landrynkowa@landrynkowa × 13

Czwarty tom serii o Gabrieli Sawickiej

21.05.2023

Czwarty tom o Gabrieli Sawickiej wyszedł 12 kwietnia. "Nie odkryjesz prawdy" Diany Brzezińskiej to książka, która absolutnie musiała się znaleźć na mojej półce. Po dramatycznym zakończeniu trzeciego tomu na szczęście Gabriela dochodzi do siebie. Jej relacja z Michalskim dynamicznie się rozwija, co ma na nią bardzo dobry wpływ. Jednak nadal sprawa... Recenzja książki Nie odkryjesz prawdy

@pola841@pola841 × 2

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Eli1605
2024-01-04
7 /10
Przeczytane Polscy autorzy 2024 2024

Dalsze perturbacje w życiu zawodowym i prywatnym prokurator Sawickiej i komisarza Michalskiego. Oj, dużo się dzieje. Napięcie i atmosfera grozy gęstnieje na każdej kolejnej czytanej stronie. A ile emocji wywołuje. I chociaż chwilami nie zgadzam się z decyzjami głównych bohaterów to i tak nadal ich lubię. Pyskata, gburowata i niemiła prokurator przecina po raz kolejny swoje ścieżki z dociekliwym, sumiennym i zakochanym komisarzem Michalskim. Prowadzona przez autorkę akcja prowadzi do nieprzewidywalnego wcześniej zakończenia, które zapowiada nam dalsze, z pewnością niestandardowe losy bohaterów. Z niecierpliwością szukam kolejnego tomu z cyklu.

× 19 | link |
@gdzie_ja_tam_ksiazka

"Niekiedy trzeba dać ludziom pozwolić podjąć decyzję, która wydaje im się najlepszym rozwiązaniem. Nawet wtedy, gdy z naszej perspektywy to czyste szaleństwo. Być może dla nich to ostatnia deska ratunku."
Czyste szaleństwo zawładnęło życiem Gabrieli Sawickiej, prokurator, która znana jest z niekonwencjonalnych rozwiązań w swojej pracy. Jak taran brnie przez wszystkie sprawy, by osiągnąć sukces. Dla niej nie ma sprawy nie do rozwiązania, a na każde problemy, które napotyka po drodze, ma sprawdzony sposób - cięty język, sarkazm i odwaga, której może pozazdrościć niejeden prokurator czy funkcjonariusz policji. Jest wrzodem na tyłku swojego szefa, ale trudno jej nie doceniać. Rozwiązuje nierozwiązywalne, więc jest skuteczna w 110%.
W "Nie odkryjesz prawdy" prześladują bohaterów wydarzenia z poprzednich tomów. Spędzają im sen z powiek, a sytuacja wcale się nie polepsza. Myśl, że uda się żyć bez konsekwencji jest jak najbardziej złudna. Żałoba po Klimku, zgłoszenie się potencjalnego zabójcy prostytutek i prośba o pomoc rodziców Lisa w jego odnalezieniu dodają emocji i adrenaliny. Oczywiście są momenty szczęśliwe, ale nie ma ich za wiele.
W tym szaleństwie ciężko doszukiwać się normalności, choć bohaterowie szukają jej w najmniejszych gestach, chwilach oddechu.
Diana Brzezińska zafundowała Sawickiej i Michalskiemu, ale co najważniejsze - czytelnikom, rollercoaster emocji. Ciężko przewidzieć, w którą stronę zabrnie fabuła i ile jeszcze tru...

× 3 | link |
@Angel
2023-04-17
7 /10
Przeczytane

[Żadnych spoilerów z poprzednich części, spokojnie możecie przeczytać ten tekst, nie znając jeszcze serii :)]

Dlaczego ja przeczytałam tę książkę? Nie powinnam była tego robić! Tylko kilka dni po premierze, co znaczy, że na piątą część muszę czekać kolejne co najmniej kilka miesięcy! Nie, nie, nie! Nie zgadzam się! Kolejna część potrzebna jest już! Halo, Pani Diano! Czy dostatecznie głośno to napisałam? ;)
Co. Tutaj. Się. Odwaliło?!
Serio! Całą książkę czytałam z zaciekawieniem, ale ta końcówka totalnie zmiotła wszystko! Mój umysł jest teraz zawładnięty wydarzeniami z ostatnich kilku stron!
Jeżeli jeszcze nie znacie Gabrieli Sawickiej, musicie to zmienić!
Chociaż jest...specyficzna i niektóre sytuacje zdają się aż nierealne, to naprawdę ten prawniczo-ludzki świat może Was z łatwością pochłonąć!
Ze mną tak jest. Wyczekuję kolejnych książek autorki, kolejnych części serii, a kiedy dostaję je do łapek, nie każę im długo czekać. Poza tym, te książki czytają się prawie same, krótkie rozdziały jeszcze bardziej powodują, że ledwo zaczynamy czytać i nagle orientujemy się, że to już koniec. I to TAKI! koniec.
Życie Gabi z każdą chwilą (i stroną) coraz bardziej wymyka jej się spod kontroli. Jak się wali, to się wali. Wszystko, z każdej strony, na barki, na głowę i przygniata coraz bardziej.
A na koniec...! <jebut!>

× 1 | link |
@werciajakubiak
2023-06-14
8 /10
Przeczytane

Choć poprzednia część zakończyła się dramatycznie, chyba nikt z nas nie miał wątpliwości,że to nie koniec powieści z Gabrielą Sawicką w roli głównej. Tym razem historia jest trochę bardziej przesunięta w kierunku związku Gabrieli i Rafała, jednak nie jest pozbawiona wątków kryminalnych. Po pierwsze zgłasza się mężczyzna,który przyznaje,że jest seryjnym mordercą prostytutek,którego tak usilnie próbuje dopaść pani prokurator. Sprawa wydaje się podejrzana, a sprawca jakoś do końca nie pasuje. Gabriela podejmuje,więc niecodzienną decyzję i każe śledczym szukać dowodów niewinności. Czy ma rację i całe przyznanie jest grubymi nićmi szyte? Czy może instynkt ją zawodzi i to porostu kolejny niepozorny sprawca? Dodatkowo dochodzi do morderstwa emerytowanego sędziego, a modus operandi wydaje się Sawickiej znajomy. Konsultacja z dawnym mentorem przynosi więcej pytań niż odpowiedzi. Jakby tego wszystkiego było nie dość na jedną osobę to konsekwencje decyzji w sprawie Lisa wracają ze wzmożoną siłą. Czy Gabrieli uda się wyjść obronną ręką z opresji? Jak w tym wszystkim odnajdzie się Rafał? Przekonajcie się sami, a gwarantuję, że zakończenie znów was zaskoczy.

× 1 | link |
@maciejek7
2023-09-24
8 /10
Przeczytane z humorem z Biblioteki kryminał

Dość długo przyszło mi czekać na czwartą część serii o Gabrieli Sawickiej, lecz za to mam od razu i piątą na półce, więc czeka mnie kryminalna uczta.
Wydawać by się mogło, że pozbycie się "wrzodu na czterech literach", czyli Lisa, zarówno Gabi jak i patolog Lisak, będą mieli spokojniejsze życie. Lecz nawet nie nie przyszło im do głowy, że ktoś jeszcze może zakłócić ich spokój...

× 1 | link |
@promyk1
2024-02-24
8 /10
Przeczytane
IZ
@iza1978123
2024-02-09
10 /10
Przeczytane Iza r
AN
@anna.hoffmann.87
2023-10-19
7 /10
Przeczytane
IL
@ilonar36
2023-06-18
8 /10
Przeczytane
@Logana
2023-06-10
9 /10
Przeczytane
@pola841
2023-05-21
7 /10
Przeczytane
@paulinkusia1991
2023-05-14
10 /10
@landrynkowa
2023-04-23
8 /10
Przeczytane
@Vernau
2023-06-26
6 /10
Przeczytane Kryminał

Cytaty z książki

Cieszę się, że mogłem nazywać go przyjacielem. Na pewno wiele jego rad zostanie ze mną na dłużej. Jak choćby ta, że to, co ma być w statystyce, już się nie zmieni, więc czy uzupełni się ją w czerwcu, czy we wrześniu, to nie ma specjalnego znaczenia. Najwyżej naczelnikowi przybędzie kilka siwych włosów.
Cały żal i wyrzuty sumienia planowała zostawić w tym miejscu i odciąć się, musiała być w formie, żeby wrócić na właściwe tory. Musiała poukładać swoje życie, któremu w ciągu kilku lat ostatnich dni pozwoliła wywrócić się do góry nogami.
Każdy zalicza czasem potknięcie, które go zaskakuje.
Przepisy przepisami, praktyka praktyką, a statystyka i tak zawsze górą.
Walało się tutaj mnóstwo puszek po piwie i butelek po różnych trunkach. Tego typu miejsca, położone na uboczu i oddzielone od głównej drogi jakimiś starymi zabudowaniami, zazwyczaj były wybierane przez młodzież, która chciała pić alkohol lub zażywać narkotyki z dala od oczu dorosłych i policji, ewentualnie przez miejscowych meneli.
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Nie dopniesz swego
Nie dopniesz swego
Diana Brzezińska
8.0/10
Prokurator Gabriela Sawicka jeszcze nie rozpakowała rzeczy w nowym gabinecie, a już wezwano ją na m...
Nie odpuszczę
Nie odpuszczę
Diana Brzezińska
8.2/10
Prokurator Sawicka nie zdążyła odetchnąć po swoim pierwszym szczecińskim śledztwie, a już dostała k...
Nie wygrasz ze mną
Nie wygrasz ze mną
Diana Brzezińska
7.9/10
Nie zawaha się przekroczyć granicy, zza której nie będzie powrotu „Szach-mat”. Te słowa słyszy ...
Nie oszukasz mnie
Nie oszukasz mnie
Diana Brzezińska
7.9/10
Michalski zostaje oskarżony o zabójstwo... Gabrieli Sawickiej. Prokurator zniknęła z jego domu, a n...
Nie oskarżysz mnie
Nie oskarżysz mnie
Diana Brzezińska
6.4/10
W Trzeszczynie odkryto zbiorową mogiłę. Sprawa zostaje powierzona Gabrieli Sawickiej. Wszystkie ofi...
© 2007 - 2024 nakanapie.pl